Вікіцитати:Кнайпа

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Архів

Ласкаво просимо до гостинної кнайпи нашого проекту!

На цій сторінці Ви можете обговорити різноманітні технічні питання, попросити про допомогу чи отримати консультацію.

Будь ласка

  • Нові коментарі (питання, прохання тощо) розташовуйте на початку сторінки, щоб найновіші були вище старіших.
  • обов'язково підписуйте свої коментарі (для цього натисніть на кнопку "Підпис" нагорі віконця редагування або наберіть символи ~~~~).

Ваші коментарі не залишатимуться тут назавжди — у міру заповнення обговорення може бути переміщене у відповідний розділ документації або заархівоване.Шаблон:Братні Вікіпроекти тощо[ред.]

IMHO, ці шаблони дещо дублюють одне одного: Шаблон:Братні Вікіпроекти, Шаблон:Сестринські вікіпроекти, Шаблон:Otherwiki. --Djadjko (обговорення) 01:26, 18 травня 2017 (UTC)

Зніс останній, він тільки в особистому просторі вже неактивних користувачів використовується і взагалі не оновлений. А от перший з цих включає другий, тому те що в них вміст схожий не дивно, хай собі буде поки. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:30, 12 вересня 2017 (UTC)

Шаблон для посилання на відсутні статті[ред.]

Цікаво, чи є якийсь шаблон для посилання на відсутні поки що у Вікіцитатах статті, щоб поряд з червоним посиланням було посилання на статтю в укр. Вікіпедії? (Щось подібне на w:Шаблон:Не перекладено, але щоб посилання було з укр. Вікіцитат на укр. Вікіпедію). --Djadjko (обговорення) 16:49, 20 травня 2017 (UTC)


Механізм покращення індексації в пошуковику[ред.]

Тарас Самборський звернув увагу на те, що в пошуковику зазвичай шукають цитати у вигляді "цитати про...". Пропоную дозволити робити такі перенаправлення: Цитати про футболФутбол, Вислови про футболФутбол, Афоризми про футболФутбол, Висловлювання про футболФутбол, Крилаті вислови про футболФутбол...--Сергій Липко (обговорення) 21:27, 18 серпня 2017 (UTC)

Якщо ґуґл таке індексує і це поліпшить пошук ззовні, то я за. --Sergento (обговорення) 21:30, 18 серпня 2017 (UTC)
Яскравий приклад: коли вб'ємо у пошук «цитати про футбол», то наша сторінка на 2 місці (у мене), бо там є ці слова в тексті «цитати про футбол».--Сергій Липко (обговорення) 21:37, 18 серпня 2017 (UTC)
Не так слова, а те, що це так називається цілий розділ.--Сергій Липко (обговорення) 18:14, 21 серпня 2017 (UTC)
Порадили були мені спробувати англійською пошукати: Quotes about football, Quotes football не вибиває посилання на Англійські Вікіцитати, у них більший розділ, але і більше конкурентів — великих сайтів з цитатами.--Сергій Липко (обговорення) 23:00, 25 серпня 2017 (UTC)
Також можливий варіант: Інтерв'ю ПорошенкаПорошенко Петро Олексійович (для сучасників), і, звичайно, Цитати ПорошенкаПорошенко Петро Олексійович й інші аналогічно.--Сергій Липко (обговорення) 08:43, 26 серпня 2017 (UTC)
per Sergento. Якщо то дійсно допоможе то можна зробити. Якщо ж допомагають слова у статті то треба робити слова у статті. :) --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 21:45, 18 серпня 2017 (UTC)
Підтримую. Можна ще автоматично додати до тексту статті через {{Поділитися}}, якщо для Гугла важливо, щоб цей вислів був у тексті сторінки — NickK (обговорення) 22:25, 28 серпня 2017 (UTC)

Ось тут зробив таблицю із провідмінюваними іменами. В ній є місцями неточності, спробую повиправляти і буду вдячний за допомогу. Щойно вирішу, що вона дороблена – зможу залити перенаправлення. --Sergento (обговорення) 13:12, 5 вересня 2017 (UTC)

Підготував таблицю імен в родовому відмінку. Днями зможу залити перенаправлення. --Sergento (обговорення) 14:45, 26 вересня 2017 (UTC)
супер, Sergento, якщо я зроблю аналогічну табличку тематичних статей із знахідним відмінком, зробиш і в цьому випадку перенаправлення?--Сергій Липко (обговорення) 16:52, 26 вересня 2017 (UTC)
так, думаю це не становитиме труднощів. --Sergento (обговорення) 20:48, 26 вересня 2017 (UTC)

з іменами позаливав. --Sergento (обговорення) 10:39, 28 вересня 2017 (UTC)

Дякую, Sergento, ти використав «цитати» і «вислови», інші варіанти «афоризми», «висловлювання», «крилаті вислови» вважаєш не завжди доречними?--Сергій Липко (обговорення) 18:13, 28 вересня 2017 (UTC)
«Висловлювання» – гарний варіант. Його зараз додам мабуть. З «афоризмами» і «крилатими висловами» не так однозначно. Мені здається, такі можна додати до якихось давніх філософів, але не до всіх підряд. Які афоризми, наприклад, у Порошенка? Я хз, наскільки це можуть шукати. Це десь так само, мабуть, як «інтерв'ю» лише до сучасників підходить. Словом, тут трошки більше роботи. --Sergento (обговорення) 08:21, 29 вересня 2017 (UTC)
Sergento, тоді можна залити перенаправлення «афоризми» і «крилаті вислови» лише для філософів? Я б витягнув у вільний час на спеціальну сторінку усіх з категорії «Філософи».--Сергій Липко (обговорення) 15:16, 2 жовтня 2017 (UTC)

Посилання на фільми[ред.]

Сергій Липко запропонував мені цікаву ідею: у статтях при посиланні на фільми вказувати точний час (хвилини і секунди), під час якого у джерелі звучить цитата (так само, як у книгах сторінки). Я подумав, що можна зробити спеціальний шаблон для фільмів та серіалів. За основу можна взяти це:

{{Q
 | Цитата   = {{sfn|Книга|рік|с=}}
 | Коментар = 
 | Оригінал = 
 | Автор    = }}

{{книга|автор = |заголовок = |місце = |видавництво = |рік = |сторінок = |isbn = |ref =Книга}}

--Тарас Самборський (обговорення) 17:30, 12 жовтня 2017 (UTC)

Ну я особисто не заперечую, а в чому питання? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:33, 12 жовтня 2017 (UTC)
Питання у тому, що я не знаю, як зробити потрібний шаблон. --Тарас Самборський (обговорення) 17:39, 12 жовтня 2017 (UTC)
Це хороша ідея, але спрацює тільки якщо автор матиме ліцензійний фільм. Тому що довжина не ліцензійних ріпів всяких може відрізнятися і не співпадатиме. --JTs (обговорення) 04:52, 13 жовтня 2017 (UTC)
Особисто я вказуватиму посилання лише на ліцензійні версії. --Тарас Самборський (обговорення) 19:44, 13 жовтня 2017 (UTC)

Щоби працювало як з книгами, треба використовувати якийсь шаблон, який робитиме якорі, на які може причепитися sfn. У тому шаблоні, наприклад, можна також вказувати лінк на сторінку фільму на сайті, щодо версії якого вказано час. Цим ми можемо відв'язатися від офіційних версій. Хоча навіть тільки якщо офіційні, то теж не страшно, нмд. Як би той фільм не піратили, час зсунеться на ±хвилину і вислів все-одно можна буде доволі легко знайти. Інша річ, коли там якісь режисерські інакше змонтовані повні версії, чи щось таке. У нас є підходящий шаблон для фільмів, куди б можна було додати якір? --Sergento (обговорення) 18:16, 13 жовтня 2017 (UTC)

Changes to the global ban policy[ред.]

Hello. Some changes to the community global ban policy have been proposed. Your comments are welcome at m:Requests for comment/Improvement of global ban policy. Please translate this message to your language, if needed. Cordially. Matiia (Matiia) 00:34, 12 листопада 2017 (UTC)

New print to pdf feature for mobile web readers[ред.]

CKoerner (WMF) (talk) 22:07, 20 листопада 2017 (UTC)

Пропозиція[ред.]

Маю честь запропонувати ідею конкурсу для Вікіцитат – робоча назва «Вікіцитати люблять читачів». Суть його в тому, щоб користувачі Вікіцитат читали улюблені книги, знаходили там цитати й поміщали їх у Вікіцитати. --Олесь Діброва (обговорення) 14:31, 10 грудня 2017 (UTC)

Олесь Діброва, я тільки за, але не знаю, наскільки зможем залучити учасників, тут мало народу останнім часом, поглянемо, як пройде конкурс у Вікімандрах, організація — нелегка справа.--Сергій Липко (обговорення) 21:20, 10 грудня 2017 (UTC)

Editing News #1—2018[ред.]

20:56, 2 березня 2018 (UTC)

вандалізм чи здоровий глузд?[ред.]

Вітаю, друзі. Я тут абсолютний новачок, але ось отримала "втик" і хочу спитати громадську думку. Трапилася на очі стаття Українські народні прислів'я та приказки: природа, її явища мене обурила кількість прислів"їв, перекладених з російської і поданих як українські. Типова радянська практика ототожнювання, яка активно провадилася у словниках і збірках СРСР. Але нащо тягнути сюди совкову ментальність? У кожного є своє і його треба знати і любити. А не робити вигляд, що у нас все спільне. КРІМ ТОГО форми слів не властиві українській. За освітою я фольклорист, тож -- як мінімум -- маю відчуття мови і не кажіть мені що то все діалектизми. Менше з тим, я видалила на свій розсуд кілька прислів"їв, перед тим погугливши їх російською і переконалася, що я права. Скажіть мені вашу думку, чи вважаєте ви наступні прислів"я українськими і чи хочете, щоб ваші діти їх використовували в житті: Мороз не велик, та стоять не велить (тут рос.). Зимою деньок, як комарів носок (тут рос.). Березень сухий, а мокрий май — буде каша й коровай (тут рос.). Коси, коса, поки роса, а як роса додолу, то ми додому (тут рос.). Сім погод на дворі: сіє, віє, мутить, крутить, рве, зверху ллє, знизу мете(тут рос.).

Ще раз перепрошую, якщо граю не за правилами (бо ще їх не знаю), але я так розумію, що вікіпедія на те і є, щоб розумні люди її редагували. --ЖеШе

AdvancedSearch[ред.]

Birgit Müller (WMDE) 14:54, 7 травня 2018 (UTC)

Update on page issues on mobile web[ред.]

CKoerner (WMF) (talk) 20:58, 12 червня 2018 (UTC)

Global preferences are available[ред.]

19:20, 10 липня 2018 (UTC)

New user group for editing sitewide CSS / JS[ред.]

Editing of sitewide CSS/JS is only possible for interface administrators from now[ред.]

(Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою)

Hi all,

as announced previously, permission handling for CSS/JS pages has changed: only members of the interface-admin (Адміністратори інтерфейсу) group, and a few highly privileged global groups such as stewards, can edit CSS/JS pages that they do not own (that is, any page ending with .css or .js that is either in the MediaWiki: namespace or is another user's user subpage). This is done to improve the security of readers and editors of Wikimedia projects. More information is available at Creation of separate user group for editing sitewide CSS/JS. If you encounter any unexpected problems, please contact me or file a bug.

Thanks!
Tgr (talk) 12:40, 27 серпня 2018 (UTC) (via global message delivery)

Pavlo Shevelo, Base, Dimant, Friend, Sergento, Сергій Липко Звертаю увагу на те, що сьогодні набула чинності важлива зміна: відсьогодні JS та CSS-файли мають право редагувати лише користувачі з прапорцем адміністратора інтерфейсу, і адміністратори більше не мають цього права. Це стосується, наприклад, таких сторінок як MediaWiki:Common.js або MediaWiki:Common.js.

Статистика показує, що три з шести адміністраторів Вікіджерел (Base, Dimant та Sergento) редагували JS та CSS, тобто потенційно щонайменш вам трьом потрібні ці права. Права адміністратора інтерфейсу може надати бюрократ. Для отримання прав потрібно щонайменше підтвердити розуміння JavaScript та/або CSS та вміння тримати свій акаунт у безпеці (сильний пароль, захист від вірусів, за можливості двофакторна авторизація), за бажанням спільноти можна також розробити окрему процедуру на кшталт Вікіцитати:Адміністратори.

За відсутності користувачів з прапором адміністратора інтерфейсу для редагувань JS та CSS потрібно буде звертатися до стюардів, тому бажано мати когось із спільноти з цими правами — NickK (обговорення) 16:13, 27 серпня 2018 (UTC)

Повторний пінг, оскільки попередній не спрацював: Pavlo Shevelo, Base, Dimant, Friend, Sergento, Сергій ЛипкоNickK (обговорення) 16:14, 27 серпня 2018 (UTC)
Дякую, NickK за переклад, проінформував адмінів ще іншим каналом.--Сергій Липко (обговорення) 19:02, 27 серпня 2018 (UTC)

Read-only mode for up to an hour on 12 September and 10 October[ред.]

13:33, 6 вересня 2018 (UTC)

Адміністратори інтерфейсу[ред.]

Як було попереджено вище з вересня в адміністраторів забрано можливість редагувати всесайтові JavaScript, CSS та JSON сторінки, а також такі ж сторінки в просторах назв інших користувачів. Тепер ці права включено в прапорець адміністратора інтерфейсу, який видають бюрократи. Як ми будемо його видавати — можна або голосування на ВЦ:А, або бюрократи просто його даватимуть за запитом. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 00:18, 7 жовтня 2018 (UTC)

Добре, що маємо бюрократів, тому прапорець адміністратора інтерфейсу можна давати дійсним адмінам за запитом, бо вони вже отримали народну підтримку, а звичайним користувачам — подавати на права, як на адмінправа, з голосуванням.--Сергій Липко (обговорення) 20:37, 8 жовтня 2018 (UTC)