Перейти до вмісту

Христо Стоїчков

Матеріал з Вікіцитат
Христо Стоїчков
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Христо Стоїчков (болг. Хри́сто Стои́чков Стои́чков, нар. 8 лютого 1966, Пловдив) — болгарський футболіст, нападник. Володар Золотого м'яча (1994) та Золотого бутса (1990). Лауреат Ювілейної нагороди УЄФА як найвидатніший болгарський футболіст 50-річчя (1954—2003).

Цитати[ред.]

 •  

Росія звільнила нас від турок, а ми звільнимо її від чемпіонату Європи[1].

 •  

Після того, як вони сказали, що можуть мене зупинити тільки з пістолетом, сьогодні вам потрібен кулемет, щоб зупинити Мессі[2].

 •  

Якщо ви розумієте футбол, ви робите заміни під час гри, якщо ви не розумієте, ви робите коментарі після неї[2].

 •  

Коли я ще ходив під стіл, то побачив по телевізору Йогана Кройфа, який тримав в руках «Золотий м'яч». Тоді я пообіцяв, що одного дня теж здобуду приз кращому гравцю Європи[3].

 •  

Чудово, що мрії інколи втілюються в реальність. Я став в один ряд з такими фігурами, як Кройф, Платіні, Папен. Тепер можна завершувати кар’єру. — На церемонії вручення «Золотого м'яча»[3].

 •  

Йоган є не лише найкращим тренером але й найбільш впертим чоловіком, з яким мені довелося працювати[3].

 •  

А ви знаєте, чому «Реал» не видає свою серію поштових марок? Відповідь дуже проста. Люди не знатимуть на яку сторону марки потрібно буде плювати. — Про ставлення до мадридського «Реала»[3].

 •  

Якщо він коштує 100 мільйонів євро, то я – безцінний. — Про Гарета Бейла[3].

Про нього[ред.]

 •  

Під час переговорів з полковниками мені було дуже страшно, адже за дверима стояли озброєні до зубів солдати. Військові торгувалися, як справжні лихварі. І вони досягнули свого. Всі військові, які були причетні до трансферу Христо, отримали свій шматок святкового торта – вони дістали такі гроші, про які навіть не мріяли. Стоїчков теж не залишився в накладі. Його місячна зарплатня зросла з 600 до 20 000 фунтів. Барселона знала, за що заплатила таку величезну суму. Вона нарешті отримали останній елемент пазлу, який допоміг перетворити «блаугранас» на «Дрім Тім». — Про перехід з ЦСКА (Софія) до «Барселони».

  — Хосеп Марія Мінгелла, футбольний агент[3].
 •  

Він без проблем впорається з переходом на новий рівень. Христо – надзвичайно швидкий, має фантастичний дриблінг та потужний удар. Також болгарин народився з вродженим інстинктом вбивці. — Про перехід з ЦСКА (Софія) до «Барселони».

  — Хосеп Марія Мінгелла, футбольний агент[3].
 •  

Перед тим, як прийшов Христо, ми мали команду милих людей, але не можна збудувати по-справжньому потужну команду лише з добрих людей. В клубі має бути хтось на кшталт Стоїчкова – агресивний, в позитивному значенні цього слова, який зможе передати частину своєї агресії партнерам по команді… Він біжить до м’яча, а коли отримує його, то б’є по воротах.

  Йоган Кройф, тренер «Барселони». Триразовий володар «Золотого м'яча»[3].

Примітки[ред.]