Ісус Христос

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ісус Христос
00058 christ pantocrator mosaic hagia sophia 656x800.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Ісус Христос (грец. Ἰησοῦς Χριστός) — центральна фігура у християнстві, іпостась Бога, втілена у вигляді людини: за вченням загальновизнаного християнства, одна із трьох осіб Святої Тройці.

Цитати Ісуса Христа[ред.]

Про себе[ред.]

 •  

Не думайте, що я прийшов скасувати Закон та Пророків. Не скасувати я прийшов, а виконати.[1]Матвія 5:17.

 

Інший варіант: Не думайте, що я прийшов усунути закон чи пророків: я прийшов їх не усунути, а доповнити.[2]

 •  

Лисиці мають нори, а небесні птахи — гнізда, Син же людський не має де голови прихилити.[3]Матвія 8:20.

 

Інший варіант: Лисиці мають нори й птиці небесні — гнізда, а Син Чоловічий не має де голову прихилити.[4]

 •  

Син людський має владу прощати на землі гріхи.[5]Матвія 9:6.

 

Інший варіант: Син Чоловічий має владу на землі гріхи відпускати.[6]

 •  

Прийдіть до мене, всі струджені та обтяжені, і я відсвіжу вас. Візьміть на себе ярмо моє і навчіться від мене, тому що я лагідний та смиренний, і знайдете для себе відсвіження, бо ярмо моє зручне і ноша легка.[7]Матвія 11:28-30.

 

Інший варіант: Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. Візьміть ярмо моє на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, тож знайдете полегшу душам вашим. Ярмо бо моє любе й тягар мій легкий.[8]

 •  

Хто не зі мною, той проти мене, і, хто не збирає зі мною, той розсипає.[9]Матвія 12:30.

 

Інший варіант: Хто не зо мною, той проти мене, і хто зо мною не збирає, той розкидає.[10]

 •  

Хто буде соромитись мене і моїх слів перед цим перелюбним і грішним поколінням, того посоромиться і Син людський, коли прийде зі святими ангелами у славі свого Батька».[11]Марка 8:38.

 

Інший варіант: Хто, отже, буде соромитися мене й моїх слів перед цим родом перелюбним та грішним, того посоромиться і Син Чоловічий, коли прийде у славі Отця свого з святими ангелами.[12]

 •  

…жодна людина, яка моїм іменем здійснює могутнє діло, не може відразу після того говорити про мене щось погане. Бо, хто не проти нас, той за нас.[13]Марка 9:39-40.

 

Інший варіант: Немає бо такого, хто робив би чуда моїм ім'ям і міг би незабаром мене лихословити. Бо хто не проти нас, той за нас.[14]

 •  

Небо і земля проминуть, але слова мої нізащо не проминуть.[15]Марка 13:31.

 

Інший варіант: Небо й земля пройдуть, слова ж мої не пройдуть.[16]

 •  

І Бог послав свого Сина у світ не для того, щоб він судив світ, а щоб через нього світ отримав спасіння. Хто вірить у Сина, не підлягає суду, а хто не вірить, той уже підпав під суд, оскільки не повірив в ім'я єдинородного Божого Сина.[17]Івана 3:17-18.

 

Інший варіант: Бо не послав Бог у світ Сина світ засудити, лише ним — світ спасти. Хто вірує в нього, не буде засуджений, хто ж не вірує, — той уже засуджений, бо не увірував в ім'я Єдинородного Сина Божого.[18]

 •  

Моя їжа — виконувати волю того, хто мене послав, і завершити його працю.[19]Івана 4:34.

 

Інший варіант: Їжа моя волю чинити того, хто послав мене, і діло його вивершити.[20]

 •  

Щиру правду кажу вам: Син нічого не може робити від себе, а лише те, що, як він бачить, робить Батько. Бо, що робить Батько, те подібно робить і Син. Адже Батько любить Сина та показує йому все, що робить сам; і він покаже йому ще більші діла, щоб ви здивувались. Бо, як Батько воскрешає та оживляє мертвих, так і Син оживляє тих, кого хоче. Сам Батько не судить нікого — увесь суд він доручив Синові, щоб усі шанували Сина, як шанують Батька. Хто ж не шанує Сина, той не шанує і Батька, який його послав.[21]Івана 5:19-23.

 

Інший варіант: Істинно, істинно говорю вам: Не може Син нічого робити від себе самого, коли не бачить, що й Отець те саме робить. Бо що той робить, те так само й Син робить. Отець бо любить Сина й усе появляє йому, що сам чинить. І більші від цих діла появить йому, щоб ви дивувалися. Бо як Отець воскрешає померлих і оживлює, так і Син дає життя, кому захоче. Отець бо не судить нікого, а Синові дав він суд увесь, щоб усі почитали Сина так, як Отця почитають. Хто Сина не почитає, той не почитає Отця, який послав його.[22]

 •  

Я нічого не можу робити від себе. Я суджу згідно з тим, що чую, і мій суд праведний, оскільки я прагну виконувати не власну волю, а волю того, хто мене послав.[21]Івана 5:30.

 

Інший варіант: Не спроможен я нічого діяти від себе самого. Суджу я так, як чую, і суд мій справедливий, бо шукаю я не своєї волі, лише волі того, хто послав мене.[23]

 •  

Щиру правду кажу вам: я був ще до того, як з'явився Авраам.[24]Івана 8:58.

 

Інший варіант: Істинно, істинно кажу вам: Перше, ніж був Авраам, Я є.[25]

 •  

Я — пастир добрий. Я знаю своїх овець, а вони знають мене, так само як Батько знає мене, а я знаю Батька. І я віддаю своє життя за овець.[26]Івана 10:14-15.

 

Інший варіант: Я ж — добрий пастир і знаю своїх, а мої мене знають. Як Отець мій мене знає, і я знаю Отця, і життя своє кладу я за моїх овець.[27]

 •  

Ніхто не забирає в мене життя, я віддаю його з власної волі. Я маю владу віддати його та отримати знову. Таку заповідь дав мені Батько.[26]Івана 10:18.

 

Інший варіант: Ніхто його в мене не забирає, бо я сам кладу його від себе. Владу бо маю його покласти і владу маю назад його забрати; від Отця мого прийняв я цю заповідь.[27]

 •  

Того, хто чує мої слова і не дотримується їх, я не суджу, бо я прийшов не судити світ, а спасти. Хто відкидає мене та не приймає моїх слів, той має для себе суддю: в останній день його судитимуть слова, котрі я говорив. Адже я промовляв не від себе. Батько, який послав мене, дав мені заповідь, що са́ме я маю казати.[28]Івана 12:47-49.

 

Інший варіант: Коли хтось мої слова слухає, а їх не береже, я його не суджу, бо я прийшов не судити світ, а спасти світ. Хто мене відкидає і слів моїх не приймає, має той суддю свого: слово, яке я вирік, судитиме його дня останнього. Бо не від себе вирікав я: Отець, який послав мене, дав мені заповідь, що мені казати і що промовляти.[29]

Про Авраама[ред.]

 •  

Ваш батько Авраам дуже тішився надією, що побачить мій день. І він його побачив та зрадів.[24]Івана 8:56.

Про апостола Павла[ред.]

 •  

…цей чоловік — вибрана для мене посудина: він має звіщати про моє ім'я іншим народам, а також царям та Ізра́їлевим синам.[30]Дії 9:15

Про апостола Юду Іскаріота[ред.]

 •  

…горе людині, яка зраджує Сина людського! Ліпше б їй було взагалі не народитися.[31]Матвія 26:24.

Про апостолів[ред.]

 •  

Правду кажу вам: під час відтворення, коли Син людський сяде на свій величний престол, ви, ті, хто пішов услід за мною, також сядете на 12 престолах і будете судити 12 племен Ізра́їля.[32]Матвія 19:28.

Про багатство[ред.]

 •  

Але горе вам, багаті, тому що ви вже отримали свою втіху сповна.[28]Луки 6:24.

 •  

Жоден слуга не може бути рабом двох панів, бо якщо одного з них він любитиме й буде горнутися до нього, то другого обов'язково зненавидить або принаймні ним знехтує. Не можете бути рабами Бога і багатства.[33]Луки 16:13.

Про віру[ред.]

 •  

Правду кажу вам: якщо ви будете мати віру хоча б з гірчичне зернятко, то скажете цій горі: «Пересунься звідси он туди», і вона пересунеться, і для вас не буде нічого неможливого.[34]Матвія 17:20.

 •  

Для того, хто вірить, можливо все.[35]Матвія 9:23.

 •  

Тому кажу вам: про що молитесь і просите, вірте, що вже отримали, і обов'язково отримаєте.[36]Марка 11:24.

Про гнів[ред.]

 •  

Ви чули, що було сказано в давнину: «Не вбивай. Хто ж скоїть убивство, буде відповідати перед судом». Проте кажу вам: кожен, хто не припиняє гніватись на свого брата, теж буде відповідати перед судом.[37]Матвія 5:21-22.

Про гріх[ред.]

 •  

Щиру правду кажу вам: кожен, хто чинить гріх, є рабом гріха.[38]Івана 8:34.

Про демонів[ред.]

 •  

Коли нечистий дух виходить з людини, він іде безводними місцями, шукаючи пристановища, але нічого не знаходить. Тоді він каже: «Повернусь я у дім, з якого виселився»,— і, прийшовши, бачить, що дім не зайнятий, а виметений та прикрашений. Після того дух іде й приводить із собою сімох інших духів, ще зліших за нього, і, поселившись у домі, вони там живуть. І це ще гірше для людини, ніж те, що було спочатку.[39]Матвія 12:43-45.

 •  

Такий рід не змусиш вийти нічим, крім молитви.[13]Марка 9:29.

Про Єгову (Ягве)[ред.]

 •  

Мій Батько передав мені все, і ніхто не знає усього про Сина — тільки Батько. Так само ніхто не знає усього про Батька — тільки Син і кожен, кому Син хоче відкрити його.[7]Матвія 11:27.

 •  

Як ви думаєте: коли якийсь чоловік має 100 овець і одна з них заблукає, чи ж не залишить він 99 у горах і не вирушить на пошуки заблуканої? І якщо він знайде її, то, правду кажу вам, він буде тішитися за неї більше, ніж за 99, котрі не заблукали. Так само й мій небесний Батько не бажає, аби загинув хоч один із цих малих.[40]Матвія 18:12-14.

 •  

Правду кажу вам: якщо двоє з вас на землі домовляться просити мого небесного Батька про щось важливе, то він виконає їхнє прохання. Бо, де двоє або троє зібралися в моє ім'я, там і я посеред них.[41]Матвія 18:19-20.

 •  

Ніхто не є добрим, крім одного — Бога.[42]Марка 10:18.

 •  

Учні: Чи може тоді взагалі хтось спастися?
Ісус: Для людей це неможливо, але не для Бога, бо для Бога можливо все.[42]Марка 10:26-27.

 •  

Адже Бог настільки любить світ, що віддав свого єдинородного Сина, аби кожен, хто виявляє, що вірить у нього, не загинув, а отримав вічне життя.[43]Івана 3:16.

 •  

Бог є Дух, і ті, хто йому поклоняється, повинні поклонятися в дусі та в правді.[19]Івана 4:24.

 •  

…Батько перебуває в єдності зі мною, а я — в єдності з Батьком.[44]Івана 10:38.

 •  

Якщо хтось любить мене, то буде дотримуватися моїх слів, і мій Батько любитиме його. Тоді ми прийдемо до нього та будемо з ним перебувати. А хто мене не любить, той моїх слів не дотримується. Слова, які ви чуєте, не мої, а Батька, який мене послав.[45]Івана 14:23-24.

 •  

Якщо ви любите мене, то мали б радіти, що я йду до Батька, оскільки Батько більший від мене.[46]Івана 14:28.

 •  

Я — правдива виноградна лоза, а мій Батько — виноградар. Кожну гілку на мені, яка не приносить плодів, він відрізає, а ту, що плоди приносить, очищає, аби вона давала ще більше плодів.[46]Івана 15:1-2.

 •  

Як Батько любить мене, так і я люблю вас; перебувайте в моїй любові.[46]Івана 15:9.

 •  

Не ви мене вибрали, а я вибрав вас і дав вам завдання постійно приносити плоди, плоди, які залишаться. Тоді, хоч би про що ви попросили Батька в моє ім'я, він дасть вам.[46]Івана 15:16.

 •  

Хто ненавидить мене, той ненавидить і мого Батька.[47]Івана 15:23.

Про жадібність[ред.]

 •  

Будьте обачні, остерігайтеся всілякої жадібності, бо, навіть якщо людина й має достаток, її життя залежить не від її майна.[48]Луки 12:15.

Про Івана Хрестителя[ред.]

 •  

Правду кажу вам: серед народжених жінками не з'являвся ніхто, більший від Івана Хрестителя, проте менший у небесному Царстві — більший від нього.[49]Матвія 11:11.

 •  

…якщо хочете знати, він — «Ілля, який має прийти».[49]Матвія 11:14.

 •  

Цей чоловік був світильником, що палає і сяє, проте недовго ви хотіли тішитись його світлом.[21]Івана 5:35.

Про клятву[ред.]

 •  

Також ви чули, що людям у давнину було сказано: «Не клянись, якщо не зможеш виконати свої обітниці, а виконуй обітниці перед Єговою». А я вам кажу: не кляніться взагалі — ані небом, бо це престол Бога, ані землею, бо вона підніжок для його ніг, ані Єрусалимом, бо це місто великого Царя. Не кляніться своєю головою, тому що жодної волосини не можете зробити білою або чорною.[50]Матвія 5:33-36.

Про лжепророків[ред.]

 •  

Стережіться лжепророків, які приходять в одежі овечій, а всередині вони хижі вовки. Ви розпізна́єте їх по їхніх плодах. Хіба збирають з тернів виноград чи з будяків фіги?[51]Матвія 7:15-16.

Про любов[ред.]

 •  

«Люби Єгову, Бога свого, всім своїм серцем, всією своєю душею і всім своїм розумом». Це перша і найбільша заповідь. І друга, подібна до неї: «Люби свого ближнього, як самого себе». На цих двох заповідях тримається цілий Закон і Пророки.[52]Матвія 22:37-40.

 •  

Ви чули, що сказано: «Люби свого ближнього і ненавидь свого ворога». А я вам кажу: не переставайте любити своїх ворогів і молитися за своїх гонителів. Так ви станете синами вашого небесного Батька, адже він наказує сонцю своєму сходити над людьми добрими і поганими та посилає дощ на праведних і неправедних.[53]Матвія 5:43-45.

 •  

Як я люблю вас, так любіть одне одного і ви. Якщо між вами буде любов, по цьому всі розпізна́ють, що ви мої учні.[54]Івана 13:34-35.

 •  

Немає більшої любові від любові того, хто віддає за друзів своє життя.[46]Івана 15:13.

Про милосердя[ред.]

 •  

Щасливі милосердні, бо їм буде виявлено милосердя.[1]Матвія 5:7.

 •  

Коли даєш дари милосердя, нехай твоя ліва рука не знає, що робить права, щоб твої дари були непомітні для сторонніх очей. Тоді Батько, який непомітно спостерігає за всім, винагородить тебе.[53]Матвія 6:3-4.

Про мовлення людини[ред.]

 •  

Хто ж зневажить свого брата ганебними словами, відповідатиме перед найвищим судом. А хто скаже: «Ти нікчемний дурень!» — заслуговуватиме покарання у вогняній геє́ні.[50]Матвія 5:22.

 •  

Говорю вам: люди дадуть відповідь Судного дня за кожне марне слово, яке скажуть, бо за свої слова будеш визнаний праведним і за свої слова будеш засуджений.[9]Матвія 12:36-37.

 •  

Послухайте і зрозумійте: те, що входить в уста, не опоганює людину, її опоганює те, що виходить з уст.[55]Матвія 15:10-11.

Про молитву[ред.]

 •  

Молячись, не повторюйте одне і те ж, як люди з інших народів, бо вони думають, що будуть вислухані за своє багатослів'я. Тож не уподібнюйтесь до них, адже Бог, ваш Батько, знає, що́ вам потрібно, ще навіть до того, як ви попросите в нього.[53]Матвія 6:7-8.

 •  

Пильнуйте й безупинно моліться, щоб не впасти в спокусу. Звичайно, дух бадьорий, але плоть слабка.[56]Марка 14:38.

Про небо[ред.]

 •  

…жодна людина не піднімалась на небо, крім того, хто зійшов з неба, — Сина людського.[43]Івана 3:13.

 •  

Я ще трохи побуду з вами, а потім піду до того, хто мене послав. Ви будете мене шукати, але не знайдете, і туди, де я буду, прийти не зможете.[57]Івана 7:33-34.

 •  

Си́мон Петро: Господи, куди ти йдеш?
Ісус: Куди я йду, зараз ти не зможеш за мною піти, але потім підеш.[54]Івана 13:36.

Про осуд[ред.]

 •  

Перестаньте судити, щоб і вас не судили. Бо, яким судом судите ви, таким судитимуть і вас і, якою мірою міряєте ви, такою відміряють вам. Чому ти дивишся на скалку в оці свого брата, а колоду у власному оці не помічаєш?[58]Матвія 7:1-3.

Про перелюб[ред.]

 •  

Ви чули, що було сказано: «Не чини перелюбу». А я вам кажу: кожен, хто не припиняє дивитись на жінку, розпалюючись до неї пристрастю, уже вчинив з нею перелюб у своєму серці.[50]Матвія 5:27-28.

Про піст[ред.]

 •  

Ти ж, коли постиш, намасти олією свою голову та вмий лице, щоб твій піст бачили не люди, а тільки Батько твій, якого не видно. Тоді Батько, який непомітно спостерігає за всім, винагородить тебе.[59]Матвія 6:17-18.

 •  

Учні Івана Хрестителя: Чому ми та фарисеї постимо, а твої учні — ні?
Ісус: Хіба друзі нареченого сумують, коли він ще з ними? Однак настануть дні, коли нареченого від них заберуть. Тоді вони і будуть постити.[5]Матвія 9:14-15.

Про праведність[ред.]

 •  

Щасливі ті, кого переслідують за праведність, бо їм належить Царство небесне.[1]Матвія 5:10.

 •  

Будьте обережні: не виставляйте своєї праведності напоказ, бажаючи привернути увагу людей, інакше не отримаєте нагороди від небесного Батька.[53]Матвія 6:1.

Про розлучення[ред.]

 •  

Крім того, сказано: «Хто розлучається зі своєю дружиною, нехай дасть їй свідоцтво про розлучення». А я вам кажу: кожен, хто розлучається зі своєю дружиною не через статеву розпусту, наражає її на перелюб, і той, хто одружується з розлученою, чинить перелюб.[50]Матвія 5:31-32.

 •  

Отже, що Бог з'єднав одним ярмом, нехай жодна людина не розділяє.[60]Матвія 19:6.

 •  

Фарисеї: Чому ж тоді Мойсей сказав, що можна дати дружині свідоцтво про розлучення і розлучитися з нею?
Ісус: Серця ваші зачерствілі, тому Мойсей і пішов на поступки та дозволив вам розлучатися з дружинами, але від самого початку так не було.[60]Матвія 19:7-8.

Про Сатану і світ[ред.]

 •  

Відійди від мене, Сатано! Для мене ти камінь спотикання, бо думаєш не про Боже, а про людське».[61]Матвія 16:23.

 •  

Світ не має підстав вас ненавидіти, він ненавидить мене, бо я свідчу, що його вчинки лихі.[62]Івана 7:7.

 •  

Він був убивцею ще від початку і в правді не встояв, бо правди в ньому немає. Коли він говорить брехню, це природно для нього, тому що він брехун і батько брехні.[24]Івана 8:44

 •  

Тепер настав суд над цим світом, і тепер правитель цього світу буде вигнаний геть.[63]Івана 12:31.

 •  

Я вже не багато розмовлятиму з вами, бо надходить правитель цього світу, і він не має наді мною влади.[46]Івана 14:30.

 •  

Якщо світ вас ненавидить, знайте, що мене він зненавидів першим. Якби ви належали до цього світу, світ любив би своє. А оскільки ви не належите до світу, — адже я вибрав вас зі світу,— він ненавидить вас.[64]Івана 15:18-19.

 •  

…правитель цього світу вже засуджений.[47]Івана 16:11.

 •  

У світі ви зазнаватимете лиха, але будьте відважні: я світ переміг![65]Івана 16:33.

Про святий дух[ред.]

 •  

Тому кажу вам: усякий гріх та зневажливі слова буде прощено людям, але зневажливі слова проти духу прощено не буде. Наприклад, хто скаже слово проти Сина людського, тому буде прощено, а хто говоритиме проти святого духу, тому не буде прощено ані в цьому віці, ані в прийдешньому.[9]Матвія 12:31-32.

Про Страшний суд[ред.]

 •  

Також знайте: якби господарю було відомо, о котрій годині прийде злодій, він не дозволив би влізти у свій дім. Так і ви будьте готові, бо Син людський прийде о тій годині, про котру не думаєте.[66]Луки 12:39-40

Про фарисеїв і книжників[ред.]

 •  

Учні: Ти знаєш, що твої слова стали для фарисеїв каменем спотикання?
Ісус: Кожна рослина, яку посадив не мій небесний Батько, буде вирвана з коренем. Полиште їх. Це сліпі провідники. А якщо сліпий веде сліпого, то обидва впадуть в яму.[55]Матвія 15:12-14.

 •  

Стережіться книжників, які люблять ходити в довгому вбранні й хочуть, щоб їх вітали на ринкових площах. Вони прагнуть мати передні місця в синагогах і найпочесніші місця на бенкетах. Вони пожирають доми вдів і довго моляться напоказ. Вони отримають суворіший присуд.[67]Марка 12:38-40.

 •  

Якби ви були Авраамовими дітьми, то робили б те саме, що робив Авраам. Ви ж намагаєтесь мене вбити, хоча я розповів вам правду, яку почув від Бога. Авраам такого не робив.[38]Івана 8:39-40.

Про Царство Боже[ред.]

 •  

Покайтесь, бо наблизилося Царство небесне.[68]Матвія 4:17.

 •  

Кажу вам: якщо ви не будете праведніші від книжників і фарисеїв, то нізащо не ввійдете в небесне Царство.[1]Матвія 5:20.

 •  

Але говорю вам: багато хто прийде зі сходу і заходу та сяде за столом з Авраамом, Ісаком і Яковом у небесному Царстві, а сини Царства будуть викинені геть у темряву. Там вони будуть плакати й скреготати зубами.[3]Матвія 8:11-12.

 •  

Починаючи від днів Івана Хрестителя й дотепер, мета, якої люди прагнуть досягти,— це небесне Царство. І досягти її зможуть ті, хто докладає для цього всіх зусиль.[49]Матвія 11:12.

 •  

Учні: Хто найбільший у небесному Царстві?
Ісус Христос: Правду кажу вам: якщо ви не навернетесь і не станете як малі діти, то нізащо не ввійдете в небесне Царство. Тож хто впокориться, як ця мала дитина, той і є найбільший у небесному Царстві.[40]Матвія 18:1-4.

 •  

Правду кажу вам: важко буде багатому ввійти в Царство небесне. І ще хочу сказати: легше верблюдові пролізти крізь вушко голки, ніж багатому ввійти в Боже Царство.[32]Матвія 19:23-24.

 •  

І цю добру новину про Царство будуть проповідувати по цілій населеній землі на свідчення всім народам, а тоді прийде кінець.[69]Матвія 24:14.

 •  

Визначений час прийшов, і Боже Царство наблизилося. Покайтесь і вірте в добру новину.[70]Марка 1:15.

 •  

Як важко буде тим, хто має гроші, ввійти в Боже Царство![42]Марка 10:23.

 •  

Жодна людина, яка поклала руку на плуг та оглядається назад, не придатна для Божого Царства.[71]Луки 9:62.

 •  

Боже Царство прийде не так, що всі відразу його помітять, і ніхто не говоритиме: «Ось тут!» або «Там!» Кажу вам: Боже Царство є серед вас.[72]Луки 17:20-21.

 •  

Моє Царство не належить до цього світу. Якби моє Царство належало до світу, мої слуги боролися б, щоб я не був виданий юдеям. Але моє Царство не звідси.[73]Івана 18:36.

Біблія про Ісуса Христа[ред.]

Деякі з уривків зі Старого Завіту, які, на думку християн, є пророцтвами про Ісуса Христа[ред.]

 •  

В Юди залишатиметься жезл і берло, аж поки не прийде Шı́ло, якому будуть коритися народи.[74]Буття 49:10.

 •  

Бо ти не залишиш мене в могилі, ти не допустиш, щоб твій відданий слуга побачив яму.[75]Псалом 16:10.

 •  

Усі, що мене бачать, глузують і насміхаються з мене, хитають головами, кажучи: «Він покладався на Єгову, то хай Бог його і визволить! Нехай спасе його, якщо він такий дорогий йому!»[76]Псалом 22:7-8

 •  

Вони ділять між собою моє вбрання й кидають жеребок, щоб вирішити, кому припаде мій одяг.[77]Псалом 22:18.

 •  

Він береже всі кості праведного, жодна з них не буде зламана.[78]Псалом 34:20.

 •  

Сказав Єгова моєму Господу: «Сиди праворуч від мене, поки не покладу твоїх ворогів тобі під ноги».[79]Псалом 110:1.

 •  

Тому Єгова сам дасть вам знак: молода жінка завагітніє, народить сина і дасть йому ім'я Еммануї́л.[80]Ісаї 7:14.

 •  

Його влада пошириться всюди і миру не буде кінця, коли він царюватиме, сидячи на Давидовому престолі; те царство буде міцно поставлене і триматиметься на справедливості й праведності
відтоді і повік. Ревність Єгови, Бога військ, здійснить це.[81]Ісаї 9:7.

 •  

Він був гноблений і віддав себе на муки, але уста свої не відкривав. Його вели, наче вівцю на заріз. І як ягня мовчить перед стрижіями, так він не відкривав своїх уст.[82]Ісаї 53:7.

 •  

Хоча він не вчинив нічого злого і в устах його не було обману, йому дали місце поховання зі злочинцями; як помер він, поховали його разом з багатими.[82]Ісаї 53:9.

 •  

«Коли Ізра́їль був хлопцем, я любив його. З Єгипту покликав я сина свого.[83]Осії 11:1.

 •  

Радій, дочко Сіону! Переможно кричи, дочко Єрусалима! Ось їде до тебе твій цар. Він праведний, і він несе спасіння. Він смиренний і їде на ослі, на осляті, народженому в ослиці.[84]Захарія 9:9.

 •  

Я сказав їм: «Якщо хочете, дайте мою плату, а якщо ні, то не давайте». І вони дали мені плату — 30 срібняків.[85]Захарія 11:12.

 •  

Віфлеєме Ефра́то, ти надто малий, щоб належати до числа міст Юди, але са́ме з тебе вийде той, хто буде правити в Ізра́їлі від мого імені, той, хто походить з давніх часів, з днів прадавніх.[86]Михея 5:2.

Іван Хреститель[ред.]

 •  

Я хрещу вас водою, бо ви покаялись, але за мною йде сильніший від мене, і я не достойний зняти з нього сандалії. Він хреститиме вас святим духом і вогнем. В його руці віяльна лопата. Він повністю вичистить свій тік і позбирає пшеницю до комори, а полову спалить у невгасимому вогні.[87]Матвія 3:11-12.

 •  

Це той, про кого я говорив: «Той, хто йде за мною, випередив мене, бо існував ще до мене».[88]Івана 1:15.

 •  

Дивіться, ось Ягня Боже, що покінчить з гріхом світу! Це той, про кого я говорив: «За мною йде чоловік, який мене випередив, бо існував ще до мене». Навіть я його не знав, але я прийшов хрестити у воді, аби він був виявлений Ізра́їлю.[89]Івана 1:29-31.

 •  

Батько любить Сина і віддав усе в його руки. Хто виявляє, що вірить у Сина, той має вічне життя. Хто ж Сина не слухається, той життя не побачить, і на ньому перебуває гнів Божий.[90]Івана 3:35-36.

Апостол Іван[ред.]

 •  

На початку було Слово, Слово було з Богом, і Слово було богом. Воно було з Богом на початку. Усе з'явилося через нього, і без нього ніщо не з'явилось.[91]Івана 1:1-3.

 •  

Отже, Слово стало тілом і перебувало серед нас. Ми бачили його славу — славу, яку має від батька єдинородний син. Він був сповнений Божої ласки і правди.[91]Луки 1:14.

 •  

Бо Закон був даний через Мойсея, а незаслужена доброта і правда прийшли завдяки Ісусу Христу.[89]Івана 1:17.

 •  

Ніхто з людей ніколи не бачив Бога, але єдинородний бог, який перебуває біля Батька, пояснив, яким Він є.[89]Івана 1:18.

 •  

Хто виявляє, що вірить у Сина, той має вічне життя. Хто ж Сина не слухається, той життя не побачить, і на ньому перебуває гнів Божий.[90]Івана 3:36.

Інші[ред.]

 •  

Це Син мій улюблений. Я ним задоволений.[68]Матвія 3:17.

  — Єгова (Ягве)
 •  

Він стане великим і буде названий Сином Всевишнього, а Бог Єгова дасть йому престол його батька Давида. Він царюватиме над нащадками Якова завжди, і Царству його не буде кінця.[92]Луки 1:32-33.

  — Ангел Гавриїл
 •  

Це воскрес Іван, якому я стяв голову.[93]Марка 6:16.

  — Цар Ірод
 •  

Я не винний у крові цього чоловіка. Дивіться самі.[94]Матвія 27:24.

  — Понтій Пилат
 •  

Ми заслужили це і розплачуємося за все, що наробили. Наш вирок справедливий. А він не зробив нічого поганого.[95]Луки 23:41.

  — Розбійник на хресті

Історичні джерела про Ісуса Христа[ред.]

 •  

І ось Нерон, щоб розвіяти чутки, постарався вишукати винних і піддав найвиточенішим покаранням тих, хто своїми мерзотами заслужив до себе загальну ненависть і кого юрба називала християнами. Христа, від імені якого походить ця назва, стратив за часів Тиберія прокуратор Понтій Пілат; придушене на час, це згубне марновірство стало знову вихоплюватися назовні, і не тільки в Юдеї, звідки пішла ця пошесть, але й у Римі, куди звідусіль стікається усе бридотне і безсоромне і де воно знаходить своїх прибічників.[96]«Аннали» (розділ 15 глава 44).

  Публій Корнелій Тацит
 •  

Християни шанували його[97] як бога, вдавалися до допомоги його як законодавця і обрали слідом за тією людиною, яку вони і зараз шанують, яка була розп'ята в Палестині за те, що ввела в життя ці нові таїнства.[98]«Про смерть Перегрина» (глава 11).

  Лукіан
 •  

…перший їхній законодавець вселив у них переконання, що вони брати один одному, після того як відречуться від еллінських богів і стануть поклонятися своєму розп'ятому мудрецю і жити за його законами.[99]«Про смерть Перегрина» (глава 13).

  — Лукіан

Відомі люди про Ісуса Христа[ред.]

 •  

Ця велика розрада для мене пам'ятати, що Бог, до якого я наблизився в скромній і щирій вірі, постраждав і помер для мене, і що він дивитиметься на мене в любові і співчутті.

  Вольфганг Амадей Моцарт
 •  

Я вручаю мою душу в руки Бога, мого Творця, сподіваючись і твердо віруючи, що через Ісуса Христа, мого Спасителя, отримаю вічне життя.[100]

  Вільям Шекспір
 •  

Пізнання Бога без усвідомлення нашої немічності породжує гордість. Усвідомлення же нашої немічності без пізнання Ісуса Христа веде до відчаю. Але пізнання Ісуса Христа захищає нас і від гордості і від відчаю, бо в Нім ми набуваємо, як свідомість своєї немічності, так і єдиний шлях до її зцілення.

  Блез Паскаль
 •  

Неможливо, читаючи Євангеліє, не відчути реальну присутність Ісуса. Його особа дихає в кожному слові. Ніякий міф не має такої потужної життєвої сили.[101]

  Альберт Ейнштейн
 •  

Я переконаний, що жодна людина ніколи не піднімалася на таку висоту досконалості, як Христос, Якому були явлені, - не на словах і не у видіннях, а безпосередньо - Божі заповіді, що ведуть людство до порятунку: Бог явив Себе апостолам в розумі Христа, як раніше - Мойсеєві за допомогою голосу, звучного в повітрі. Тому голос Христа, як і голос, який чув Мойсей, можна назвати голосом Бога. У цьому ж сенсі ми можемо сказати, що мудрість Божа, тобто та мудрість, що вище людською, в Христу прийняла людську природу, і що Христос - шлях до порятунку.[102]

  Бенедикт Спіноза
 •  

Христос прийшов до тебе і до мене з Благою Звісткою. І, начебто цього було недостатньо, - Він не лише став людиною, але і помер на хресті, виявляючи приклад найбільшої любові. Він помер за тебе і за мене, і за цього прокаженого, і за цього вмираючого від голоду, і за цього голого, такого, що лежить на вулиці - не лише в Калькутті, але в Африці, Нью-Йорку, і Лондоні, і Осло. Христос заповідав, щоб ми любили один одного так само, як Він полюбив кожного з нас.[103]

  Мати Тереза
 •  

Якщо б хто довів мені, що Христос поза істиною, і дійсно було б, що істина поза Христом, то мені краще хотілося б залишатися з Христом, ніж з істиною.

  Федір Достоєвський
 •  

Упродовж тридцяти п'яти років мого життя я був в повному розумінні слова нігілістом, не то, щоб фахівцем-революціонером, але не віруючим ні в що. Але п'ять років тому до мене прийшла віра. Тепер я вірю в доктрину про Ісуса Христа, і усе моє життя несподівано абсолютно змінилося. Життя і смерть перестали бути для мене злом, замість безнадійності і відчаю, я тепер відчуваю радість і щастя, яких не зможе відняти у мене навіть смерть.[104]

  Лев Толстой
 •  

Я віддав душу свою на милість Божу у Христі Спасителеві.[105]

  Чарльз Діккенс
 •  

Немає іншої двері, окрім вказаної Ісусом Христом.[106]

  Микола Гоголь
 •  

Я - християнин. Великий Бог наш Господь, велика Його сила, і немає межі Його мудрості. Я вірю лише і єдино в те, що вчинив Ісус Христос. Лише у Нім наш притулок і розрада. У мене був намір стати богословом, але тепер я бачу, як Бог моїми стараннями прославлений і в астрономії, тому що "небеса повідають славу Божу".[107]

  Йоганн Кеплер
 •  

Олександр Македонський, Август Кесарь, Карл Великий і я сам заснували величезні імперії. А на якій основі відбулося це створення наших геніальностей? На основі насильства. Один лише Ісус Христос заснував Свою імперію любов'ю. І будьте упевнені, що усі вони були справжніми людьми, але ніхто з них не був подібний до Нього; Ісус Христос більший, ніж людина. На відстані тисячі восьмисот років Ісус Христос пред'являє важку для виконання вимогу, що перевершує усі інші вимоги. Він просить людського серця.[108]

  Наполеон Бонапарт
 •  

Справжня людина та, хто живе для Христа. Для мене було дуже важливо набути миру з Христом, коли у мене з'явилася можливість. Життя настільки крихке, що ніколи не знаєш, коли воно може закінчитися. Воно може закінчитися вмить, і тоді вже надто пізно приймати Божий дар спасіння.[109]

  Чак Норріс

Примітки[ред.]

 1. а б в г Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1300
 2. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 11
 3. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1305
 4. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 15-16
 5. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1306
 6. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 16
 7. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1310
 8. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 20
 9. а б в Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1311
 10. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 21
 11. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1353
 12. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 58
 13. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1355
 14. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 59
 15. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1362
 16. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 65
 17. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1421-1422
 18. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 116
 19. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1423
 20. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 118
 21. а б в Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1425
 22. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 119
 23. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 120
 24. а б в Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1432
 25. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 126
 26. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1434
 27. а б Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 128
 28. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1381
 29. Святе Письмо. Переклад Хоменка, 1963, с. 132
 30. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1467
 31. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1333
 32. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1322
 33. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1401
 34. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1319
 35. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1354
 36. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1358-1359
 37. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1300-1301
 38. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1431
 39. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1312
 40. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1320
 41. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1320-1321
 42. а б в Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1356
 43. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1421
 44. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1435
 45. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1441
 46. а б в г д е Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1442
 47. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1443
 48. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1394
 49. а б в Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1309
 50. а б в г Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1301
 51. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1304
 52. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1327
 53. а б в г Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1302
 54. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1440
 55. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1316
 56. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1364
 57. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1430
 58. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1303
 59. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1302-1303
 60. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1321
 61. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1318
 62. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1429
 63. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1438
 64. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1442-1443
 65. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1444
 66. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1395
 67. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1361
 68. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1299
 69. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1329
 70. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1341
 71. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1389
 72. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1403
 73. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1447
 74. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 108
 75. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 758
 76. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 763-764
 77. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 764
 78. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 774
 79. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 841
 80. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 947
 81. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 949
 82. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1008
 83. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1228
 84. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1283
 85. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1286
 86. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1256-1257
 87. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1298
 88. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1418-1419
 89. а б в Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1419
 90. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1422
 91. а б Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1418
 92. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1371
 93. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1349
 94. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1336
 95. Біблія. Переклад нового світу, 2014, с. 1414
 96. Таціт, Корнелій. Аннали. З часу відходу божественного Авґуста / К. Таціт; Пер. Кислюка О. І. — Київ: Український письменник, 2013. — С. 584. ISBN 978-966-579-387-8
 97. Протея.
 98. О кончине Перегрина // Лукиан Самосатский. Сочинения. в 2 т. Т. 2 / Под общ. ред. А. И. Зайцева. — Санкт-Петербург: Алетейя, 2001. — С. 296. — ISBN 5-89329-315-0
 99. О кончине Перегрина // Лукиан Самосатский. Сочинения. в 2 т. Т. 2 / Под общ. ред. А. И. Зайцева. — Санкт-Петербург: Алетейя, 2001. — С. 297. — ISBN 5-89329-315-0
 100. Великі люди про Бога
 101. Нобелівські лауреати, філософи і вчені про Ісуса
 102. Нобелівські лауреати, філософи і вчені про Ісуса
 103. Нобелівські лауреати, філософи і вчені про Ісуса
 104. Великі люди про Христа і про Віру
 105. Великі люди про Бога
 106. Великі люди про Бога
 107. Великі люди про Бога
 108. Великі люди про Бога
 109. Чак Норрис: бунтар в ім'я Бога

Джерела[ред.]

 • Біблія. Переклад нового світу. — Brooklyn, New York: Watch Tower Bible and Tract Society of New York, Inc, 2014. — 1797 с.
 • Святе Письмо Старого та Нового Завіту / Переклад тексту о. Іван Хоменко. — Рим: Видавництво ОО. Василіян, 1963. — 1460 с.