Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пам'ятник Нільсу Гольґерсону у місті Карлскруна (Швеція)

«Чудесна мандрівка Нільса Гольґерсона з дикими гусьми» («Чудесна мандрівка Нільса Гольґерсона по Швеції», швед. Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige) — казково-фантастичний роман, написаний шведською письменницею Сельмою Лаґерлеф.

Цитати про книгу[ред.]

  •  

Акка з Кебнекайсе – гуска, яка веде за собою зграю у «Нільсі», безумовний моральний авторитет, жінка, яка вирішує всі проблеми. Не жінка, звісно. Але так уже сталося, що одна з найпереконливіших лідерок у світовій літературі – гуска[1]. — З есею «Сельма Лаґерлеф»//«Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві»

  Ганна Улюра
  •  

Жив-був собі на півдні Швеції чотирнадцятирічний Нільс Гольґерсон. І був він розбишакою та нечупарою. Одного дня зустрів Нільс гнома та й вирішив зле з ним пожартувати. Гном образився і зменшив Нільса до хлопчика-мізинчика. Тоді нічого не залишилося хлопцеві, як податися в подорож зі зграєю диких гусей. Люди його не чули й не бачили, зате птахи прекрасно підтримували розмову і допомагали небораці, попри його прикру вдачу. Разом із приятелем, гусаком Мортеном, Нільс облетів усю Швецію – з Кебнекайсе до Лапландії – і повернувся додому. Помудрівши і подорослішавши. Гном простив розбишаку[2]. — Про «Чудесну мандрівку Нільса Гольґерсона по Швеції»//З есею «Сельма Лаґерлеф»

  — Ганна Улюра
  •  

«Чудесна мандрівка Нільса Гольґерсона по Швеції». Написана, щоб освіжити і спростити підручники з географії для молодших школярів, ще донині одна з найчитаніших книжок у світі (хоча видають її в сильно скорочених перекладах зазвичай, бо в оригіналі це такий доста грубенький двотомник). Буває таке, хоч і скидається на небилицю[2]. — З есею «Сельма Лаґерлеф»

  — Ганна Улюра

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]