Авраам

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Авраам
Rembrandt Harmensz. van Rijn 035.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Авраа́м (івр. אַבְרָהָם, Авраа́м, дав.-гр. Ἀβραάμ, лат. Abraham, араб. ابراهيم‎‎, Ібрагім нар. 1813 р. до н. е.) — біблійний персонаж, родоначальник багатьох народів. Життя Авраама описане в книзі Буття (11:26-25:10). Релігії, що спираються на вчення Авраама: юдаїзм, християнство, іслам та інші, отримали назву авраамітичних.

Цитати про Авраама[ред.]

  •  

Покинь свій край, своїх рідних та дім свого батька і йди до краю, який я тобі покажу. Я зроблю тебе великим народом, я поблагословлю тебе та звеличу твоє ім'я, і ти станеш благословенням для інших. Я поблагословлю тих, хто благословлятиме тебе, і прокляну тих, хто тебе проклинатиме. І через тебе всі народи землі неодмінно отримають благословення.[1]Буття 12:1-3.

  Бог Єгова (Ягве)
  •  

Одного разу пророк Авраам запросив якусь людину на обід, але дізнавшись, що той — іновірець, він скасував запрошення і відіслав людину геть. Негайно Божий Голос дорікнув йому: «Ти не давав йому їжі і протягом дня через те, що він належить до іншої релігії. І проте Я годував його протягом сімдесяти років, не дивлячись на це»[2].

  Аль-Газалі
  •  

Пророк Авраам виріс серед ідолопоклонників. Він прагнув знайти Бога. Він подивився на найяскравішу зірку і сказав: «Ти — мій Господь». Потім показався повний місяць. Він був більшим і яскравішим, ніж будь-яка зірка. Авраам подивився на нього і сказав: «Ти — мій Господь». Потім зійшло сонце, а місяць і зірки зникли. Авраам же промовив: «Ти — сильніше всіх, Ти — мій Господь». Потім настала ніч, і сонце зникло.
Авраам промовив: «Мій Господь — Той, хто виробляє зміни в речах і спонукає їх до скоєння кругообігу. Мій Господь — Той, хто стоїть позаду будь-яких змін »[2].

  Шейх Музаффер
  •  

Аврааму одного разу наснився ангел Гавриїл, який записує імена друзів Бога.
Авраам запитав: «А моє ім'я там є?»
«Ні», — відповідав ангел.
Авраам же промовив: «Я один друзів Бога».
Гавриїл мовчав деякий час. Потім він сказав: «Авраам, я записую твоє ім'я на чолі списку»[2].

  Аттар
  •  

Коли ангел смерті прийшов забрати душу Авраама, той сказав: «Де це бачено, щоб друг відбирав у свого друга життя?»
Бог відповів йому: «Де це бачено, щоб друг не побажав побачитися з другом або піти за ним?»[2].

  Аль-Газалі

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

  • Біблія. Переклад нового світу. — Brooklyn, New York: Watch Tower Bible and Tract Society of New York, Inc, 2014. — 1797 с.
  • Біблія або Книги Святого Письма Старого й Нового Заповіту / Переклад проф. Івана Огієнка. — Київ: Українське Біблійне Товариство, 2009. — 1152 с. — ISBN 978-966-7136-96-3


Bookmark-new.svg