Ісая (пророк)

Матеріал з Вікіцитат
Ісая
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ісаябіблійний пророк, належав до 4 «великих» пророків Старого Заповіту.

Цитати[ред.]

  •  

Для нього народи — мов крапля з відра, мов порох на шальках терезів. Він піднімає острови, наче ту порошинку.[1]Ісаї 40:15.

  •  

Він той, хто перебуває над кругом землі, і мешканці її перед ним — немов та сарана.[1]Ісаї 40:22.

  •  

Таж у день посту ви шукаєте власної вигоди і гнобите своїх робітників. Ваш піст закінчується сварками і бійками, і ви зі злістю б'єте кулаком. Поки ви постите так, як сьогодні, ваш голос не буде почутий в небі.[2]Ісаї 58:3-4.

  •  

Ось піст, який я схвалюю: скиньте кайдани несправедливості, розв'яжіть мотузки на ярмі, відпустіть пригноблених на волю і розламайте навпіл кожне ярмо, поділіться хлібом з голодним і приведіть знедоленого та бездомного до свого дому. Коли ж побачите роздягненого, вдягніть його, і не відвертайтеся від свого брата.[2]Ісаї 58:6-7.

  •  

Дощ та сніг падають з неба і назад не повертаються, поки не напоять землі, щоб вона вкривалася зеленню, приносила плід і давала насіння тому, хто сіє, і хліб тому, хто їсть.[3]Про кругообіг води. Ісаї 55:10.

 

כִּ֡י כַּאֲשֶׁ֣ר יֵרֵד֩ הַגֶּ֨שֶׁם וְהַשֶּׁ֜לֶג מִן־הַשָּׁמַ֗יִם וְשָׁ֨מָּה֙ לֹ֣א יָשׁ֔וּב כִּ֚י אִם־הִרְוָ֣ה אֶת־הָאָ֔רֶץ וְהֹולִידָ֖הּ וְהִצְמִיחָ֑הּ וְנָ֤תַן זֶ֨רַע֙ לַזֹּרֵ֔עַ וְלֶ֖חֶם לָאֹכֵֽל׃[4]

Про Царство Боже[ред.]

  •  

Тоді вовк буде поряд з ягням, леопард лежатиме з козеням, а теля, лев і корова будуть разом, і мала дитина їх водитиме. Ведмедиця буде пастися з коровою, і їхні малята лежатимуть разом, а лев їстиме солому, наче бик. Немовля гратиметься над норою кобри, і дитина, віднята від грудей, простягне руку до кубла отруйної змії. Вони не чинитимуть шкоди і лиха на всій святій моїй горі, бо земля буде наповнена знанням про Єгову, як води наповнюють море.[5]Ісаї 11:6-9.

  •  

У той час очі сліпих прозріють і вуха глухих будуть чути. Тоді кульгавий стрибатиме, як олень, і язик німого співатиме з радості. У пустелі проб'ється вода, і в пустельній рівнині потечуть потоки. Випалена сонцем земля перетвориться на порослий очеретом ставок, і в спраглому краї заб'ють джерела. Лігва, де спочивали шакали, заростуть зеленою травою, очеретом і папірусом.[6]Про інвалідність. Ісаї 35:5-7.

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

  • Біблія. Переклад нового світу. — Brooklyn, New York: Watch Tower Bible and Tract Society of New York, Inc, 2014. — 1797 с.