Донбас

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Донбас розташований переважно в межах двох позначених жовтим адміністративних областей України — Донецької та Луганської.

Донбас, Донеччина — промисловий регіон, що охоплює Донецьку область без Приазов'я, південь Луганської області, а також прилеглі частини суміжних зі сходу і заходу областей — схід Дніпропетровської та захід Ростовської області.

Цитати[ред.]

  •  

... Донбас, це - не випадковий район, а це - район, без якого соціалістичне будівництво залишиться простим, добрим побажанням.

  Володимир Ленін
  •  

Донбас — це такий казан, в який звозилися, зселялися надзвичайно різні люди — з різних регіонів, з різними ідеями, бажаннями, темпераментами і характерами. Відповідно, це дійсно така гримуча суміш[1].

  Сергій Жадан
  •  

А на Донбасі — там любов
поміж серцями солов'їна…
Там звикли люди в правді жить…
Коли дружить — так вже дружить,
а ненавидіть — так всім серцем!..

  Володимир Сосюра з поеми "Розстріляне безсмертя" 1960
  •  

Я вважаю, що доля Донбасу — це майбутня доля України, коли будуть одні солов'їні співи. Як же можна миритись з тим особливим «інтернаціоналізмом», який може призвести до згуби цілої духовної одиниці людства? Адже ми не прусси, не полаби, нас — за 40 мільйонів. Прошу, — зрозумійте мене як слід. Я хочу тільки добра, чесного добра, а асиміляторство — хіба це чесна штука? Зрозумійте мене в моєму горі, бо я чую прокляття віків, чую, бездіяльний, свій гріх перед землею, перед народом, перед історією. Перед людьми, що своєю кров'ю кропили нашу землю. Довгий мартиролог борців за національну справедливість лишає нам історія, а ми навіть на гнів праведний не можемо здобутись.

Зараз я читаю українську мову в Горлівці, в російській, звичайно, школі. В Горлівці є кілька (2-3) українських шкіл… В Донецьку таких немає, здається. Отож, картина дуже сумна. У нас немає майбутнього. Коріння нації — тільки в селі, а «хуторянським» народом ми довго не проживем, пам'ятаючи про вплив міста, про армію, про всі інші канали русифікації. На Донбасі (та й не тільки!) читати українську мову в російській школі — одне недоумство. Треба мати якісь моральні травми, щоб це робити. Одна усна заява батьків — і діти не будуть вивчати мови народу, який виростив цих батьків. Хіба це не гопашний театр — з горілкою і шароварами? Обов'язково — німецьку, французьку, англійську мови, які завгодно, крім рідної.[2]

  Василь Стус, лист до Андрія Малишка (1962)
  •  

Не Україна і не Русь, боюсь, Донбасе, тебе, боюсь…

 

Не Украина, и не Русь, боюсь, Донбасс, тебя, боюсь…[3]

  Домовитов Микола Федорович, радянський письменник, писав про Донбас
  •  

Донбас порожняк не гонить.[4]після перемоги «Шахтаря» в Кубку України

 

Донбасс порожняк не гонит.

  Віктор Янукович, 2002
  •  

Я переконаний, що щасливим Донбас може бути тільки у складі єдиної України. Донбас без України пропаде. Україна без Донбасу — теж.

 

Я убежден, что счастливым Донбасс может быть только в составе единой Украины. Донбасс без Украины пропадет. Украина без Донбасса — тоже.[5]

  Рінат Ахметов, 2014
  •  

Ми усвідомлюємо, що на Донбасі не в захисті росіян проявляє свій інтерес Росія, а в іншому — в бажанні повністю контролювати Україну. Росії потрібно, щоб Україна остаточно перетворилася на квазідержаву, повністю підконтрольну Москві.[6]

 

Мы осознаем, что на Донбассе не в защите русских проявляет интерес Россия, а в другом — в желании полностью контролировать Украину. России нужно, чтобы Украина окончательно превратилась в квазигосударство, полностью подконтрольное Москве.

  Рефат Чубаров, 2015
  •  

Коли ми воювали проти німців, то багато хто з цього регіону казав — ми є «русские украинцы»[7].

  Євген Стахів

Примітки[ред.]