Стефаник Василь Семенович

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Василь Стефаник
Vasyl Stefanyk.jpg
Wikipedia-logo.svg Стаття у Вікіпедії
Wikisource-logo.svg Роботи у Вікіджерелах
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Стефа́ник Васи́ль Семе́нович (1871 — 1936) — український письменник, майстер експресіоністичної новели.

Цитати[ред.]

  • Слово своє буду гострити на кремені моєї душі.[1]

Про Василя Стефаника[ред.]

  •  

Василь Стефаник, може, найбільший артист, який з’явився у нас від часу Шевченка[2].

  Іван Франко
  •  

Стефаник — абсолютний пан форми... Се правдивий артист із Божої ласки, яким уже нині можемо повеличатися перед світом[2].

  — Іван Франко
  •  

Стефаника розривав навпіл його величезний біль внутрішній, але однак він зумів поєднати — і високий рівень міфу, і рівень звичайного життя. У простій мові, у зовнішній простоті стосунків він вбачав якісь глибинні духовні якості народу. Це все те, що просвічує через зашкарублі руки його героїв. Те, що і ми бачимо, коли якась старенька бабця продає яблучка на базарі, а ти дивишся на неї і не можеш відійти. Цей його трагізм — трагізм життя[3].

  Наталія Половинка
  •  

Унікальний у світовій літературі феномен: перипетії життя зубоженого селянина, його соціальні і національні страждання, його душевні стани відтворені в такому діапазоні і на такому рівні трагізму, які раніше були мислимі лише в рафінованого інтелігента — героя європейської класики. А локальний діалект цього покутського селянина піднесено до висот артистизму; його геніальне мовлення несе недосяжну зображувальну енергію[4]... — Зі статті «Десять пишемо, сто в умі»

  Іван Дзюба

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

  • Екстракт 150. У двох частинах. Частина перша. За заг. редакцією Лариси Івшиної. Упоряд. Надія Тисячна, Ольга Решетилова. Марія Томак, Ігор Сондюков. — Київ: 2009. — 1040 с. — ISBN 978-966-8152-15-3


Bookmark-new.svg