Перейти до вмісту

Туреччина

Матеріал з Вікіцитат
Прапор Туреччини
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Туре́ччина (тур. Türkiye), офіційна назва Турецька Республіка (тур. Türkiye Cumhuriyeti) — країна, що лежить в Євразії між Чорним і Середземним морями, межує на сході з Вірменією, Грузією й Іраном, на південному сході з Іраком і Сирією, на заході з Грецією й Егейським морем, на північному заході з Болгарією. Столиця — Анкара.

Цитати[ред.]

  •  

У Туреччині відтепер немає ніяких національних меншин — турки, греки, вірмени, євреї, чеченці і всі інші — повноправні громадяни нашої республіки[1].

  Мустафа Кемаль Ататюрк
  •  

Вся Туреччина з кінця в кінець зруйнована, перетворена в руїни. Всюди товчуть сови. У нації немає коштів, немає надбання, нічого у неї немає. Вся нація перебуває в страхітливій злиднях і бідності. Ось в якому становищі залишив націю уряд старого Османського режиму[1].

  Мустафа Кемаль Ататюрк
  •  

Вищі інтереси Туреччини і Греції вже повністю перестали суперечити один одному. Обидві країни правильно вважають, що запорукою їх сили і безпеки є щира дружба[1].

  Мустафа Кемаль Ататюрк
  •  

Хто господар і пан Туреччини? Давайте негайно і одностайно відповімо на це питання так: справжнім господарем Туреччини і її паном є селянин, наш основний виробник. В такому випадку турецький селянин більше всіх заслуговує багатства, щастя і благополуччя[1].

  Мустафа Кемаль Ататюрк
  •  

Можна сказати, що Україна і Туреччина — це дві суміжні країни. Звернемо свої погляди на північ — там море, але якщо уявити собі на хвилину, що його немає, ми тоді побачимо, що Туреччина і Україна — найближчі одна до одної країни. Настільки ж близька дружба між народами цих двох країн[1].

  Мустафа Кемаль Ататюрк
  •  

Ми з Росією — друзі, бо Росія раніше, ніж будь-хто інший, визнала наші права і проявила до них повагу. При цих умовах Росія як сьогодні, так і завтра, та й завжди може бути впевнена в дружбі Туреччини[1].

  Мустафа Кемаль Ататюрк

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]