Перейти до вмісту

Володимир (місто)

Матеріал з Вікіцитат
Володимир (місто)
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі

Володимир — місто в Україні, центр Володимир-Волинського району Волинської області.

Цитати[ред.]

  •  

Володимир — це гніздо пенсіонерів, людей, які втомились від свого життя і збираються відпочити.

 

Włodzimierz—to gniazdo emerytów, ludzi życiem zmęczonych i w stan spoczynku przechodzących.

  Jel.Sar., Dziennik Kijowskiw. 1907, nr 112
  •  

Повітове місто західньої части Волині провадить дуже велику торговлю хлібом. Одно з найбагатіших міст на Україні, але таке брудне, як рідко де на Україні. Хоча тут вже з місяць як почалася справжня весна, але по головних улицях Володимира стоять такі калюжи, що ні пройти ні проїхати іеможна. Як що тільки з'явиться халєра, то у Володимирі вона знайде собі гніздо на довго. Начальство на це чомусь зовсім не звертає уваги. Від кількох місяців од Володимира до Ковеля ходять поїзди, але й досі ходять ще дуже несправно. Завідує цим воєнне відомство. Трапляється иноді, що серед дороги поїзд стає і офіцери Ідуть на полювання, або до якогось поміщика на сніданок. За проїзд по цій залізниці беруть значно більше, ніж на иньших дорогах.

  — Рада, 1907, № 95, 25 квітня
  •  

«еслибы было объявлено, что въ сей часъ для сего назначенъ военный парадъ, на которомъ будете играть музыка, будутъ гарцевать офицеры и маршироватъ солдаты, вообще будетъ совершаться почему либо шумливая военная церемонія; еслибы было объявлено, что сегодня въ этотъ утренній часъ состоится концертъ, на которомъ будетъ пѣть какой-ниб. заѣзжій пѣвецъ или пѣвица; еслибы, наконецъ, было извѣстно, что сегодня за Богослуженіемъ будетъ присутствовать какой-либо важный генералъ или еще болѣе важная заѣзжая персона, то всѣ свободные, а можетъ быть и не совсѣмъ свободные отъ служебныхъ и другихъ обязанностей насельники града сего, можно сказать съ увѣренностію, поспѣшили-бы, бросивъ все, чтобы удовлетворить своему любопытству или иной своей лукавой похоти....»

  — Арсеній, єпископ Володимир-Волинський, 23 листопада 1905 року Волынские Епархиальные Ведомости, 1905, № 35, 11 декабря