Різдво Христове

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Народження Ісуса Христа, грецька ікона
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Різдво́ Христо́ве (грец. Χριστούγεννα, лат. Christi Natalis) — у християнстві день народження Ісуса Христа у Вифлиємі від Діви Марії. Святкується 25 грудня за григоріанським і новоюліанським календарем; 7 січня — за юліанським календарем. Також — Різдво Господнє (лат. Natalis Domini), або просто Різдво.

Цитати про Різдво Христове[ред.]

  •  

Для всіх душ благовість Різдва є радісна, дорога і цілюща! І тому тим гарячіше наше бажання впасти до ніг разом із пастирями і мудрецями перед Христом у яслах, подякувати за святість душ, за посвяту і неустрашимість у піддержуванні слабших і вбогих, за все те, що ми отримали з ласки рук Божих, за збереження віри і праведності в житті, за розуміння, що без Христа нема життя, нема повної радости душі[1]. — Із Послання Митрополита Йосипа (Сліпого) на Різдво Христове 1954 року, Маклаково (Сибір)

  Йосип (Сліпий)
  •  

Різдво — це час, коли треба бути вдома, як серцем, так і тілом[2].

  Гері Мур
  •  

Індик ніколи не голосує за те, щоб Різдво настало швидше[3].

  Ірландське прислів'я
  •  

Різдво — це не дата. Це — відчуття.[4]

 

Christmas isn't a season. It's a feeling.

  Една Фербер, американська письменниця
  •  

Різдво!.. Ви чуєте? Лишень від звуків цього чарівного слова у небі починають співати невидимі дзвіночки, і здається, що от-от станеться дещо казкове. Чуєте[5]? — «Крамничка тітоньки Мальви»

  Сашко Дерманський
  •  

Я відчуваю себе розтягнутою, тьмяною і розчарованою, як наступного дня після Різдва[5]. — «Під скляним ковпаком»

  Сільвія Плат
  •  

Різдво — це сезон розпалення вогню гостинності в домі, добродушного вогню милосердя у серці[5].

  Вашингтон Ірвінг
  •  

Ось хоча б і Різдво. Зате який відчуваєш священний трепет, якими добрими поривами повнишся! Я завжди чекав цих днів як найкращих у році. Це радісний час — дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні у всьому календарі, коли люди, наче за мовчазною згодою, вільно розкривають один перед одним свої серця і бачать у своїх ближніх, — навіть у незаможних і знедолених, — таких же людей, як і вони самі, що бредуть однією з ними дорогою до могили, а не якихось істот іншої породи, яким варто йти інакшим шляхом. А тому, дядечку, хоча це й правда, що на Різдво мені ще жодного разу ні золота, ні срібла не додалось, я все одно вірю, що воно приносить мені добро і буде приносити добро. Тож хай живе Різдво[5]! — «Різдвяна історія»

  Чарльз Діккенс
  •  

— Ну чому люди ненавидять проводити Різдво на самоті?
— Тому що це означає, що їх ніхто не любить[6]. — «Кістки» (телесеріал)

  •  

Ніч життєрадісних трупів різдвяних ялинок[6]. — Друзі (телесеріал)

  Чендлер Бінг

Примітки[ред.]


Bookmark-new.svg