Перейти до вмісту

Янукович Віктор Федорович

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Віктор Янукович)
Віктор Янукович
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі

Віктор Федорович Янукович — український політик. Президент України (2010–2014). Відомий численними обмовками й помилками під час промов, серед яких «проффесор», «йолка», «Анна Ахметова» та інші слова, що отримали назву «янукізми». Деякі його обмовки розцінються, як «обмовки за Фрейдом»[1].

Висловлювання

[ред.]

2002

[ред.]
 •  

Я скажу слова, які люблять у Донбасі — Донбас порожняк не гонить.[2]після перемоги «Шахтаря» в Кубку України

 

Я скажу слова, которые любят в Донбассе — Донбасс порожняк не гонит.

2004

[ред.]
 •  

Я не вірю в екзит-поли. Це нові сучасні технології, які будуть вперше в Україні випробовуватися. І як ними маніпулювати, ми не знаємо.

 

Я не верю в экзит-полы. Это новые современные технологии, которые будут впервые в Украине испытываться. И как ими манипулировать, мы не знаем[3].

 •  

Я вірю, що сильних і здорових людей набагато більше, ніж цих козлів, які нам постійно заважають жити!

 

Я верю, что сильных и здоровых людей намного больше, чем этих козлов, которые нам постоянно мешают жить![4][відео 1].

 •  

І сьогодні я викликаю на переговори, так, як і на дебатах, цього шкодливого кота Леопольда — Ющенка.

 

И сегодня я вызываю на переговоры, так, как и на дебатах, этого шкодливого кота Леопольда — Ющенко[5].

2005

[ред.]
 •  

Влада вирішила взяти і кинути нас в такий конфлікт, не розуміючи наслідків. Хто за це буде нести відповідальність? — Про провал газових переговорів з Росією.

 

Власть решила взять и бросить нас в такой конфликт, не понимая последствий. Кто за это будет нести ответственность?[6]

2007

[ред.]
 •  

Я згадав, знаєте, фільм «Місце зустрічі змінити не можна». Чули як там, як там його? Висоцький… Жеглов! Так. Як він сказав: «Баранку від бублика вам, а не Шарапова…». Або як? «Дірку від бублика». Так і це. Ми розуміємо, що це політиканство. — Про вимогу опозиції звільнити міністра внутрішніх справ і генпрокурора.

 

Я вспомнил, знаете, фильм «Место встречи изменить нельзя». Слышали как там, как там его? Высоцкий… Жеглов! Да. Как он сказал: «Баранку от бублика вам, а не Шарапова…». Или как? «Дырку от бублика». Так и это. Мы понимаем, что это политиканство[7][відео 2].

 •  

Я впевнений… я не пам’ятаю, хто це сказав — що «завжди перемагає краса»… Хто сказав ці слова? <…> Достоєвський? «Краса врятує світ»…

 

Я уверенный... я не помню, кто это сказал - что "всегда выигрывает красота" Кто сказал эти слова? <...>Достоевский? "Красота спасает мир"...[8].

2009

[ред.]
 •  

Мені не хочеться капати сіль на цю рану, бо вона і так болить. — Про зростання цін на тарифи і споживчі товари.

 

Мне не хочется капать соль на эту рану, потому что она и так болит[9].

 •  

Я краще сів би утретє, ніж допустив би нинішню владу до влади. Державі було б дешевше, щоб постраждала одна людина, ніж страждає вся країна.

 

Я лучше сел бы в третий раз, чем допустил бы нынешнюю власть к власти. Государству было бы дешевле, чтобы пострадал один человек, чем страдает вся страна[10].

 •  

Ми 18 років голосували картками. Чому голову обрали картками, а чому цей закон по соціальним гарантіям голосувати вставанням руки?[11]

 •  

Ми, як мінімум, не повинні торгувати зерном, а повинні переробляти, наприклад його, в м’ясо або в м’ясну продукцію.

 

Мы, как минимум, не должны торговать зерном, а должны перерабатывать, например его, в мясо или в мясную продукцию[12][відео 3].

2010

[ред.]
 •  

Все, що не говорили помаранчеві, все роблять навпаки. Краще не говорили б… Кажуть, зима буде чудова — прийшла зима. Не буде епідемії — прийшла епідемія. За, щоб вони не бралися — чекай біди.

 

Всё, что не говорили помаранчевые, всё делают наоборот. Лучше не говорили б… Говорят, зима будет замечательная — пришла зима. Не будет эпидемии — пришла эпидемия. За, чтобы они не брались — жди беды[13].

 •  

Якщо ми багато років працювали з Росією, потім ось ці заяви поспішні — до речі, помаранчевої команди — що ми щось зараз змінимо, якийсь порядок… Я вам скажу, це не балалайка: одна палка, два струна, я хазяїн вся країна.

 

Если мы многие годы работали с Россией, потом вот эти заявления поспешные — кстати, оранжевой команды — что мы что-то сейчас изменим, какой-то порядок… Я вам скажу, это не балалайка: одна палка, два струна, я хозяин вся страна[13][відео 4].

 •  

Тут зібралися кращі геноциди країни! … Так, і генофонд теж[14]. — Під час візиту до Львова в рамках передвиборного турне.

 •  

Я знаю і пам'ятаю про те, що в ці дні святкується 150-річчя е-е ... творчості Чехова: українського, (дивиться у шпаргалку) російського письменника ... І ми з вами матимемо будинок-музей, за який нам не соромно буде, щоб і жителі України та інших країн, приїжджаючи до Ялти, приїжджаючи до Криму могли побачити е-е ... пам'ятки, і біографії, і історії цього прекрасного е-е ... поета, великого поета - Антона Павловича Чехова.

 

Я знаю и помню о том, что в эти дни праздуется 150-летие э-э... творчества Чехова: украинского, (дивиться у шпаргалку) росийского писателя... И мы с вами будем иметь дом-музей, за который нам не стыдно будет, чтобы и жители Украины и других стран, приезжая в Ялту, приезжая в Крым могли увидеть э-э... достопримечательности, и биографии, и истории этого прекрасного э-э... поэта, великого поэта — Антона Павловича Чехова. (На зустрічі із виборцями в Ялті 29 січня 2010 р.).[15]

 •  

Людям потрібна ефективна влада, яка не бреше, щоб влада показувала вищий пілотаж. Коли є вищий пілотаж, тоді є у народу драйв, тоді є мотивація, тоді цікаво жити… Ось чого хочуть від влади люди.

 

Людям нужна эффективная власть, которая не лжет, чтобы власть показывала высший пилотаж. Когда есть высший пилотаж, тогда есть у народа драйв, тогда есть мотивация, тогда интересно жить… Вот чего хотят от власти люди[16].

 •  

І тоді в 2003 році був саміт Україна-ЄС у Брюсселі, і напередодні цього саміту Романо Проді з Ірландії — ви пам'ятаєте, хто це такий був — він сказав, що Україні не має ніякої перспективи інтеграції в ЄС.

 

И тогда в 2003 году был саммит Украина-ЕС в Брюсселе, и накануне этого саммита Романо Проди из Ирландии — вы помните, кто это такой был — он сказал, что Украина не имеет никакой перспективы интеграции в ЕС[17].

 •  

Ми на самому початку з Дмитром Анатолійовичем домовилися, що не будемо говорити про погане, а краще зробимо. — Виступаючи разом з Дмитром Медведєвим у Глухові.

 

Мы в самом начале с Дмитрием Анатольевичем договорились, что не будем говорить о плохом, а лучше сделаем[18][відео 5].

 •  

Це перша ластівка з Європи. Перша країна, яка прийняла рішення про безвізовий режим з Україною.[19]Про рішення уряду Ізраїлю щодо скасування візового режиму з Україною.

2011

[ред.]
 •  

Я сьогодні запрошую вас, шановні пані та панове, інвестори, в Україну, на український борщ...
Цей слога́н — увікни... увікни... вікнить для себе Україну – це слога́н промо-кампанії нашої держави до Євра-2012.
Для того, щоб умікнути Україну, я хочу сказати, достатньо того, щоб подивитись на її власними очами тоді, коли почнуть квітнути каштани, в Києві. І коли почнеться тепло, і в містах українських почнуть роздягатися жінки. Побачити таку красу – це чудово.[20][21][22][23][24]Про промо-слоган України до Євро-2012 («Увімкни Україну!») на українському ланчі економічного форуму у Давосі, Швейцарія, 28 січня 2011 р.

 •  

Я рекомендую вам, щоб ви вивчили українську мову і нею розмовляли. Це буде нормально. Так як ви повинні вивчати і іноземні мови. От я своїм онукам порадив, щоб вони вивчали українську мову і могли українською мовою розмовляти, спілкуватись і співати.[25]У відповідь на питання студентки з Одеси, яка поскаржилась, що від неї вимагають навчатися українською мовою.2012

[ред.]
 •  

Медицина — це та галузь, яка має йти попереду, як дим від паровоза. — 2012 рік[26]

 •  

Якщо мені хтось заздрить, я скажу — правильно робить, нехай спробують так жити. — 2012 рік[26]

 •  

Мені тут підсказують, що це треба зробити напередодні Євро-2012. Не тільки, шановні колеги, не тільки! Ми вважаємо взагалі, що нашу територію нашої держави треба зробити небезпечною для життя наших громадян. А безумовно, коли до нас поїдуть гості — тим паче.[27][28]Про боротьбу з тероризмом.

2013

[ред.]
 •  

Мене звинувачують, що я щось роблю не так. Скажіть, будь ласка, що це за угода (з ЄС), коли нас беруть і нахиляють[29]? — У відповідь на запитання, чому Україна призупинила процес євроінтеграції і провалили підписання угоди з ЄС.

 •  

З-поміж тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. Переконаний, що зміцнення позицій української мови в усіх сферах соціального життя, плекання всього мовного та культурного багатоманіття України і надалі сприятимуть прогресивному розвитковій піднесенню держави.

 


2014

[ред.]
 •  

Як ви знаєте, владу в Україні захопили націоналістичні, профашистські молодики, які представляють абсолютну меншість жителів України. Ті потрясіння, які були й жертви — це наслідки цієї політичної кризи. Це результат безвідповідальної політики Заходу, яка потурала Майдану.

До Росії я потрапив завдяки патріотично налаштованим офіцерам, які виконали свій обов'язок і допомогли мені зберегти життя. […] Я законно вибраний президент і таким залишаюсь. […] Я отримав дзвінки від членів своєї сім'ї, що навіть внука внесли до списку людей, яких треба люструвати. — прес-конференція в Ростові, 28 лютого 2014[30]

 •  

Україна — наш стратегічний партнер.

 

Украина — наш стратегический партнер[31].

 •  

Зупиніться!

 

Остановитесь![32].

Про Януковича

[ред.]
 •  

Ми... побудували тюрму з України і призначили наглядачем людину з кримінальним минулим[33].
 

  Олександр Сугоняко, український економіст
 •  

Путін — не справжній політик, його поставив Єльцин, і він не знає, куди вести державу. Вам [українцям] із Януковичем більше пощастило – він справжній бандит, який переміг серед бандитів[34].
 

  Кшиштоф Зануссі, польський режисер
 •  

Він покликав мене до себе в кабінет, і ми з ним довго розмовляли віч-на-віч. Якоїсь миті мені здалося, що я потрапив на сходку 90-х років. Віктор Федорович чомусь вирішив, що якщо він говоритиме на фені, то ми будемо з ним на рівних. Коли я йшов, то подумав: Не дай Боже! — Про зустріч з Януковичем напередодні Помаранчевої революції (Інтерв'ю взяте 3.10.2012)[35]

  Віталій Кличко
 •  

Мені здається, ми мали дуже поганого перекладача. Я не бачу сенсу в подальшому спілкуванні. Янукович не розумів, що йому говорять. Ну, або робив вигляд, що не розумів. — 2012 рік[26]

  Гілларі Клінтон
 •  

Янукович політично відповідальний за смерть близько 30 осіб. Такого балансу не має Лукашенко після 20 років диктатури. (після першого дня розстрілів на Майдані, 19 лютого 2014)[36]

 

Janukowycz jest politycznie odpowiedzialny za śmierć ok. 30 osób. Takiego bilansu nie ma Łukaszenka po 20 latach dyktatury.

  — Адам Ебергардт, польський політолог
 •  

Прикро, що ця людина називала себе Президентом України. — 2020 рік[37]

  Міхеїл Саакашвілі
 •  

Янукович стане легендою для майбутніх поколінь, тому що в найближчі сто років навряд чи комусь вдасться повторити те, що він зумів зробити у своєму житті. Я багато чому навчилася у Януковича. І, напевно, найголовніше - це гідно, з яким треба зустрічати і життєві втрати, і життєві придбання[38].

  Ганна Герман, прессекретар Януковича
 •  

Мине багато років, і колись нашим правнукам будуть розповідати легенду про хлопчика-сироту, який мав найважче життя, яке тільки можна собі уявити. Котрий подолав усі труднощі. Став сильним. Став добрим і справедливим до людей і вивів країну на шлях благополучного розвитку[38]

  Ганна Герман, прессекретар Януковича
 •  

Януковича мало хто знає по-справжньому. Цю людину Україна ще не оцінила належним чином. Навіть його обрання на пост президента країни - хоча і дуже висока, але поки що далеко не повна оцінка цієї політичної фігури[38]

  Ганна Герман, прессекретар Януковича
 •  

Найцінніше, що я придбала, завдяки рокам роботи з Віктором Януковичем, - це досвід. Ніколи, ніде, ні в одному університеті світу я не отримала б такої високої школи розуміння людей і процесів, яку маю від спілкування з цією людиною, політиком, державним діячем[38]

  Ганна Герман, прессекретар Януковича
 •  

Під час нашої першої розмови Янукович вразив мене своєю відвертістю, щирістю, він нічого не приховував. В ті часи про Януковича мало хто знав щось докладно. Ходили якісь легенди, хтось щось розказував і тільки. Під час інтерв'ю він розказав, як жив, як померла мама, як лишився сам, як тато відселив його з бабцею у флігель, бо одружився з іншою, і як вони з бабцею жили на пенсію в 12 карбованців. Як потрапив до в'язниці. Як був виправданий судом. Просто і абсолютно щиро все розказав. І я побачила в ньому сильну людину, яка в житті мала різні ситуації, і навіть дуже складні, але зуміла піднятися над тим усім і над самим собою і стати Прем'єр-міністром України. І я вирішила, що повинна показати його людям таким, яким він є.[39]

  Ганна Герман, прессекретар Януковича

Джерела

[ред.]
 1. Фройд плаче від задоволення. Янукович обмовився, що територію України треба зробити НЕбезпечною для наших громадян — Тексти.org.ua
 2. Янукович журналісту: "Донбас паражняк не гоніт". Архів оригіналу за 2015-01-29. Процитовано 2015-01-29.
 3. Янукович еще не умеет манипулировать екзит-полами, Украинская правда (31 августа 2004)
 4. Янукович заявил в Луганске, что ему "мешают жить козлы", Подробности (22 октября 2004)
 5. Янукович назвал Ющенко «шкодливым котом Леопольдом», Комментарии (26 ноября 2010)
 6. Янукович просит Ющенко покаяться, что отсылал шестерок за газом, Украинская правда (19 декабря 2005)
 7. Янукович опять оконфузился: "Баранку от бублика вам!", Украинская правда (13 марта 2007)
 8. "Завжди перемагає краса! Хто сказав ці слова?..." Янукович не склав екзамен по Достоєвському, Українська правда (31 січня 2007)
 9. Янукович взялся за старое, хоть и не хочет "капать соль на рану", Украинская правда (28 мая 2009)
 10. Янукович жалеет, что не сел в третий раз, Газета.ua (15 сентября 2009)
 11. Тимошенко и Янукович "засветились" в Полтаве, Подробности (23 сентября 2009)
 12. Янукович хочет перерабатывать зерно в мясо, Украинская правда (25 декабря 2009)
 13. а б Янукович: "Это не балалайка: одна палка, две струны - я хозяин всей страны", Украинская правда (12 января 2010)
 14. Янукович назвав жителів Львова "кращим геноцидом країни", NEWSru.ua (1 лютого 2010)
 15. Запис виступу на You Tube
 16. Янукович подсказал Тимошенко способ получения удовольствия, Украинская правда (1 февраля 2010)
 17. Новый конфуз Януковича: В Берлине он перепутал Ирландию с Италией, Украинская правда (30 августа 2010)
 18. Очередной конфуз Януковича: "Не будем говорить о плохом, а лучше сделаем", Украинская правда (21 сентября 2010)
 19. НОВИЙ ГЕОГРАФІЧНИЙ КОНФУЗ ЯНУКОВИЧА - ТЕПЕР ПРО ІЗРАЇЛЬ. Українська правда (2010-06-22). Процитовано 2017-06-15.
 20. Новий конфуз: Янукович у Давосі не зміг прочитати гасло України. Українська правда (2011-01-28). Процитовано 2017-04-11.
 21. Янукович про голих жінок та "увікнення" України. Українська правда (2011-01-28). Процитовано 2017-04-11.
 22. Українська правда. Янукович Давос на YouTube (2011-01-28).
 23. Янукович у Давосі: Увік... увікмніть Україну... почнуть роздягатися жінки на YouTube. 5 канал (2011-01-28).
 24. Янукович в Давосе снова оговорился на YouTube. Телеканал СТБ (2011-01-28).
 25. Error on call to Template:cite web: Parameters url and title must be specified.
 26. а б в Азаров и лопата. Самые яркие цитаты 2012 года. Архів оригіналу за 2015-02-24. Процитовано 2015-02-24.
 27. Янукович: Україну треба зробити небезпечною на YouTube. 5 канал (2012-05-25).
 28. Янукович знову "недвозначно" обмовився - "Україну потрібно зробити небезпечною для життя наших громадян"(ВІДЕО). Дзеркало тижня. Україна (2012-05-25). Процитовано 2017-03-25.
 29. Цитати року: лесбіян Кличко і новий термін "дох*я" від Подерев'янського
 30. Янукович: моего внука хотели люстрировать. Архів оригіналу за 2015-02-24. Процитовано 2015-02-24.
 31. Esquire. Цитата дня. 28/02/2014.
 32. [1]
 33. Президент АУБ: з України побудували тюрму і призначили наглядачем людину з кримінальним минулим. Журнал «Країна» № 144 за 25.10.2012. Український тиждень (2012-10-27). Процитовано 2017-03-25.
 34. Паплаускайте, Марічка (2012-03-01). Два дні з життя Кшиштофа Зануссі. Тиждень. Процитовано 2017-03-25.
 35. Кличко рассказал, как Янукович говорил с ним на фене. Кореспондент (3 жовтня 2012). Процитовано 3 жовтня 2022.
 36. Твіттер: Adam Eberhardt (00:51 - 19 лют. 2014)
 37. Саакашвили. Сталин, труп Котовского, ногти Путина, Янукович: рука из гроба. "В гостях у Гордона". В гостях у Гордона (2020-06-23). Процитовано 2021-02-19.
 38. а б в г Герман: Янукович стане легендою для майбутніх поколінь Українська правда. 4 ЛЮТОГО 2011
 39. Помилка цитування: Неправильний виклик тегу <ref>: для виносок під назвою янук3 не вказано текст
Відео