Скрипка Олег Юрійович

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олег Скрипка
Oleh Skrypka in Vitebsk.jpg
Wikipedia-logo.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Оле́г Ю́рійович Скри́пка (нар. 24 травня 1964) — український музикант, вокаліст, композитор, лідер гурту «Воплі Відоплясова».

Цитати[ред.]

 • У Франції я вивчив мову, наблизився до їхньої культури. І відбулася трансформація понять. Я зрозумів, що людина не може бути перекотиполе. Ти повинен визначити для себе, хто ти такий. Тому що без коренів рослина рідко може існувати повноцінно. Я для себе вирішив: так, моє місто — це Київ, я українець.
 • Є такий феномен: свій серед чужих, чужий серед своїх. Коли ти їдеш, ти там все одно емігрант. Коли ти повертаєшся, ти тут все одно вже чужий.
 • У нас зараз спостерігається підйом олігархічного мистецтва. Олігархія має вільні кошти, вона вкладає або в себе, або в своїх родичів, тощо. І сім'ї олігархів — вони присутні в ефірі. Але це порожній бізнес: гроші вкладаються, а вони не відбиваються.
 • Йти в депутати, це все одно, що одягти майку з написом: «я — кон'юнктурник».
 • Попса завжди намагається бути лояльною до режиму. Але не можна дружити з усіма — народ відчуває фальш і починає ненавидіти тих, хто зраджує його, облизуючи ніжні місця у можновладців.
 • Феномен року в період розвалу Радянського Союзу — це підйом самосвідомості людей і броунівський рух, який може здатися, випадковим, але все-таки це був організований процес.
 • У мене 100 разів була така ситуація, коли ти зустрінешся з якоюсь людиною і вона тобі каже "О, у вас така класна музика, ми вас так любимо, пісні ваші переписуємо… і особливо класні у вас оце «Чуваки, всьо чотко» і «Наркомани на городі». Тобто до якогось там року нас постійно плутали з Гадюкіними
 • «Ми маємо війну, тому що в нашій країні витіснялися українська мова і культура. Особливо там, де українська мова та музика були майже під забороною, тепер ці території окуповані або залиті кров'ю, — вважає один з фронтменів української музики Олег Скрипка. — І я не думаю, що це збіг. Радіо і телеканали настирливо продовжують нас годувати продуктом країни, з якою ми в стані війни (уявіть собі в блокадному Ленінграді по радіо лунає „Дойчен Золдатен“)».
 •  

Якби на карті України позначити умовними прапорцями регіони, де я регулярно виступав останні 10 років, менш охопленими залишаться два — Крим і Схід. Окупація і війна сьогодні там, де завжди існувала негласна заборона на українську музику і загалом — на українську культуру. Саме тому ці території виявилися беззахисними перед хаосом і тероризмом. Це — наслідок випалювання нашого національного духу[1].

 •  

Увесь цей час ялове врядування всередині країни сприяло зовнішній агресії. У свій час насаджується низький стиль — певний «формат», шансон, «мєнти», «бригади». Тепер ці гопніки матеріалізувалися і убивають українців у реальному житті[1].

 •  

Ми маємо будувати нову державу, боротися за український гуманітарний простір, підтримувати національний культурний продукт. Держава, нарешті, має відчувати соціальну відповідальність і зважати на духовні потреби людей. Усвідомити, що тільки справжня культура виховує громадян. А інфекційна попса і кримінальний шансон — інкубатор для ті тушок[1].

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]


Bookmark-new.svg