Перейти до вмісту

Університет

Матеріал з Вікіцитат
Університет
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі
Сім вільних мистецтв (граматика, діалектика, риторика, арифметика, музика, геометрія, астрологія) — основа середньовічної університетської освіти

Університе́т (нім. Universität, від лат. universitas — «сукупність», universitas magistrorum et scholarium — сукупність, об'єднання тих, хто вчить, і тих, хто навчається) — автономний заклад вищої освіти, тип якого сформувався в Європі за середньовіччя.

Цитати

[ред.]
  •  

Гадаю, університети можуть знову структурно підтримати відважність — бруднити руки, висловлюватись, пропонувати й пробувати утопічні плани. Надійні місця, що творять наше майбутнє. Вони можуть бути і напівпублічними просторами. Думаю, це одна з останніх безпечних гаваней, які ми маємо, попри всі їхні невдачі[1].

  Паскаль Ґілен
  •  

Суть університету — універсальне знання. Для мене це надзвичайно важливо як точка опори, на яку можна спиратися, розвиватися, і я вважаю, що ці інституції повинні повернутися до витоків. Ми більше в них не віримо, для нас вони існують або як «вежі зі слонової кістки», або ж як конкурентні системи в неоліберальному значенні. Однак вони можуть знову створити ґрунт для переосмислення, незалежного від владних структур[1].

  — Паскаль Ґілен
  •  

Я знаю, звучить утопічно, але ми справді можемо інтегрувати культуру в університети. Мистецтво може спричинити тріщини в жорсткому академічному мисленні сучасності. Але разом з ученими митець може перетворити неможливе в можливе[1].

  — Паскаль Ґілен

Примітки

[ред.]