Перейти до вмісту

Інтегральне числення

Матеріал з Вікіцитат
Інтегральне числення
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Інтегральне числення — розділ математичного аналізу, що вивчає поняття інтеграла й інтегрування.

Цитати

[ред.]
  •  

Даремно думають, що вона [фантазія] потрібна тільки поетові. Це дурний забобон! Навіть у математиці вона потрібна, навіть відкриття диференціального і інтегрального числень неможливе було б без фантазії. Фантазія є якість найбільшої цінності.

  В. І. Ленін[1]
  •  

У вільний час займаюсь диференціальним та інтегральним численням. До речі. У мене аж надто багато книг з цих питань, і я готовий одну з них переслати тобі, якщо ти хочеш цим зайнятись. Я вважаю це майже необхідним для твоїх воєнних занять — У листі до Ф. Енгельса від 6.VII.1863 р.

  К. Маркс[2]
  •  

Поворотним пунктом у математиці була Декартова змінна величина. Завдяки цьому в математику ввійшли рух і тим самим діалектика і завдяки цьому ж стало негайно необхідним диференціальне і інтегральне числення, яке одразу й виникає і яке було загалом і в цілому завершене, а не винайдене, Ньютоном і Лейбніцом.

  Ф. Енгельс[3]
  •  

Дії, до яких вона [математика] дозволяє собі вдаватись у диференціальному та інтегральному численні, перебувають у повній суперечності з природою виключно тільки скінченних визначень та їх співвідношень.

  Г. Гегель[4]
  •  

Людський розум може знайти в інтегральному численні невичерпне поле для діяльності.

  О. Конт[5]
  •  

Відкриття аналізу безконечно малих, тобто рахунку диференціального та інтегрального… в дійсності один з найбільших винаходів, на який коли-небудь спромігся геній людського духу.

  В. Левицький[6]
  •  

Сила і загальність методу диференціального та інтегрального числень такі, що, не ознайомившись із ними, не можна як слід зрозуміти все значення математики для природознавства й техніки і навіть повністю оцінити всю красу та захопливість самої математичної науки.

  А. М. Колмогоров[7]

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.