Перейти до вмісту

Ментальність

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

Мента́льність, менталіте́т (від лат. mens — пов'язаний з духом, духовністю) — спосіб мислення, загальна духовна налаштованість, установка індивіда або соціальної групи (наприклад етнічного, професійного або соціального прошарку) до навколишнього світу.

Цитати про ментальність

[ред.]
  •  

Як мистецтво подасть образ свого народу, його ментальність,— так світ і сприйме.[1]«Чиста нагорода з чистих рук» (промова, 1990)

  Ліна Костенко
  •  

Неможливо займатися вивченням історії козацтва і не бути патріотом України, тому що козацтво є ментальністю українського народу[2]. — «Запорозька Січ — антипод Російської імперії» (промова, 1994)

  Олена Апанович
  •  

Українці не є хижаками. Український менталітет — як український клімат. Це помірний родючий клімат. Це межа. Тут всього достатньо буде, якщо про це дбати. А якщо не дбати — то не буде. Тут їжа буде, але її треба заробити.[3]

  Тарас Прохасько
  •  

Український характер, ми ж усі такі... Доки не перейде межа нагину. А тоді вже все — одрізано: віл став, і вже хрін нагнеш.[4]

  Оксана Забужко
  •  

Але назад до Жаби. Це аж ніяк не наша національна тварина. Вона – інтернаціональне явище. У кожній культурі заздрять дещо по-іншому, це залежить від тієї химерної субстанції, що її ім’я – «ментальність». Але заздрять усюди. Просто в нас це роблять найазартніше і найвідкритіше – по-дитячому[5].

  Юрій Андрухович
  •  

Ми маємо прекрасні приклади примирення Франції та Німеччини, Польщі та Німеччини. Цей досвід слід вивчати. Йдеться також про засвоєння уроків – адже поляки зробили свій урок на ниві польсько-єврейських взаємин. [...] В Україні ця робота ще не зроблена. Недостатньо лише публікацій, конференцій чи зустрічей. Треба вийти із ментальності жертви – це найцінніше, що може бути.[6]

  Жанна Слоньовська
  •  

Я уявляю собі молодь у Луганській області, яка дивиться російські телеканали і звідти ж черпає інформацію про Україну. Мабуть, вони себе відчувають неповноцінними, бо не можуть зрозуміти, хто ми такі, якщо нас серйозно не сприймає Росія. І раптом тут їм ще й кажуть, що можна не вчити української мови, все можна робити лише російською. В таких обставинах поволі зникатиме фундамент державності й знову повернеться поняття території. … Приблизно такими технологіями, грубо кажучи, і формується рабська ментальність.[7]Про посилення режимом Януковича позицій російської мови в Україні, 2010.

  Андрій Курков

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]