Перейти до вмісту

Анджей Дуда

Матеріал з Вікіцитат
Анджей Дуда
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Анджей-Себастіян Дуда (пол. Andrzej Sebastian Duda; нар. 1972) — польський юрист, політик і державний діяч. 24 травня 2015 обраний президентом Польщі і вступив на цю посаду 6 серпня 2015.

Цитати[ред.]

  •  

Я хочу, щоб Польща була безпечною, де у людей є мир і спокій!

 

Chcę Polski bezpiecznej, gdzie ludzie mają pokój i spokój![1]

  •  

Ведення історичної політики є одним з найважливіших напрямків діяльності президента.

 

Prowadzenie polityki historycznej to jedno z najważniejszych działań prezydenta.[2]

  •  

Безпечна і незалежна Україна — це безпечна і незалежна Польща. Ми повинні пам'ятати, що вони є нашими сусідами, і завжди краще, коли маєш хороші відносини з сусідами, і коли біля наших кордонів безпечно й стабільно.

 

Bezpieczna i niepodległa Ukraina to bezpieczna i niepodległa Polska. Musimy pamiętać, że to nasi sąsiedzi, a zawsze jest lepiej, kiedy ma się dobre relacje z sąsiadami i kiedy przy naszych granicach jest bezpiecznie i stabilnie.[3]

  •  

Велике завдання на майбутнє — не залишити Україну одну. Ми не можемо дозволити ввести себе в оману і погодитися на повернення до політики «business as usual». Ми не можемо собі дозволити, щоб Україна залишилася в стані тліючого збройного конфлікту[4].

  •  

То не була війна між Польщею і Україною, то була звичайна етнічна чистка, як би її тоді назвали. Йшлося, щоб поляків витіснити з тих територій. Це було політичне рішення ОУН (б), яке виконувала УПА, яка, на жаль, впоралася зі своїм завданням. Це страшна сторінка в історії обох народів, польського й українського, сповнена болем, терпінням, глибокими взаємними ранами.[5]про Волинську трагедію (липень 2018)

Примітки[ред.]

  1. Andrzej Duda w finale kampanii: Ta władza uczciwa nie jest i od początku nie była! Polska potrzebuje zmiany!, wPolityce.pl. 20 травня 2015.
  2. Polityka historyczna służy budowaniu potencjału państwa, www.prezydent.pl, 17 листопада 2015.
  3. Krzysztof Różycki, Zmiany, zmiany, zmiany? (rozmowa z Andrzejem Dudą), „Angora” nr 21 (1301), 24 maja 2015, s. 15.
  4. Корреспондент. ЦИТАТА ДНЯ. 22 ГРУДНЯ 2015
  5. Етнічна чистка і ганьба: президети Польщі й України розійшлися в трактуванні Волинської трагедії. Україна Молода (9 липня 2018). Архів оригіналу за 15 липня 2018. Процитовано 15 липня 2018.