Перейти до вмісту

Кучма Леонід Данилович

Матеріал з Вікіцитат
Леонід Кучма
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі

Леонід Данилович Кучма — український політик, президент України в 1994–2005 роках.

Висловлювання[ред.]

 •  

Я на повному серйозі, хоча кажу, що доля жарту обов’язково має бути, я хотів виступити в ролі об’єднавчої людини. Об’єднавчої людини, щоб президент і прем’єр-міністр об’єдналися хоча би проти мене, і забули про свої чвари. — Про готовність балотуватися в президенти в 2009 році.

 

Я на полном серьёзе, хотя говорю, что доля шутки обязательно должна быть, я хотел выступить в роли объединительного человека. Объединительного человека, чтобы президент и премьер-министр объединились хотя бы против меня, и забыли о своих склоках[1].

 •  

Я подивився разом з вами на «Україну без Кучми», тепер я хочу разом з вами подивитися на «Україну без Ющенка». — У 2009 році.

 

Я посмотрел вместе с вами на «Украину без Кучмы», теперь я хочу вместе с вами посмотреть на «Украину без Ющенко»[2].

 •  

Миколо Яновичу, ви є найбільшою фракцією. Заблокуйте трибуну, поки не проголосують цей закон. Ви це вмієте. — Звертаючись до Миколи Азарова про необхідність прийняти новий виборчий закон у 2009 році.

 

Николай Янович, вы являетесь наибольшей фракцией. Заблокируйте трибуну, пока не проголосуют этот закон. Вы это умеете[3].

 •  

Протягом останніх років президентства, починаючи з прослушки з-під дивана, я перебував під постійним вогнем. Скільки бруду на мене вилили, яке полювання на відьом почалося після 2004 року! Ви уявляєте, яка каша завариться, якщо я вирішу піти на президентські вибори, скільки помиїв буде знову вилито? — В інтерв’ю «Фокусу» в 2009 році.

 

На протяжении последних лет президентства, начиная с прослушки из-под дивана, я находился под постоянным огнём. Сколько грязи на меня вылили, какая охота на ведьм началась после 2004 года! Вы представляете, какая каша заварится, если я решу пойти на президентские выборы, сколько помоев будет снова вылито?[4]

 •  

Повернулося назад ленінське або сталінське гасло, по-моєму, ленінське, що кухарка може керувати державою. От у нас, на превеликий жаль, на багатьох щаблях влади «кухарки». Вони просто не здатні бачити стратегію розвитку країни. Вони не здатні виділити пріоритети в будь-якій ситуації, у тому числі в такій кризовій. — Про агонію системи державного управління в Україні в 2009 році.

 

Вернулся назад ленинский или сталинский лозунг, по-моему, ленинский, что кухарка может управлять государством. Вот у нас, к большому сожалению, на многих ступенях власти «кухарки». Они просто не способны видеть стратегию развития страны. Они не способны выделить приоритеты в любой ситуации, в том числе в такой кризисной[5].

 •  

Хіба так вже неправі були люди, які весь час говорили Януковичу: «Зупинися, не поспішай, подумай!»? Словами відомої пісні: «Куди ти тримаєш шлях?». Юлія вже двічі «кидала» Ющенка. Хто міг дати гарантію, що наступним не стане Янукович? — В інтерв'ю «Лівому берегу» у 2009 році про коаліцію БЮТ і Партії регіонів.

 

Разве так уж неправы были люди, которые всё время говорили Януковичу: «Остановись, не торопись, подумай!»? Словами известной песни: «Куда ты держишь путь?». Юлия уже дважды «кидала» Ющенко. Кто мог дать гарантию, что следующим не станет Янукович?[6]

 •  

Якщо б енергію Юлії Володимирівни — та в мирних цілях, я думаю, що користь була б для України. Але я бачу, що вона мирних цілей не бачить, а ніхто не хоче їй підказати. — Про кандидата в президенти Юлію Тимошенко в 2009 році.

 

Если бы энергию Юлии Владимировны — да в мирных целях, я думаю, что польза была бы для Украины. Но я вижу, что она мирных целей не видит, а никто не хочет ей подсказать[7].

 •  

Коли я став президентом, у мене спочатку була мрія, щоб в магазинах з’явилася ковбаса. Потім — щоб у нас в країні були такі заправні станції, як у Європі. І, нарешті, щоб ми дійсно чимось відрізнялися і весь світ знав, що є така країна — Україна. І з’явилися брати Клички, такі команди, як «Шахтар», які прославляють Україну. — Після матчу «Шахтаря» з «Тулузою».

 

Когда я стал президентом, у меня сначала была мечта, чтобы в магазинах появилась колбаса. Затем — чтобы у нас в стране были такие заправочные станции, как в Европе. И, наконец, чтобы мы действительно чем-то отличались и весь мир знал, что есть такая страна — Украина. И появились братья Кличко, такие команды, как «Шахтёр», которые прославляют Украину[8].

 •  

За скромними підрахунками у нас 7—8 % у порівнянні з «Газпромом» капіталізації. Хто у нас що буде питати? Тобто все, що є на території (України) стає власністю «Газпрому»… Я категорично проти злиття, тому що, як пропонує Росія, — це не злиття, а поглинання. — Про плани злиття «Газпрому» і «Нафтогазу» в 2010 році.

 

По скромным подсчётам у нас 7—8 % по сравнению с «Газпромом» капитализации. Кто у нас что будет спрашивать? То есть всё, что есть на территории (Украины) становится собственностью «Газпрома»… Я категорически против слияния, потому что, как предлагает Россия, — это не слияние, а поглощение[9].

 •  

У нас після кожного гетьмана зазвичай починалася боротьба за булаву, причому, кровопролитна. Ось нічого і не виходило в Україні. Саме тому я в книзі написав, будь в Україні свого часу свій цар або король, ми б вже давно відбулися як держава.

 

У нас после каждого гетмана обычно начиналась борьба за булаву, причём, кровопролитная. Вот ничего и не выходило в Украине. Именно поэтому я в книге написал, будь в Украине в своё время свой царь или король, мы б уже давно состоялись как государство[10].

 •  

Крим ми вже втратили, і я вважаю, що повернути його вже нереально, адже Росія пішла ва-банк. Для неї назад дороги немає. Вона Крим вже ніколи не віддасть[11].

Примітки[ред.]

 1. Кучма рассказал, что он замыслил в отношении Ющенко и Тимошенко, УНИАН (12 марта 2009)
 2. Кучма: "Я видел "Украину без Кучмы", теперь хочу посмотреть на "Украину без Ющенко", Украинская правда (13 апреля 2009)
 3. Кучма предложил Азарову опять заблокировать трибуну ВР, УНИАН (13 апреля 2009)
 4. Леонид Кучма. Президент бывший о президенте будущем, Фокус (8 мая 2009)
 5. Кучма скромно заметил, что Украина без него деградировала, Обком (18 мая 2009)
 6. Кучма: Юля дважды "кидала" Ющенко, кто мог дать гарантии Януковичу?, Украинская правда (12 июня 2009)
 7. Кучма сказал, за кого будет голосовать, ЛІГА.Новости (15 октября 2009)
 8. Кучма, Ахметов и Черномырдин о победе "Шахтера", Сегодня (23 октября 2009)
 9. Кучма не хочет отдавать Нафтогаз России, Украинская правда (11 сентября 2010)
 10. Кучма: Пятилетка "оранжевой власти" продемонстрировала неготовность Украины к жизни по европейским стандартам, Интерфакс (23 октября 2010)
 11. Корреспондент. ЦИТАТА ДНЯ. 28 ТРАВНЯ 2014