Діти Дюни (роман)

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Діти Дюни» (англ. Children of Dune) — науково-фантастичний роман Френка Герберта 1976 року, продовження роману «Месія Дюни». Спочатку публікувався частинами в журналі «Analog Science Fiction and Fact», а пізніше того ж року виданий як книга.

Події книги зосереджені на дітях Пола Муад'Діба, його синові Лето II та доньці Ганімі. Після добровільного вигнання Муад'Діба діти ще замалі, аби претендувати на престол, разом з тим не по-дитячому мудрі. Поки за них править регент, вороги Муад'Діба прагнуть згубити дітей.

Роман був номінований на премію Г'юго як найкращий роман у 1977 році.

Цитати[ред.]

  •  

Коли я слабший за тебе, то прошу в тебе свободи, бо це збігається з твоїми засадами; коли ж сильніший за тебе, то відбираю в тебе свободу, бо це збігається з моїми засадами.

  — Слова древнього філософа (приписані Харк аль-Адою якомусь Луї Вейо)
  •  

Фримен помирає, коли він надто довго перебуває поза пустелею; ми називаємо це «водяною хворобою».

  — Стілґар, Коментарі
  •  

Всесвіт належить Богові. Вони єдині, цілісність, на тлі якої розрізняються всі поділи. Минуще життя, навіть свідоме й розумне, яке ми називаємо чутливим, лише незначною мірою эберігає довільну частку цієї цілісності.

  — З Коментарів К. Е. П. (Комісії екуменічних перекладачів)

Джерела[ред.]

  • Френк Герберт. Діти Дюни: роман. Переклад з англійської: Н. Михайловської — Харків: КСД, 2022, — 464 стор. ISBN 978-617-12-7665-9


Bookmark-new.svg