Перейти до вмісту

Рутківський Володимир Григорович

Матеріал з Вікіцитат
Володимир Рутківський
Стаття у Вікіпедії

Володи́мир Григо́рович Руткі́вський (нар. 18 квітня 1937, с. Хрестителеве, Чорнобаївський район, Черкаська область) — український поет, прозаїк, дитячий письменник, новинар. Серед найвідоміших творів автора фентезі роман «Сторожова застава» та тетралогія «Джури» про пригоди козаків-характерників Швайки, Грицика та Санька.

Цитати

[ред.]
  •  

Вирішили, що в Україні історичних фільмів багато, а фентезі немає. Тому й написали власне перше українське фентезі. Отак і поставили. Адже в такому викладі більше шансів на успіх[1]. — Про фільм «Сторожова застава»

  •  

Коли писав третю частину «Джури і Кудлатика» у 2014 році, ставив перед собою таке запитання: чи залишилися в Україні люди, які б могли стати такими ж, як наші козаки – Швайка, Грицик та інші? Це було таке своєрідне дослідження. І я стверджував, що Україна ще не вмерла, що вона має патріотів, і перемога буде за ними врешті-решт[1].

  •  

Мені здається, що українська нація як нація вже відбулася. Вона кров’ю захистила себе, своє існування[1].

  •  

Мене не видавали, і я просто писав для себе і збирав у шухляді. Річ у тім, що більшість історичних творів написав десь уже після 1986 року, коли більш-менш уже було вільно[1].

  •  

Мені часто друзі казали, що маю божевільну уяву. А я їм відповідав, що не тільки уява мені допомагає. Я просто створив логічну модель, відтворював причинно-наслідковий зв’язок і заповнював лакуни[1].

Примітки

[ред.]