Перейти до вмісту

Комітет державної безпеки СРСР

Матеріал з Вікіцитат

Коміте́т держа́вної безпе́ки СРСР (КДБ СРСР, рос. Комитет государственной безопасности СССР, КГБ СССР) — орган державного управління у сфері захисту державної безпеки Радянського Союзу.

Цитати

[ред.]
  •  

Все вкупі робило враження розмови з душевнохворим, при якій не смієш викликати санітарів, бо знаєш, що головний лікар божевільний сам...[1]
про дві години спілкування з капітаном КҐБ, під час яких пропонували писати доноси

  Оксана Забужко
  •  

Між ГРУ і КДБ завжди була велика різниця. І різниця полягала в тому, що, за великим рахунком, руки ГРУ не були забруднені кров'ю свого народу. Це не тому, що ми такі хороші, а тому, що ГРУ — це розвідка проти зовнішніх ворогів. А КДБ — це злочинна організація, яка знищувала і росіян, і поляків, і українців, і білорусів, і німців, і литовців, і естонців. На кого був наказ, того й знищували.

 

Между ГРУ и КГБ всегда была большая разница. И разница заключалась в том, что, по большому счету, руки ГРУ не были испачканы кровью своего народа. Это не потому, что мы такие хорошие, а потому, что ГРУ — это разведка против внешних врагов. А КГБ — это преступная организация, которая уничтожала и русских, и поляков, и украинцев, и белорусов, и немцев, и литовцев, и эстонцев. На кого был приказ, того и уничтожали[2].

  Віктор Суворов
Карта таборів ГУЛАГу. Музей камер КДБ. Тарту, Естонія
  •  

Радянська влада – це російська влада в стадії комуністичній, а КДБ – це передовий загін диктатури. Тому, що по-справжньому Союз Радянських Соціалістичних Республік був імперією, а не ніякою союзною державою.
І ця імперія дбала про своє збереження, про своє розширення. А імперія може існувати лише в умовах диктатури, і не може в умовах свободи[3].

  Левко Лук’яненко
  •  

Суть Росії – в їхніх головах, в їхніх людях, які залишилися радянськими. А історія Путіна – це історія про них самих. Навіть більше – це перший раз, коли КГБ в особі Путіна вийшов з тіні, раніше навіть у Радянському Союзі так не було. Зараз вони знову відбудували цеглина за цеглиною ще гірший радянський союз, ніж у них був. З цього немає виходу. У Польщі свого часу з’явились інтелектуали, цілі рухи, які виводили з цього стану, геть з комунізму. В Україні також. Треба, щоб і в Росії таке з’явилось, бо інакше ніяк[4].

  Фредерік Петі, французький інженер і політик.
Камера для допитів КҐБ. Ваналінн, Естонія
  •  

Хороший комуніст в той же час є і хороший чекіст.[5]31 липня 1919р.

  Ленін
  •  

Хоч знати, що з нами? Чекай на нас.[6]
Напис 1952 р. На стіні камери у Львівській в'язниці КҐБ (з 2009 р. — музейний комплекс «Тюрма на Лонцького»

  •  

Я обвинувачую КДБ як організацію відверто шовіністичну й антиукраїнську, тому, що вона зробила мій народ і без'язиким і безголосим. Судові процеси 1972-73 років на Україні – це суди над людською думкою... над проявами синівської любови до свого народу[7]

  Василь Стус

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]