Культура

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:

Культу́ра (лат. Culture — «обробіток», «обробляти») — сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії.

Цитати[ред.]

Давньоєгипетське мистецтво, 1400 рік до н.е.
  •  

Коли я чую слово «культура», я хапаюся за пістолет. — В оригіналі персонаж твору згадував не пістолет чи револьвер, а бравнінґ

 

Wenn ich Kultur höre… entsichere ich meine Browning.

  — Ганс Йост, п'єса «Шлаґетер» (1933)[1]
  •  

Культура потрібна, оскільки вона впливає, оскільки вона впливає на характер людини. Якщо вона не ушляхетнює й не зміцнює характер, гріш їй ціна. Вона повинна служити. Її мета – не краса, а добро.

  Сомерсет Моем[2]
  •  

…та культура, яка ще з часів Петра живе та розвивається в Росії, є органічним і безпосереднім продовженням не московської, а київської, української культури.

 

…та культура, которая со времен Петра живет и развивается в России, является органическим и непосредственным продолжением не московской, а киевской, украинской культуры.

  — Микола Трубецькой, стаття «К Украинской Проблеме» (Париж, 1927)
  •  

Ми маємо будувати нову державу, боротися за український гуманітарний простір, підтримувати національний культурний продукт. Держава, нарешті, має відчувати соціальну відповідальність і зважати на духовні потреби людей. Усвідомити, що тільки справжня культура виховує громадян. А інфекційна попса і кримінальний шансон — інкубатор для тітушок[3]

  Олег Скрипка
  •  

Культуру не можна успадкувати, її треба завоювати.[4]

  — Андре Мальро

Посилання[ред.]


Bookmark-new.svg