Перейти до вмісту

Квантова механіка

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

Ква́нтова меха́ніка — фундаментальна фізична теорія, що в описі мікроскопічних об'єктів розширює, уточнює і поєднує результати класичної механіки і класичної електродинаміки. Ця теорія є базою для багатьох напрямів фізики та хімії, включаючи фізику твердого тіла, квантову хімію та фізику елементарних частинок. Термін «квантова» (від лат. quantum — «скільки») пов'язаний з дискретними порціями, які теорія присвоює певним фізичним величинам, наприклад, енергії електромагнітної хвилі.

Цитати[ред.]

  •  

І кожен, хто говорить про квантову теорію без відчуття ошелешеності, все ще нічого в ній не зрозумів.

 

Anyone who is not shocked by quantum theory has not understood a single word.[1]

  Нільс Бор
  •  

Якщо квантова теорія все ще вас не шокувала, то ви її все ще не розумієте.

 

Anyone who is not shocked by quantum theory has not understood it.[1]

  Нільс Бор
  •  

Якщо квантова теорія все ще вас не шокувала, то ви її все ще не розумієте.

 

If you think you can talk about quantum theory without feeling dizzy, you haven't understood the first thing about it.[1]

  Нільс Бор
  •  

У математиці в законсервованій формі (у рівняннях, співвідношеннях, розв'язках) зберігаються абстрактні, очищені від випадкового, другорядного найглибші зв'язки, характерні для руху матерії. Так виникли, наприклад, рівняння математичної фізики і методи їх розв'язання. Так з'явилася квантова механіка.

  К. І. Щолкін[2]
  •  

Загальна теорія відносності і квантова механіка — добрі приклади того, яку плідну й творчу роль може відіграти математична інтуїція.

  Ф. Дайсон[3]
  •  

Елементарну квантову механіку започатковано в той момент, коли Макс Борн помітив, що деякі правила обчислень, які розробив Гейзенберг, формально збігаються з давно відомими в математиці правилами дій над матрицями.

  Ю. Вігнер[4]
  •  

У працях математиків і фізиків Гільбертів простір став математичною мовою квантової механіки, а пізніше й квантової теорії поля.

  О. С. Парасюк[5]
  •  

Подібно до того як диференціальне та інтегральне числення є мовою класичної механіки, без якої неможливо сформулювати навіть її основних законів, функціональний аналіз — мова квантової механіки.

  О. С. Парасюк[5]
  •  

Зрозуміло, про квантову механіку можна говорити і без математики… Але це приблизно те саме, що замість вірша читати підрядник: передано майже весь зміст вірша, а поезію його втрачено.

  Г. Наан[6]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.