Перейти до вмісту

Донецьк

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Сталіно)
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:

Доне́цьк — місто в Україні, адміністративний центр Донецької області.

Цитати

[ред.]
Набережна Кальміусу в Донецьку.
  •  

Я не можу зараз відповідати на запитання: "Яким був Донецьк?" Нічого, крім болю та відчуття здертої шкіри – ці питанням теж – немає. Мій коханий, єдиний... Він у комі зараз. Він помирає. Тяжко, майже не дихає.[1].

 

Я не могу сейчас отвечать на вопрос: "Каким был Донецк?" Ничего, кроме боли и ощущения содранной кожи – эти вопросом тоже – нет. Мой любимый, единственный... Он в коме сейчас. Он умирает. Тяжело, почти не дышит.

  Олена Стяжкіна
  •  

Ми забули власні адреси та двори. У багатьох із нас уже немає будинків. Ми просимо, щоб він не снився нам уночі. Тому що він сниться коханим, гарним, добрим, сповненим енергії. Вже не можна пам'ятати, бо скрізь кров, мертві тіла, закатовані в катівнях патріоти.[1]. — про Донецьк

 

Мы забыли собственные адреса и дворы. У многих из нас уже нет домов. Мы просим, чтобы он не снился нам ночью. Потому что он снится любимым, красивым, добрым, исполненным энергии. Уже нельзя помнить, потому что везде кровь, мертвые тела, замученные в застенках патриоты.

  Олена Стяжкіна
  •  

Зрусифікований українець у Донецьку нічим не відрізняється від зрусифікованого українця з Києва. Українці всюди однакові. Просто за часів Радянського Союзу Донецьк дуже піддався ще й ментальній русифікації. Загалом там найпотужніше будували тип радянської людини і тому там важко, хоча українці там переважають.[2]

  Сергій Василюк

Джерела

[ред.]