Перейти до вмісту

Молитва за гетьмана Мазепу

Матеріал з Вікіцитат

«Молитва за гетьмана Мазепу» — український художній фільм режисера Юрія Іллєнка знятий 2001 року на київській кіностудії ім. О.Довженка; перший повнометражний і великобюджетний фільм (12 млн грн.) за роки незалежності України.

Цитати про фільм[ред.]

  •  

Як визначав сам автор фільму, Юрій Іллєнко, в основі сюжету — фантасмагоричні сни історії про кривавий бенкет трьох великих примар європейської культури — Петра I, Карла ХІІ та Гетьмана Мазепи на полі полтавської битви 1709 року[1].

  — Олександра Калініченко
  •  

Прем'єра фільму відбулася у 2002 році на 52-му Берлінському кінофестивалі. У 2010 році компанія Іллєнко Фільм випустила нову версію стрічки. У ній скоротили хронометраж, покращили звук та додали авторські коментарі режисера, у яких він розповів як про історичне тло, так і про сам фільм[1].

  — Олександра Калініченко
  •  

Кінознавиця Лариса Брюховецька писала про цей фільм як про «стрічку, що претендує на творення міфології», а у виданні The Washington Post зазначалося, що «фільм розпочинає національний діалог про те, що означає бути українцем у країні, яка насправді стала країною лише 11 років тому»[1].

  — Олександра Калініченко

Примітки[ред.]