2015 в Україні

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Вислови про події, що відбулися протягом 2015 року в Україні, або що стосуються ситуації в Україні.

Цитати про 2015 рік в Україні[ред.]

 •  

Військовим шляхом українську кризу ми не зможемо вирішити, тому потрібні кроки для реалізації Мінських домовленостей. — На Мюнхенській конференції з питань безпеки, лютий 2015 року[1].

  Ангела Меркель
 •  

Сьогодні зрадити український народ — буде означати, що ми зраджуємо себе, тому що після України ми будемо наступними. Після втрати свободи і незалежності України — ми будемо наступними. Це уроки історії, які добре відомі в Німеччині[1]. — На Мюнхенській конференції з питань безпеки, лютий 2015 року.

  Даля Грибаускайте
 •  

Дійсно, я тільки чотири рази був у вашій країні за останні два роки. Проте ми більше тисячі годин провели в телефонних розмовах. Я маю прямих бесід з президентом України більше, ніж зі своєю дружиною. Напевно, обидва жалкують про це[1]. — Під час візиту до України, грудень 2015 року.

  Джо Байден
 •  

Конституційна реформа, що включає в себе реформу судової системи та децентралізацію, не загрожує вашому суверенітету, вона посилює його. Це важливий крок у побудові нової сильної нації. Це важливо для європейського майбутнього України. Це питання федералізму є обставиною, яка ледь не завадила нашій державі установитися. Автономні незалежні штати, що визначають власні поліцейські сили, власну систему освіти, власний уряд в рамках єдиної конституції[1]. — Під час візиту до України, грудень 2015 року.

  — Джо Байден
 •  

Ми ніколи не говорили, що там немає людей, які займаються вирішенням певних питань у військовій сфері. Але це не означає, що там присутні регулярні війська. Відчуйте різницю[1]. — На підсумковій прес-конференції, грудень 2015 року.

  Володимир Путін
 •  

Україна повинна мати право вільно вибирати свою політичну ідентичність і бути більш пов'язаної з Європою. У той же час Росію треба запевнити, що Україну не приймуть в НАТО. Це формула рішення військового конфлікту[1]. — Липень 2015 року.

  Збігнєв Бжезінський
 •  

Подумайте про анексію Криму Росією. У США є глибоке розуміння історичних зв'язків Росії та України. Але ми не можемо стояти осторонь, коли суверенітет і територіальна цілісність країни піддаються волаючому порушенню, і все, що відбувається в такій країні, як Україна, може відбутися в будь-якій з країн світу. Зараз українці найбільше, ніж будь-коли, зацікавлені у зв'язку з Європою, а не з Росією[1]. — На засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, вересень 2015 року.

  Барак Обама
 •  

В Україні ми відповіли на грубе порушення міжнародного права, попередивши війну на кордонах нашого континенту. 28 членів ЄС продемонстрували єдність у впровадженні санкцій. Тепер ми маємо дискусію про ефективність і тривалості санкційного механізму. Німеччина і Франція рішуче наполягають на імплементації Мінських домовленостей[1]. — Під час виступу в Європейському парламенті, жовтень 2015 року.

  Франсуа Олланд
 •  

Мені не подобається те, що відбувається в Україні. Але це проблема Європи, яка зачіпає її більше, ніж нас[1]. — Серпень 2015 року.

  Дональд Трамп
 •  

Я дуже переживаю за Україну: за регіон і те, що там коїться. Я думаю, що люди з різних куточків світу мали б допомогти їй. Я не думаю, що Україна має належну повагу. Вона цього заслуговує, і довго це доводила... Я не думаю, що ви отримуєте належну підтримку[1]. — Вересень 2015 року.

  — Дональд Трамп
 •  

Знаю, що існує «реальна політика», але вона є виправданою лише у разі конкретних і позитивних результатів. Сьогодні їх немає. І тому позиція всіх держав ЄС зрозуміла — ніяких прихованих торгів з Росією, в яких би справи України та Сирії пов'язувалися[1]. — Грудень 2015 року.

  Дональд Туск
 •  

Я думаю, що Польща повинна зайняти тверду позицію з цього питання (ОУН-УПА). Якщо Україна хотіла б мати з нами добрі стосунки, а також хороші відносини з польським суспільством, бо голос суспільства є надзвичайно важливим в цих питаннях і президент повинен мати це на увазі, він повинен вести таку політику, яка веде до примирення народів, а не поглиблення існуючої ворожнечі. Історична правда така, що сотні тисяч поляків були вбиті в Україні і прославляння тих, які їх вбили, є дією, яка не прагне до поліпшення ситуації з Польщею[1]. — Травень 2015 року.

  Анджей Дуда
 •  

Я ні в якому разі не можу привітати Україну з тим, що у неї такі національні герої, як Бандера. До вашого відома, я хотів би заявити, що Степан Бандера збирався створити в Україні васальну нацистську державу. Він отримав підтримку Альфреда Розенберга, але потім Гітлер вирішив, що після перемоги у війні Україна буде заселена виключно німецькими фермерами. Проект був скасований, і Бандера був відправлений до концентраційного табору. Щось подібне сталося і, крім того, на нашій території[1]. — Січень 2015 року.

  Мілош Земан
 •  

Я Турчинову говорив, що якщо це ваша земля (Крим), то чому ви тоді за неї не воювали. Тим більше там було багато українських військ. Чому не воювали? Що визнали, що не ваша земля? Занадто багато там хитросплетінь і глибоко зариті причини і того, про що не прийнято говорити публічно. Але це не означає, що ми це не обговорюємо в закритому режимі[1]. — Про анексію Криму, серпень 2015 року.

  Олександр Лукашенко
 •  

Навіть Петро Порошенко нещодавно визнав, що цей мир на Донбасі, який збудований і прописаний тут, у Білорусі, став перемир'ям. Тобто навіть президент України, який виступав радикально (я його не засуджую за це, він президент — йому видніше), вже заговорив про те, що настало перемир'я. Значить, скоро буде мир. Я в цьому переконаний[1]. — Жовтень 2015 року.

  — Олександр Лукашенко
 •  

Україна в тому вигляді, в якому вона існує, не в змозі функціонувати демократичним чином, тому необхідно, щоб вона реорганізувалася... Рішенням для України видається мультиетнічна конфедерація за прикладом швейцарських кантонів, яка б включала російськомовну, польську і центральну частини. Це одночасно федеративна і конфедеративна система, яку б спонсорував Євросоюз і підтримувала ООН... Точно можна сказати, що Україна не ввійде в європейську систему, це неможливо! Вона не володіє ні економічною зрілістю, ні достатньою політичною практикою. Її місце — між двома просторами, Росії та Європейського союзу. З ними вона повинна підтримувати нормальні відносини[1]. — Лютий 2015 року.

  Валері Жискар д'Естен
 •  

Ситуація в Україні залишається однією з найбільш пріоритетних на порядку денному Європейського Союзу. І Європейський Союз все більш цікавиться і зосереджується на тому, що відбувається як на південному, так і на східному кордоні Європейського Союзу. Ми залишаємося об'єднаними нашою підтримкою України[1]. — Листопад 2015

  Федеріка Могеріні
 •  

Необхідно чітко заявити: Україна жертва, а не агресор. Нам ясно: Крим і Донбас — це частина території України. Вони були визнані як такі Росією і рештою міжнародного співтовариства. Те, що зробила і продовжує робити Росія, — це порушення її власних зобов'язань з міжнародного права[1]. — Червень 2015 року.

  Девід Камерон
 •  

Крим вибрав Росію, ми не можемо їх (кримчан) звинувачувати... Україна повинна зберегти свою позицію моста між Європою і Росією, відмовитися від наміру вступити в НАТО і ЄС[1]. — Лютий 2015 року.

  Ніколя Саркозі

Примітки[ред.]