Європа

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до: навігація, пошук
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Головні економічні союзи Європи

Євро́па — частина світу в Північній півкулі. Західна частина Євразії, умовно обмежена Уралом і Кавказом.

Цитати[ред.]

  •  

Європа стає страшенно нудна. Культ безпеки і поміркованості життя виключає в ній усі емоції. Курити не можна, пити багато не прийнято, секс тільки з презервативом, на автостраді максимально 130 км/год., зі всіх боків застереження. Теоретично це правильні речі, але коли їх зібрати разом, виникає мур обмежень. Панує примус, своєрідний терор безпеки: не можна навіть надто багато солодити.

 

Europa staje się okropnie nudna. Kult bezpieczeństwa i umiarkowanego życia eliminuje w niej wszystkie emocje. Palić nie można, pić za dużo nie wypada, seks tylko z prezerwatywą, na autostradzie maksymalnie 130 km/godz., z każdej strony zabezpieczenie. Teoretycznie są to rzeczy słuszne, ale kiedy się je zbierze razem, powstaje mur ograniczeń. Panuje przymus, swoisty terror bezpieczeństwa: nie wolno nawet za dużo słodzić.

  Віктор Єрофєєв, «Gazeta Wyborcza», 3.8.2011 [1]
  •  

Мало що настільки характерне для європейця, як його ставлення до феномену праці. Десь в іншому місці примус до праці принижує людину; у Європі працю облагороджують.

 

Wenige Dinge sind für den Europäer so kennzeichnend als das Verhältnis, das er zu dem Phänomen der Arbeit gefunden hat. Anderswo entwertete der Zwang zur Arbeit den Menschen; in Europa adelt Arbeit.

  — Карло Шмід, доповідь у Федеральній вищій технічній школі Цюриха, 3.11.1959 [2]
  •  

Європа — це досвід багатьох віків. Це не та Європа, якій Шпенглер оголосив «присмерк», не та, що гниє, і до якої вся наша ненависть. Це — Європа грандіозної цивілізації, Європа — Гете, Дарвіна, Байрона, Ньютона, Маркса і т. д. Це та Європа, без якої не обійдуться перші фаланги азійського ренесансу.

  Микола Хвильовий, «Камо грядеши» (1925)[1]
  •  

Геть від Москви! Дайош Європу!

  Микола Хвильовий


Див. також[ред.]

Примітки[ред.]

  1. Хвильовий, Микола. Камо грядеши [Електронна копія] : памфлети / Микола Хвильовий. — Електрон. текст. дані (1 файл : 59,7 Мб), 1925 (Київ: НПБУ, 2015)

Джерела[ред.]

Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: