Усі уряди змагаються з проблемою, яка раз у раз повертається: влада притягує паталогічні особистості. Ідеться не про те, що влада псує, а про те, що вона є магнітом для піддатливих на зіпсуття. Такі люди схильні упиватися насиллям і швидко стають від нього залежними.
Влада — це особливий привілей, за який треба платити. Зокрема й тим, що тебе нещадно критикують. І головне — завжди мають за що. Влада розбещує, її необхідно обмежувати, ставити їй червоні прапорці. Влада тільки тоді може діяти в інтересах суспільства, коли стає своєрідним хлопчиком для биття[3].
Сутьність влади незмінна. Міняються устої, піддані з бережливих, релігійних і т. д. людей перетворюються на недалекоглядних безбожних світських споживачів. Їх культурні характеристики змінюються, але стосунки з владою незмінні. Візьмемо так зване релігійне упокорювання: «Я схиляю голову перед ім'ям Господнім». Це великі слова. Тепер же споживач не усвідомлює, що преклоняє перед кимось голову. Він тупо думає, що непідвладний нікому і має право робити що завгодно. І зайнятий, ідіот нещасний, тим, що відстоює свої права.[8]
Щось робити — це те, чого не люблять люди; заслуги та влада — це те, що вони люблять. (Сунь Цзи)[9]
Я буваю то лисом, то левом. Увесь секрет управління полягає в тому, щоб знати, коли треба бути тим чи іншим. — ось у чому велике мистецтво управління. (Наполеон Бонапарт)[10]
Я переглянув багато хронік з минулого різних планет, але жодного разу не бачив, щоб на акціях протестулюди тримали транспаранти на зразок: «Ганьба нам! Ми самі обрали таку владу». (Валентин Авраменко)[11]
Якщо ви бачите, що влада не допрацьовує, то штовхайте її в спину!
Если вы видите, что власть не дорабатывает, то толкайте ее в спину![12]
Не покладайтесь на князів, на сина людського, який не може дати спасіння. Виходить дух його, і він повертається в землю, того ж дня його задуми гинуть.[14] — Псалом 146:3-4.
Переклад нового світу: Нехай кожна людина підкоряється тим, хто посідає вищу владу, бо вся влада від Бога і та відносна влада, яку вони мають, саме від нього. Отже, кожен, хто чинить опір владі, виступає проти встановленого Богом порядку. А ті, хто виступає проти цього порядку, стягнуть на себе осуд.[19] Переклад Огієнка: Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога. Тому той, хто противиться владі, противиться Божій постанові; а ті, хто противиться, самі візьмуть осуд на себе.[20] — Римлян 13:1-2.
Тому ви і податки платите, адже правителі — Божі слуги для народу, які постійно зайняті своїми обов'язками. Тож віддавайте належне всім: хто вимагає податок — тому податок, хто данину — тому данину, хто страх — тому страх, хто пошану — тому пошану.[19] — Римлян 13:6-7.
— Апостол Павло
Також, брати, просимо: поважайте тих, хто трудиться і бере серед вас провід у Господній праці, тих, хто наставляє вас. І за все, що вони роблять, виявляйте їм надзвичайно глибоку пошану з любов'ю. Живіть у мирі один з одним.[21] — 1 Фессалонікійців 5:12-13.
— Апостол Павло
Отже, перш за все я дуже прошу благати, молитися, прохати і дякувати за всіляких людей, у тому числі за царів та за всіх, хто обіймає високе становище,а щоб ми могли вести спокійне і тихе життя з повною відданістю Богові та серйозністю. Це добре та приємне в очах нашого Спасителя, Бога, який хоче, щоб усілякі люди врятувалися і набули точного знання правди.[22] — 1 Тимофія 2:1-4.
— Апостол Павло
Слухайтесь тих, хто бере провід серед вас, і будьте покірні, бо вони безперестанку дбають про вас як ті, хто має за це відповісти. Тоді вони робитимуть це з радістю, а не зітхаючи, що завдавало б вам шкоди.[23] — Євреїв 13:17.
— Апостол Павло
Задля Господа підкоряйтеся всякому людському устрою — чи владі царя, як вищого, чи владі намісників, як посланих від нього, щоб карати злочинців і хвалити тих, хто чинить добро.[24] — 1 Петра 2:13-14.
Шануйте всіляких людей, любіть усе братство, бійтеся Бога, ставтеся з пошаною до царя.[24] — 1 Петра 2:17.
— Апостол Петро
Нехай слуги, виявляючи в усьому належний страх, підкоряються своїм панам — не тільки добрим і поміркованим, але й тим, кому важко догодити. Адже якщо людина стійко зносить труднощі й несправедливо страждає, прагнучи мати чисте сумління перед Богом, вона догоджає йому.[25] — 1 Петра 2:18-19.
Біблія. Переклад нового світу. — Brooklyn, New York: Watch Tower Bible and Tract Society of New York, Inc, 2014. — 1797 с.
Біблія або Книги Святого Письма Старого й Нового Заповіту / Переклад проф. Івана Огієнка. — Київ: Українське Біблійне Товариство, 2009. — 1152 с. — ISBN 978-966-7136-96-3
Большая книга афоризмов / сост. А. П. Кондрашов, И. И. Комарова. — Москва: РИПОЛ классик, 2008. — 1216 с. ISBN 978-5-7905-3137-8
Пазолини П. П.. Теорема: сценарии, роман, повесть, рассказы, статьи, эссе, интервью / Н. Ставровская (составитель). — М.: «Ладомир», 2000. — 671 с. — 4000 прим. — ISBN 5-86218-375-2 (рос.)