Єретики Дюни

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікіпедія
Вікіпедія

«Єретики Дюни» (англ. Heretics of Dune) — науково-фантастичний роман Френка Герберта опублікований 1984 році, п'ятий у серії із шести романів фантастичної саги «Хроніки Дюни». Є продовженням романів «Дюна» (1965), «Месія Дюни» (1969) «Діти Дюни» (1976) та «Бог-імператор Дюни» (1981).

Цитати[ред.]

  •  

Білішість дисциплін є прихованими, їхня мета — не визволити, а обмежити. Не питай «чому?». Будь обережний з «як?». «Чому?» невблаганно веде до парадоксу. «Як?» ув'язнює у світі причин і наслідків. Ті й ті заперечують нескінченність.

  — Апокрифи Арракіса
  •  

Мобільність — це ключ до військового успіху.

  — Теґ
  •  

Люди найкраще живуть тоді, коли вони на своєму місці, коли кожен знає, куди належить у звичній схемі буття і чого може досягти. Зруйнуйте місце — зруйнуєте людину.

  — Учення Бене Ґессерит
  •  

Любов до землі та місця безпечна.

  — Теґ
  •  

Технологія, подібно до багатьох інших видів діяльності, спрямована на уникання інвестиційних ризиків. Наскільки можливо, виключається невизначеність. Інвестиція капіталу підлягає цьому принципу, бо люди загалом віддають перевагу передбачуваності. Мало хто розуміє, яким деструктивним це може бути, які суворі обмеження накладає це на змінність, а тим самим робить цілі популяції фатальним чином вразливими до приголомшливої манери, з якою наш Усесвіт кидає гральні кості.

  — Іксіанська оцінка, Архів Бене Ґессерит
  •  

Якщо ми не можемо мирно врегулювати наші розбіжнотсі, то ми менше ніж люди.

  — Теґ


Джерела[ред.]