Анексія Криму

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Анексія Криму — військова агресія Росії, спрямована на насильницьке протиправне відторгнення Кримської автономії та Севастополя від України та їх приєднання до Російської Федерації на правах суб'єкта Російської Федерації, що було здійснено протягом березня 2014 року.

Цитати[ред.]

  •  

Жодна країна світу, цивілізована, не визнала анексію Криму, агресії РФ. <…> Ніяких підстав для анексії не існує. <…> Анексія Криму зруйнувала всю післявоєнну систему безпеки світу, це вже не є проблемою тільки України.

  Петро Порошенко[1]
  •  

Анексія Криму стала одним з найбільш цинічних актів зради в сучасній історії.

 

The annexation of Crimea became one of the most cynical acts of treachery in modern history.

  Петро Порошенко[2][3]
  •  

Анексія Криму — це подія, що нас у Німеччині та Євросоюзі вразила. Фундамент післявоєнної європейської політики, принцип територіальної цілісності кожної держави — цей принцип не просто поставлено під сумнів, а зовсім проігноровано. Це, м'яко кажучи, надзвичайно небезпечно для Єеропи. Це неприпустимо. Інакше ми дуже швидко зруйнуємо все, що ми вибудували після 1945 року.

  Ангела Меркель[4]
  •  

Анексія Криму обернеться для Росії не вигодою, а великими втратами. <…> Путін прийняв це рішення з приводу Криму і України не в силу якогось грандіозного стратегічного плану, а тому що він був захоплений зненацька протестами на Майдані і втечею Януковича.

  Барак Обама[5]
  •  

В ХХІ столітті країни не можуть – ми не можемо їм дозволити перекроювати кордони силою. Це засадничі правила. Якщо ми їх не втримаємо, ми все зруйнуємо. Росія порушила ці засадничі правила і продовжує порушувати їх. Сьогодні Росія окупувала суверенну українську територію. Я хочу чітко сказати: Сполучені Штати Америки не визнають, і ніколи не визнаватимуть спроби росіян анексувати Крим! (Оплески). Ось так! Просто! Немає виправдання таким діям.

  Джо Байден[6]

Див. також[ред.]

Джерела[ред.]