Перейти до вмісту

Путін Володимир Володимирович

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Путін)
Володимир Путін
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі
Цей термін має також інші значення. Див. Путін (значення)

Володи́мир Володи́мирович Пу́тін (рос. Владимир Владимирович Путин, нар. 7 жовтня 1952) — російський державний і політичний діяч. Президент Російської Федерації упродовж 2000—2008 і від 2012 року.

Цитати[ред.]

 •  

Ми будемо переслідувати терористів усюди. В аеропорту — в аеропорту. Значить, ви вибачте, в туалеті зловимо — і в сортирі їх замочимо, врешті-решт!

 

Мы будем преследовать террористов везде. В аэропорту – в аэропорту. Значит, вы уж меня извините, в туалете поймаем – и в сортире их замочим, в конце концов![1]

  — виступ перед журналістами в Астані, 24 вересня 1999 («Профиль», 1999, № 37)
 •  

Диктатура закону — єдиний вид диктатури, якій ми зобов'язані підкорятись.

 

Диктатура закона — это единственный вид диктатуры, которой мы обязаны подчиняться.[2]

 •  

Хто нас образить, тому впродовж трьох днів буде непереливки.

 

Кто нас обидит, тому в течение трех дней мало не покажется.

  — виступ у програмі «Время» 8 лютого 2000 («Аргументы и факты», 2000, № 6)[3]
 •  

Він потонув… — Відповідь на питання Ларрі Кінґа: Що сталося з російським підводним човном «Курськ»? (інтерв'ю каналу CNN 9 вересня 2000)[4]

 •  

Жоден клан, жоден олігарх не повинен бути наближений до регіональної та до федеральної влади – вони мають бути рівновіддалені від влади.

 

Ни один клан, ни один олигарх не должен быть приближен к региональной и к федеральной власти – они должны быть равноудалены от власти. («Коммерсантъ-Власть», 2003, № 24, с.75)

  — виступ 28 лютого 2000 («Коммерсантъ-Власть», 2003, № 24, с.75)[5]
 •  

Держава тримає в руках дрючок, яким б'є тільки один раз. Але по голові.

 

Государство держит в руках дубину, которой бьют всего один раз. Но по голове.

  — інтерв'ю газеті «Фигаро» від 26 жовтня 2000[6]
 •  

Якщо ви готові стати найрадикальнішим ісламістом і готові зробити собі обрізання, запрошую вас до Москви. Я порекомендую вам зробити операцію таким чином, щоб у вас уже нічого не виросло. — відповідь на питання про порушення прав людини у Чечні

 

Если вы готовы стать самым радикальным исламистом и готовы сделать себе обрезание, приглашаю вас в Москву. Я порекомендую сделать операцию таким образом, чтобы у вас уже ничего не выросло. [1]

  — прес-конференція у Брюсселі 11 листопада 2002[7]
 •  

Треба виконувати закон завжди, а не тільки коли схопили за одне місце.

  — інтерв'ю італійській газеті «Corriere della Sera» 4 листопада 2003[8]
 •  

Створення в Росії вільного суспільства вільних людей — це головне наше завдання.

 

Создание в России свободного общества свободных людей – это самая главная наша задача.

  — з послання Федеральному зібранню 26 травня 2005[9]
 •  

Розвал Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою століття.

  — з послання Федеральному зібранню 25 квітня 2005[10]
 •  

Південь України повністю — там лише одні росіяни… Крим просто отриманий Україною рішенням Політбюро ЦК КПРС. Хто нам може сказати, що у нас там немає ніяких інтересів? — з виступу на саміті НАТО (Бухарест, 4 квітня 2008 року)

 

Юг Украины полностью — там только одни русские… Крым просто получен Украиной решением Политбюро ЦК КПСС. Кто нам может сказать, что у нас там нет никаких интересов?[11]

2013[ред.]

 •  

Це перша моя щука в житті ось такого розміру. Там всередині у неї виявилася ще рибка, всередині щуки, грамів на 250 або на 300. Тому, я думаю, вона така важка виявилася. Тягнув я її три хвилини, це все зафіксовано.

 

Это первая моя щука в жизни вот такого размера. Там внутри у нее оказалась еще рыбеха, внутри щуки, граммов на 250 или на 300. Поэтому, я думаю, она такая тяжелая оказалась. Тащил я ее три минуты, это все зафиксировано[12].

 •  

Виходили і виходимо з того, що в сучасному складному і турбулентному світі збереження правопорядку — один з небагатьох важелів, здатних утримати міжнародні відносини від сповзання до хаосу. — У статті, опублікованій в газеті «New York Times».

 

Исходили и исходим из того, что в современном сложном и турбулентном мире сохранение правопорядка — один из немногих рычагов, способных удержать международные отношения от сползания к хаосу[13].

 •  

Під камерами важко їсти з апетитом. — Під час візиту до кубанських комбайнерів.

 

Под камерами трудно есть с аппетитом[14].

 •  

А ось був би Берлусконі гомосексуалістом, його і пальцем не чіпали б. — На засіданні Валдайського клубу.

 

А вот будь Берлускони гомосексуалистом, его и пальцем бы не тронули[15].

 •  

Недогляд і зайві складнощі в системі освіти — результат роботи представників креативного класу, які пробралися в профільне міністерство.

 

Несуразности и излишние сложности в системе образования — результат работы представителей креативного класса, которые пробрались в профильное министерство[16].

 •  

От уявіть собі, навіть я, у мене теж іноді іржава вода з труб йде.

 

Вот представьте себе, даже я, у меня тоже иногда ржавая вода из труб идет[17].

 •  

Що стосується «Чорного квадрата», то він, як відомо, був присвячений Леніну Володимиру Іллічу Малевичем.

 

Что касается «Черного квадрата», то он, как известно, был посвящен Ленину Владимиру Ильичу Малевичем[18].

 •  

Зюганов Геннадій Андрійович. І нічого смішного тут немає. — У відповідь на питання про те, хто є другим політиком у країні.

 

Зюганов Геннадий Андреевич. И ничего смешного тут нет[19].

2014[ред.]

 •  

Це не я прийняв рішення про амністію, а парламент. Так що мені можна навіть усмішки не клеїти.

 

Это не я принял решение об амнистии, а парламент. Так что мне можно даже улыбку не клеить[20]

 •  

Треба виховувати нове покоління глядачів з гарним художнім смаком, які вміють розуміти і цінувати театральне, драматичне, музичне мистецтво. І якби у нас робилося це належним чином, то, можливо, і трагедії, подібної до сьогоднішньої московської, не було б. — Про стрілянину в московській школі №263.

 

Надо воспитывать новое поколение зрителей с хорошим художественным вкусом, умеющих понимать и ценить театральное, драматическое, музыкальное искусство. И если бы у нас делалось это должным образом, то, может быть, и трагедии, подобной сегодняшней московской не было бы[21]

 •  

Якщо ми ухвалимо таке рішення, то тільки для захисту українських громадян, і нехай спробує хтось із числа військовослужбовців стріляти у своїх людей, за якими ми будемо стояти позаду. Не попереду, а позаду. Нехай вони спробують стріляти в жінок і дітей. — з прес-конференції щодо вводу російських військ в Україну (4 березня 2014 року)

 

Если мы примем такое решение, то только для защиты украинских граждан, и пускай попробует кто-то из числа военнослужащих стрелять в своих людей, за которыми мы будем стоять сзади. Не впереди, а сзади. Пускай они попробуют стрелять в женщин и детей.[22][23]

 •  

Самооборона Майдану — це навчені в Польщі та Литві спецназівці[24].

 

Самооборона Майдана - это обученные в Польше и Литве спецназовцы.

 •  

Є всі підстави вважати, що горезвісна політика стримування Росії триває і сьогодні. Нас намагаються загнати в якийсь кут — за те, що ми не лицеміримо.

 

Есть все основания полагать, что пресловутая политика сдерживания России продолжается и сегодня. Нас пытаются загнать в какой-то угол — за то, что мы не лицемерим[25].

 •  

Всі громадяни Росії повинні бути поставлені в однакові умови. Як ви це зробите — це ваша справа. — Доручивши Мінпраці в найкоротші терміни довести рівень пенсій в Криму до російського.

 

Все граждане России должны быть поставлены в одинаковые условия. Как вы это сделаете — это ваше дело[26].

 •  

На питання, як же тут люди відпочивали — соромно сказати, але відповідь така дивна — кажуть: «Ну чого там, шахтарі приїжджали, їм все одно: вони махнуть там півстакана — і на пляж». Ми не можемо так підходити, розумієте, до організації відпочинку росіян… — Відповідь на запитання про кримські санаторії. (17 квітня 2014)

 

На вопрос, как же здесь люди отдыхали — стыдно сказать, но ответ такой странный — говорят: «Ну чего там, шахтеры приезжали, им все равно: они махнут там полстакана — и на пляж». Мы не можем так подходить, понимаете, к организации отдыха россиян… [27]

 •  

Складно домовлятися з людьми, які навіть вдома розмовляють між собою пошепки, бо бояться, що їх американці підслуховують. — Про німців.

 

Сложно договариваться с людьми, которые даже дома разговаривают между собой шепотом, потому что боятся, что их американцы подслушивают[28].

 •  

Інтернет виник як спецпроект ЦРУ США, так і розвивається.

 

Интернет возник как спецпроект ЦРУ США, так и развивается.[29]

 •  

У нас смачна кухня, і вона така різноманітна: на Північному Кавказі, в Поволжі. Чак-чак — це смачно, біляші смачні татарські, російська кухня. Колядки чудові в Карелії. — Про створення конкуренції харчовим компаніям Заходу, в тому числі і Макдональдсу.

 

У нас вкусная кухня, и она такая разнообразная: на Северном Кавказе, в Поволжье. Чак-чак — это вкусно, беляши вкусные татарские, русская кухня. Калитки замечательные в Карелии[30].

 •  

Те, що зараз США вийшли на перші позиції у вирішенні цих (українських) кризових явищ, говорить про те, що вони спочатку цей процес розвивали[31].

 •  

Монополія гарна тільки тоді, коли вона своя. — Про пошукові системи в інтернеті.

 

Монополия хороша только тогда, когда она своя[32].

 •  

Я чогось, можливо, не розумію, але народна культура — вона і є народна, яка ще традиційна? У нас немає нетрадиційної народної культури. — У відповідь на запрошення відвідати перший Всеросійський фестиваль традиційної народної культури.

 

Я чего-то, может быть, не понимаю, но народная культура — она и есть народная, какая еще традиционная? У нас нет нетрадиционной народной культуры[33].

 •  

Він домагався свого, він був талановитою людиною. — Про Йозефа Геббельса на зустрічі з представниками єврейської громади Москви.

 

Он добивался своего, он был талантливый человек.[34][35].

 •  

Ніякої анексії Криму не було. Так, ми використовували свої Збройні сили, але для того, щоб провести референдум.

 

Никакой аннексии Крыма не было. Да, мы использовали свои Вооруженные силы, но для того, чтобы провести референдум[36].

 •  

А Бог його знає. — У відповідь на запитання, чи закладений в Росії фундамент політичної системи.

 

А Бог его знает[37].

 •  

Я коли летів сюди — із Благовещенська в Улан-Батор, — в літаку накидав деякі міркування і план дій, він у мене від руки поки, щоправда, викладений. — Про врегулювання ситуації в Україні.

 

Я когда летел сюда — из Благовещенска в Улан-Батор, — в самолете набросал некоторые соображения и план действий, он у меня от руки пока, правда, изложен[38].

 •  

Мені потрібно тільки посміхнутися, напевно, в деяких місцях, показуючи, що не такий страшний чорт, як його малюють, прости Господи, і насупити брови, показуючи, що не дозволимо. Давайте спробуємо в такому режимі попрацювати. — Під час виступу на інвестиційному форумі «Росія кличе!»

 

Мне нужно только улыбнуться, наверное, в некоторых местах, показывая, что не так страшен чёрт, как его малюют, прости Господи, и насупить брови, показывая, что не позволим. Давайте попробуем в таком режиме поработать[39].

 •  

Так поводяться нувориші, на яких раптом звалилося величезне багатство: світове лідерство. І замість того, щоб ним грамотно, акуратно розпорядитися, в тому числі і на свою, звісно, користь, просто наламали дров. — Про США.

 

Так ведут себя нувориши, на которых вдруг свалилось огромное богатство: мировое лидерство. И вместо того, чтобы им грамотно, аккуратно распорядиться, в том числе и в свою, разумеется, пользу, просто наломали дров[40].

 •  

З допомогою ввічливості і зброї можна зробити набагато більше, ніж тільки з допомогою ввічливості.

 

С помощью вежливости и оружия возможно сделать гораздо больше, чем только с помощью вежливости[41].

 •  

У нас вільна демократична країна. І її громадяни мають право мати свою думку і висловлювати цю думку. Мають право бути в опозиції до влади.

 

У нас свободная демократическая страна. И ее граждане вправе иметь свое мнение и высказывать это мнение. Вправе быть в оппозиции к власти[42].

 •  

Але деякі речі — вони викликають, звичайно, питання. Основне зростання зафіксоване у роздрібному сегменті, у той час як в оптовому ціни знижуються. Це як взагалі розуміти? А куди ФАС [Федеральна антимонопольна служба] дивиться? — Здивований зростанню цін на нараді з членами уряду.

 

Но некоторые вещи — они вызывают, конечно, вопросы. Основной рост зафиксирован в розничном сегменте, в то время как в оптовом цены снижаются. Это как вообще понимать? А куда ФАС смотрит[43]?

 •  

Олександр Ісайович Солженіцин звертав увагу на проблеми нашого суспільства не тому, що він був вороже налаштований до країни. Навпаки, він був патріотом і хотів зберегти країну, а вона не збереглася, тому що ми не звернули увагу вчасно на те, на що він звертав увагу.

 

Александр Исаевич Солженицын обращал внимание на проблемы нашего общества не потому, что он был враждебно настроен к стране. Наоборот, он был патриотом и хотел сохранить страну, а она не сохранилась, потому что мы не обратили внимание вовремя на то, на что он обращал внимание[44].

2015[ред.]

 •  

Якщо керівник компанії — російський громадянин, він не може отримувати менше свого заступника. Важливо, щоб каламуті ніякої не було, щоб це було все прозоро, пояснено громадянам, і тоді буде все зрозуміло. — Про зарплату менеджерів великих компаній.

 

Если руководитель компании — российский гражданин, он не может получать меньше своего заместителя. Важно, чтобы мути никакой не было, чтобы это было все прозрачно, объяснено гражданам, и тогда будет все понятно[45].

 •  

Що стосується повернення якихось територій, то це такі речі реваншистського характеру і справа не в поверненні якихось територій кудись. — Про вимогу Петра Порошенка повернути Крим Україні.

 

Что касается возврата каких-то территорий, то это такие вещи реваншистского характера, и дело не в возврате каких-то территорий куда-то[46].

 •  

Нудно жити без пліток.

 

Скучно жить без сплетен[47].

 •  

Росія виступала і виступає проти втручання у внутрішні справи суверенних держав, провокування збройних конфліктов. Така практика відносно ряду країн Північної Африки, Середнього і Близького Сходу привела там до розгулу тероризму, а поблизу наших кордонів породила криваву драму у сусідів в Україні.

 

Россия выступала и выступает против вмешательства во внутренние дела суверенных государств, провоцирования вооруженных конфликтов. Такая практика в отношении ряда стран Северной Африки, Среднего и Ближнего Востока привела там к разгулу терроризма, а вблизи наших границ породила кровавую драму у соседей на Украине[48].

 •  

Ось взяти Ірак, Саддама знищили, а далі що? Далі — ІДІЛ! — Під час виступу на Міжнародному економічному форумі в Санкт-Петербурзі.

 

Вот взять Ирак, Саддама уничтожили, а дальше что? Дальше — ИГИЛ[49]!

 •  

Так звані фонди іноземні по школам працюють. Просто нишпорять по школам Російської Федерації багато років під виглядом підтримки талановитої молоді. Насправді, як пилососом висмоктують. Прямо зі школи абітурієнтів беруть, садять на гранти і відвозять. — Під час засідання Ради з науки і освіти.

 

Так называемые фонды иностранные по школам работают. Просто шарят по школам Российской Федерации много лет под видом поддержки талантливой молодёжи. На самом деле, как пылесосом высасывают. Прямо со школы абитуриентов берут, сажают на гранты и увозят[50].

 •  

КВК — двигун прогресу і розвитку Калінінградської області.

 

КВН — двигатель прогресса и развития Калининградской области[51].

 •  

Занурення на дно Чорного моря — дуже хороший привід ще раз переконатися в тому, наскільки глибокі наші історичні корені, наскільки глибока наша історія взаємин з усім світом. — Виявивши візантійське судно XI століття на дні Чорного моря біля узбережжя Криму.

 

Погружение на дно Черного моря — очень хороший повод еще раз убедиться в том, насколько глубоки наши исторические корни, насколько глубока наша история взаимоотношений со всем миром[52].

 •  

Це вже буде залежати від конкретної ситуації в країні, у світі і від моїх власних настроїв. — Про можливість висунення своєї кандидатури на четвертий президентський термін.

 

Это уже будет зависеть от конкретной ситуации в стране, в мире и от моих собственных настроений[53].

 •  

Я голуб, але в мене дуже потужні залізні крила!

 

Я голубь, но у меня очень мощные железные крылья[54]!

 •  

Зусилля Росії допомогли загальмувати глобальне потепління майже на рік.

 

Усилия России помогли затормозить глобальное потепление почти на год[55].

 •  

Аллах вирішив покарати правлячу верхівку Туреччини, позбавивши її розуму. — У своєму посланні до Федеральних зборів.

 

Аллах решил наказать правящую клику Турции, лишив ее разума и рассудка[56].

2016[ред.]

 •  

Все можна купити за нафтодолари.

 

Все можно купить за нефтедоллары[57].

 •  

Ленін виступив за те, щоб держава, Радянський Союз, утворилася на основі, як він говорив, я можу помилитися, але ідея зрозуміла, повної рівноправності, з правом виходу з Радянського Союзу. І ось це і є міна сповільненої дії під будівлю нашої державності.
Мало того, що до кордону прив'язали етноси багатонаціональної, по суті, унітарної держави, до якихось територій, причому кордони визначали абсолютно довільно і, взагалі-то, далеко не завжди обґрунтовано. Україні, припустимо, Донбас передали під яким приводом? Підвищення відсотків пролетаріату в Україні для того, щоб мати там велику соціальну підтримку. Маячня якась, розумієте? І це не єдиний приклад, і інших багато[58].

 •  

У нас немає ніякої і не може бути ніякої іншої об'єднуючої ідеї, крім патріотизму.

 

У нас нет никакой и не может быть никакой другой объединяющей идеи, кроме патриотизма[59].

 •  

Конкретна повинна бути людина, яку можна буде повісити, якщо вона не зробить нічого. — Зажадавши розібратися з відповідальними за реалізацію проекту траси Керч—Сімферополь.

 

Конкретный должен быть человек, которого можно будет повесить, если он не сделает ничего[60][61][62].

 •  

Я пишаюся такими людьми, як Сергій Павлович. Майже всі гроші він витратив на купівлю музичних інструментів за кордоном і привіз їх в РФ, передавши у власність держустанов. — Прокоментувавши «панамські документи», в яких згадується музикант Сергій Ролдугін.

 

Я горжусь такими людьми, как Сергей Павлович. Почти все деньги он истратил на покупку музыкальных инструментов за границей и привез их в РФ, передав в собственность госучреждений[63][64].

 •  

Америка — велика держава. Сьогодні, напевно, єдина супердержава. Ми це приймаємо. Ми хочемо і готові працювати зі Сполученими Штатами.

 

Америка — великая держава. Сегодня, наверное, единственная супердержава. Мы это принимаем. Мы хотим и готовы работать с Соединенными Штатами[65].

2018[ред.]

 •  

Агресор має знати, що відплата невідворотна, що він буде знищений. А ми, жертви агресії, ми як мученики потрапимо до раю, а вони просто здохнуть, тому що навіть розкаятися не встигнуть. — Відповідаючи на запитання про російську доктрину ядерного удару у відповідь.

 

Агрессор должен знать, что возмездие неизбежно, что он будет уничтожен. А мы, жертвы агрессии, мы как мученики попадем в рай, а они просто сдохнут, потому что даже раскаяться не успеют.[66]

Приписують[ред.]

 •  

Україна? Це — не країна, це якесь штучне утворення, помилка в історії. — так передає слова Путіна 2008 року зі засідання Ради НАТО-Росія міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс[67]

Про Путіна[ред.]

 •  

Він 12 років перебуває при владі — це дуже багато, необхідні інші люди, які можуть вести країну в цей бурхливий світ, тобто він занадто багато перебуває при владі, вистачить. — 2012 рік

 

Он 12 лет находиться у власти — это очень много, необходимы другие люди, которые могут вести страну в этот бушующий мир, то есть он слишком много находиться у власти, хватит.[68]

  Михайло Прохоров
 •  

Путін хоче правити, як Сталін, а жити — як Абрамович.[69]

  Гаррі Каспаров
 •  

Путін — не справжній політик, його поставив Єльцин, і він не знає, куди вести державу. Вам [українцям] із Януковичем більше пощастило — він справжній бандит, який переміг серед бандитів.[70]

  Кшиштоф Зануссі
 •  

Головний союзник Путіна — організована злочинність.[71]

  Міхеїл Саакашвілі
 •  

Саме на Путіні лежить пряма відповідальність за смерть, кров та страждання українців.

  Олександр Турчинов, Заява секретаря Ради національної безпеки і оборони України, після теракту у Маріуполі 24 січня 2015 року[72]
 •  

Путін володіє унікальною інтуїцією, у нього, я сказала б, прямий контакт з російським колективним несвідомим.

 

Путин обладает уникальной интуицией, у него, я сказала бы, прямой контакт с российским коллективным бессознательным[73].

  Елла Памфілова
 •  

Путін — це сучасний Гітлер[74].

 

Путин — это современный Гитлер.

  Рефат Чубаров
 •  

Володимир Путін сильний лише нашими слабкостями[75].

  Бернар-Анрі Леві
 •  

Вже багато разів звучали заклики до цього правителя і його поплічників — одуматися, припинити сіяння зла і смерті, покаятися. Але здається, що він залишається глухим до цих закликів і тільки примножує зло, тому що в нього, як у Юду Іскаріота, увійшов сатана[76].

  Філарет (Патріарх Київський)‎
 •  

Але є ще друга річ, якої Путіну слід було б боятися навіть більше, ніж самої смерті – це Вікіпедія. Тому що пам'ять про нього буде досить поганою.[77].

  Ієн Андерсон (Jethro Tull)
 •  

Ці ж самі люди заявляли: «Ні, ми не збивали авіалайнер і не вбивали всіх цих людей; Ні, наших солдатів немає в Криму і на сході України; Ми не надаємо підтримку сирійському режиму, відповідальному за масові вбивства власних громадян з використанням хімічної зброї». Сьогодні цим словам вже ніхто не вірить.[78].

  — Герберт Макмастер, американський генерал, радник Трампа з питань безпеки

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]

 1. Словарь современных цитат, с. 614
 2. Словарь современных цитат, с. 614
 3. Словарь современных цитат, с. 615
 4. Словарь современных цитат, с. 615
 5. Словарь современных цитат, с. 615
 6. Словарь современных цитат, с. 616
 7. Словарь современных цитат, с. 616
 8. Словарь современных цитат, с. 616
 9. Словарь современных цитат, с. 616
 10. Словарь современных цитат, с. 616
 11. Выступление Владимира Путина на саммите НАТО (Бухарест, 4 апреля 2008 года)(рос.)
 12. Esquire. Цитата дня. 04/09/2013.
 13. Esquire. Цитата дня. 13/09/2013.
 14. Esquire. Цитата дня. 17/09/2013.
 15. Esquire. Цитата дня. 20/09/2013.
 16. Esquire. Цитата дня. 22/11/2013.
 17. Esquire. Цитата дня. 05/12/2013.
 18. Esquire. Цитата дня. 09/12/2013.
 19. Esquire. Цитата дня. 19/12/2013.
 20. Esquire. Цитата дня. 20/01/2014.
 21. Esquire. Цитата дня. 03/02/2014.
 22. Путин дал большую пресс-конференцию: Россия не собирается воевать за Крым(рос.)
 23. Esquire. Цитата дня. 04/03/2014.
 24. Корреспондент. ЦИТАТА ДНЯ. 5 БЕРЕЗНЯ 2014
 25. Esquire. Цитата дня. 18/03/2014.
 26. Esquire. Цитата дня. 19/03/2014.
 27. "Они махнут там полстакана — и на пляж": самые яркие цитаты прямой линии(рос.)
 28. Esquire. Цитата дня. 17/04/2014.
 29. Путин считает важным размещать в РФ серверы крупных национальных интернет-ресурсов (рос.)
 30. Esquire. Цитата дня. 28/04/2014.
 31. Корреспондент. ЦИТАТА ДНЯ. 29 КВІТНЯ 2014
 32. Esquire. Цитата дня. 10/06/2014.
 33. Esquire. Цитата дня. 03/07/2014.
 34. Відео на youtube
 35. Путін: "Геббельс був талановитою людиною" («Українська правда», 10.07.2014)
 36. Esquire. Цитата дня. 14/08/2014.
 37. Esquire. Цитата дня. 29/08/2014.
 38. Esquire. Цитата дня. 03/09/2014.
 39. Esquire. Цитата дня. 02/10/2014.
 40. Esquire. Цитата дня. 24/10/2014.
 41. Esquire. Цитата дня. 18/11/2014.
 42. Esquire. Цитата дня. 20/11/2014.
 43. Esquire. Цитата дня. 09/12/2014.
 44. Esquire. Цитата дня. 24/12/2014.
 45. Esquire. Цитата дня. 09/02/2015.
 46. Esquire. Цитата дня. 24/02/2015.
 47. Esquire. Цитата дня. 16/03/2015.
 48. Esquire. Цитата дня. 09/04/2015.
 49. Esquire. Цитата дня. 19/06/2015.
 50. Esquire. Цитата дня. 24/06/2015.
 51. Esquire. Цитата дня. 27/07/2015.
 52. Esquire. Цитата дня. 18/08/2015.
 53. Esquire. Цитата дня. 29/09/2015.
 54. Esquire. Цитата дня. 26/10/2015.
 55. Esquire. Цитата дня. 30/11/2015.
 56. Esquire. Цитата дня. 03/12/2015.
 57. Esquire. Цитата дня. 11/01/2016.
 58. Путін назвав Донбас в Україні маячнею
 59. Esquire. Цитата дня. 03/02/2016.
 60. Esquire. Цитата дня. 18/03/2016.
 61. Путин потребовал назначить ответственного за строительство трассы Керчь - Симферополь
 62. Путин хочет, чтобы "было кого повесить" за строительство в Крыму
 63. Esquire. Цитата дня. 07/04/2016.
 64. Путин: Я горжусь такими друзьями, как музыкант Ролдугин
 65. Курьезы недели: Зачем Путин опускает Россию, Рада и зрада сборной и почему «ДНР» не может без американцев
 66. «Мы попадем в рай, а они просто сдохнут»: Путин пообещал «агрессорам» неизбежное ядерное возмездие (видео)
 67. https://www.eurointegration.com.ua/news/2018/12/7/7090388/
 68. ПАРФЕНОВ - Интервью с М. Прохоровым на YouTube
 69. Гарі Каспаров: Протистояння «донецькі» — «пітерські» може призвести до несподіваних результатів
 70. Два дні з життя Кшиштофа Зануссі (tyzhden.ua, 1 березня, 2012)
 71. Михаїл Саакашвілі: Коломойський у списку ворогів Путіна відтіснив мене на другий план, Україна Молода
 72. Олександр Турчинов, Відповідальність за вбитих мирних громадян внаслідок обстрілу Маріуполя лежить безпосередньо на Путіні, — заява Секретаря РНБО України, 24.01.15
 73. Esquire. Цитата дня. 27/01/2014.
 74. Чубаров: Путин — это современный Гитлер
 75. Юрій Марченко (20 лютого 2015). Бернар-Анри Леви: «Владимир Путин силен лишь нашими слабостями». platfor.ma. Процитовано 23 лютого 2015.
 76. Esquire. Цитата дня. 06/09/2014.
 77. Ієн Андерсон (Jethro Tull): «Путіну слід було б боятися Вікіпедії»
 78. Герберт Макмастер: «Россия вмешивалась в американские выборы, и президент об этом осведомлен»

Джерела[ред.]

 • Душенко К. В. Словарь современных цитат [Електронний ресурс] : 5 250 цитат и выражений XX и XXI века, их источники, авторы, датировка. — Москва: Эксмо, 2006. — 1250 с.