Перейти до вмісту

Вікіцитати:Правила

Матеріал з Вікіцитат

Вікіцитати — це збірка цитат і висловів, які дозволено розповсюджувати та опрацьовувати на умовах GNU Free Documentation License та Creative Commons Attribution/Share-Alike, тому як і Вікіпедія, цей проект також має свої правила та засади.

Принципи

[ред.]

Учасники проекту повинні дотримуватись певних правил:

  1. Твори живих авторів і авторів, які померли недавно (<70 років тому), захищені авторським правом, тому слід використовувати їхні цитати порівняно короткими уривками[1]. Повністю вільними є тільки твори, автори яких померли щонайменше 70 років тому. Із текстів цих творів можна запозичувати цитати довільного розміру.
  2. Кожна цитата повинна мати вказане джерело, що її фіксує (сторінка книги, веб-сторінка, стаття, CD або DVD).
  3. Цитати повинні бути українською мовою, але також можуть містити текст мовою оригіналу чи поширені переклади/варіації іншими мовами.
  4. Значимою для Вікіцитат є особа, чиї вислови чи фрази цитують у незалежних від неї джерелах.

Чим не є Вікіцитати

[ред.]

Докладніше: Вікіцитати:Чим не є Вікіцитати

Примітки

[ред.]
  1. Відповідно до закону України «Про авторське право і суміжні права» цитатаце порівняно короткий уривок з літературного, наукового чи будь-якого іншого опублікованого твору, який використовується, з обов'язковим посиланням на його автора і джерела цитування, іншою особою у своєму творі з метою зробити зрозумілішими свої твердження або для посилання на погляди іншого автора в автентичному формулюванні.