Перейти до вмісту

Лідер

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:

Лідер (той, хто веде; перший, що йде попереду) — той, хто веде. Член групи, всі учасники якої визнають його керівництво, покладаються на нього у прийнятті серйозних рішень і вирішенні важливих проблем.

Цитати[ред.]

 •  

Кажуть, що бути лідером — це приймати важливі, але непопулярні рішення. Частково так і є, але, на мою думку, це применшує роль фокусування. Хороший лідер не звертає своєї уваги на незначущі речі. Він повинен краще за своїх конкурентів фокусуватись на головній справі. Щоб досягти найважливіших завдань, ви маєте випрацювати вибіркову байдужість. Інакше банальні дрібниці затягнуть вас на дно[1].

  — Тім Феррісс, автор і ведучий The Tim Ferriss Show
 •  

Лідер вселяє відчуття впевненості та прагнення «підкорятися», адже у нього є чітке бачення, він співчутливий та сильний наставник. Як жінка-лідер, я намагаюсь бути не просто самовдоволеною та напористою, а й зберігати найкращі риси свого південного виховання — щедрість та доброту. Саме ці риси допомагають мені завойовувати повагу інших[1].

  — Баррі Рафферті, генеральний директор Ketchum North America
 •  

Менеджери працюють у системі. Лідери працюють над системою[2].

  Стівен Кові
 •  

Мені часто кажуть: «Ви самі себе створили». Але це неможливо. Лідери не творять себе самі, їх скеровують на цей шлях. Коли я приїхав до США, у мене не було грошей чи якихось речей, окрім тих, що поміщались у спортивну сумку.
Але навіть тоді я не міг сказати, що у мене нічого не було. Інші люди надихали мене та ділилися порадами, а мої погляди та внутрішній драйв запалювали в мені пристрасть. Саме тому я завжди прагну ділитись мотивацією — з друзями чи з незнайомцями на Reddit. Я знаю силу натхнення, і якщо хтось зможе досягти величі, стоячи на моїх плечах, то я з радістю їм допоможу[1].

  Арнольд Шварценеггер, колишній губернатор Каліфорнії
 •  

Один великий лідер якось мені сказав: «Наполегливість долає спротив». Після того, як я попрацював у Facebook, Intel та Microsoft і відкрив власну компанію, я зрозумів дві речі: усі великі справи потребують часу і ви повинні наполегливо продовжувати, що б там не було». Ось що означає бути лідером: бажання іти далі, коли інші хочуть зупинитись[1].

  — Ноа Кейґан, Chief Sumo, appsumo
 •  

Один із найбільших міфів про бізнес-лідерів полягає в тому, що вони, як великі мрійники, вперто йдуть до своїх цілей, що б не сталося. Але це дурниці. Насправді лідер повинен вміти мислити гнучко та пристосовуватись за потреби. Коли компанія все ще перебуває на стадії стартапу, планування часто переоцінене, а цілі — нестатичні. Натомість ви маєте вкладати більше енергії у побудову, розвиток та підтримку хороших відносин з людьми[1].

  — Деймонд Джон, генеральний директор Shark Branding та FUBU
 •  

Справжні лідери вміють знаходити переваги в кожному учаснику своєї команди та прагнуть дивитись ширше. Краще вірити в те, що ваша команда не має відповідей на всі запитання. Бо якщо ви вірите в зворотне, то не ставите усіх потрібних запитань[1].

  — Нік Вулері, глобальний директор із маркетингу Stance Socks
 •  

Терплячість — це справжній іспит, що має на меті випробувати твою прихильність певній справі. Дорога до величі завжди тяжка, але видатні лідери знають, коли слід залишити справу, а коли продовжити. Якщо ваше бачення доволі сміливе, ви зіткнетеся з сотнями причин, чому щось «неможливо втілити в життя», і з десятками людей, що сумніватимуться у ваших можливостях. Багато факторів повинні вдало зійтись — зовнішні ринки, конкуренція, фінансування, потреби користувачів та, звісно, трохи удачі, — щоб зробити щось значуще[1].

  — Ден Браян, керівний директор WhipClip
 •  

У будь-якій системі з обмеженими ресурсами та необмеженим зростанням населення — як у бізнесі, так і для людства загалом, інновації необхідні не лише для досягнення успіху, а й для виживання. Новатори стають лідерами. Ви не можете виокремити одних від інших. Інновації мислення, технологій чи організацій — наша єдина надія у вирішенні проблем[1].

  — Обрі Маркус, засновник Onnit
 •  

Усі ми приносимо щось унікальне в цей світ, тому одразу помічаємо щось несправжнє. Що більше ви зосереджуєтеся на унікальних зв’язках із людьми та пошуках способу їм допомогти, то привабливішими ви стаєте. Для того, щоби покращити свій бізнес, потрібно бути не великим лідером, а лідером, якого поважають[1].

  — Льюїс Хоуз, автор бестселера за версією New York Times «Школа величі»
 •  

Я ніколи не розуміла ідеї «носіння маски». Будучи лідеркою, я розумію, що єдиний спосіб змусити мою команду та моїх колег довіряти та покладатись на мене — це на 100% бути собою — відкритою, подекуди неідеальною, але завжди тією, яка натхненно виконує свою роботу. Лише так я маю свободу віддавати себе сповна та діяти послідовно. Вони знають, що їх чекає у будь-який момент. Жодних несподіванок[1].

  — Кері Поттс, очільниця відділу зв’язків з громадськістю ESPN

Див. також[ред.]

Примітки[ред.]