Культура

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:

Культу́ра (лат. Cultura — «обробіток», «обробляти») — сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії.

Цитати[ред.]

Давньоєгипетське мистецтво, 1400 рік до н.е.
  •  

Велика культура – особливо культура великої прози/великого роману – можлива лише в умовах імперії – адміністративно й політично оформленої, а чи лишень міцно скріпленої культурою метрополії. Це одна з таємниць, які знав Бродський[1].

  Вано Крюґер
  •  

Коли я чую слово «культура», я хапаюся за пістолет. — В оригіналі персонаж твору згадував не пістолет чи револьвер, а бравнінґ

 

Wenn ich Kultur höre… entsichere ich meine Browning.

  — Ганс Йост, п'єса «Шлаґетер» (1933)[2]
  •  

Культура потрібна, оскільки вона впливає, оскільки вона впливає на характер людини. Якщо вона не ушляхетнює й не зміцнює характер, гріш їй ціна. Вона повинна служити. Її мета – не краса, а добро.

  Сомерсет Моем[3]
  •  

Лише в плебеїзованому знекультуреному суспільстві культура може бути вимірювана «ринковими» мірками. Питання про «рентабельність» культури — це мимовільний самодіагноз, за Фройдом. Культура не є «рентабельною», як не є «рентабельними» любов, етика, віра, бо це є найвищий вияв присутності людини в часі, знак її здатності подолати свою кінечність. Тому поєдинок культури з вандалізмом може закінчитися тимчасовою перемогою вандалізму. Але в кінцевому рахунку переможе культура[4]. — «Повернення Сізіфа», 24 листопада 2006 року

  Оксана Пахльовська
  •  

…та культура, яка ще з часів Петра живе та розвивається в Росії, є органічним і безпосереднім продовженням не московської, а київської, української культури.

 

…та культура, которая со времен Петра живет и развивается в России, является органическим и непосредственным продолжением не московской, а киевской, украинской культуры.

  — Микола Трубецькой, стаття «К Украинской Проблеме» (Париж, 1927)
  •  

Ми маємо будувати нову державу, боротися за український гуманітарний простір, підтримувати національний культурний продукт. Держава, нарешті, має відчувати соціальну відповідальність і зважати на духовні потреби людей. Усвідомити, що тільки справжня культура виховує громадян. А інфекційна попса і кримінальний шансон — інкубатор для тітушок[5]

  Олег Скрипка
  •  

Культуру не можна успадкувати, її треба завоювати.[6]

  — Андре Мальро
  •  

Культура – це позитивна, морально вартісна творчість людини, спря­мована на подолання часових меж її життя, на передачу свого без­смертя в безсмертя нації, до культури якої та людина належить[7].
«Енергія культури» (лекція) (2004)

  Дмитро Павличко

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

  • Вано Крюґер. Коли я чую слово "культура". — Київ: 2018. — 130 с. — ISBN 978-617-7313-26-6
  • Екстракт 150. У двох частинах. Частина друга. За заг. редакцією Лариси Івшиної. Упоряд. Надія Тисячна, Ольга Решетилова, Марія Томак, Ігор Сюндюков. — Київ: 2009. — 576 с. — ISBN 978-966-8152-17-7


Bookmark-new.svg