Перейти до вмісту

Гафт Валентин Йосипович

Матеріал з Вікіцитат
Гафт Валентин Йосипович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Гафт Валентин Йосифович (рос. Гафт Валентин Иосифович; 2 вересня 1935, Москва, РРФСР — 12 грудня 2020, Жаворонки) — радянський і російський актор театру і кіно, Народний артист РРФСР (1984), письменник, автор епіграм.

Цитати[ред.]

  •  

Та як я можу не любити, не приймати росіян і українців? Це чудові два народи, а відбувається казна-що! Україна завжди була для мене чудовою країною, я там провів величезну кількість днів, місяців, років. У мене єврейська сім'я, батьки родом з Полтавської губернії, в будинку говорили по-українськи. Улюблена пісня батька і мами: «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю: «Чому я не сокіл, чому не літаю?» Ось мої пісні!
Я знаю, які чудові, приголомшливі артисти були в Україні: Амвросій Бучма, Наталя Ужвій, Богдан Ступка. Велика Ужвій колись сказала про мене: «Це буде хороший артист». Як же я можу сказати щось погане про Україну? Адже культура і мистецтво — це і є обличчя країни. А якщо в ній з'являються виродки, так хто ж винен?

 

Да как я могу не любить, не принимать россиян и украинцев? Это замечательные два народа, а происходит черт-те что! Украина всегда была для меня замечательной страной, я там провел огромное количество дней, месяцев, лет. У меня еврейская семья, родители родом из Полтавской губернии, в доме говорили по-украински. Любимая песня отца и мамы: «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю: «Чому я не сокіл, чому не літаю?» Вот мои песни!
Я знаю, какие замечательные, потрясающие артисты были в Украине: Амвросий Бучма, Наталья Ужвий, Богдан Ступка. Великая Ужвий когда-то сказала обо мне: «Это будет хороший артист». Как же я могу сказать что-то дурное об Украине? Ведь культура и искусство — это и есть лицо страны. А если в ней появляются уроды, так кто же виноват[1]?

  •  

Я люблю свою країну, вірю Росії та її правителю. Вірю! Бачу, що відбувається, і не обманююся.

 

Я люблю свою страну, верю России и ее правителю. Верю! Вижу, что происходит, и не обманываюсь[1].

  •  

Як Тимошенко каже: мовляв, наше завдання — знищити півтора мільйона людей, що живуть на Донбасі. Я сам чув її слова! Ще одна українська жінка говорила: «Треба вбити їх, стерти з лиця землі».

 

Как Тимошенко говорит: мол, наша задача — уничтожить полтора миллиона людей, живущих на Донбассе. Я сам слышал ее слова! Еще одна украинская женщина говорила: «Надо убить их, стереть с лица земли»[1].

  •  

Кому потрібна Україна? Крим був відданий вам несправедливо, це російська територія, за неї казна-скільки боролися, пролили кров.

 

Кому нужна Украина? Крым был отдан вам несправедливо, это российская территория, за нее черт-те сколько боролись, пролили кровь[1].

  •  

Я не втратив розум, бачу, як ви керуєте країною Україна, це чорт знає що! Гидота. Бог засудить це все, я вірю: просто так це не пройде.

 

Я не потерял разум, вижу, как вы управляете страной Украиной, это черт знает что! Мерзость. Бог осудит это все, я верю: просто так это не пройдет[1].

  •  

Я — путініст, тому зі мною небезпечно про це [про антиурядові виступи в РФ] говорити. Я поважаю його Путіна і мені він подобається. Росія — їй Богом відпущено бути чистішою і сильніше за інших.

 

Я — путинист, поэтому со мной опасно про это [об антиправительственных выступлениях в РФ] говорить. Я уважаю его [Путина] и мне он нравится. Россия — ей Богом отпущено быть чище и сильнее других[1].

Примітки[ред.]