Перейти до вмісту

Рональд Рейган

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Рональд Рейґан)
Рональд Рейган
Стаття у Вікіпедії
Роботи у Вікіджерелах
Медіафайли у Вікісховищі

Рональд Вілсон Рейган (англ. Ronald Wilson Reagan, 6 лютого 1911, Тампіко, Іллінойс — 5 червня 2004, Лос-Анжелес) — 40-ий Президент США (1981–1988) від Республіканської партії, 33-й губернатор Каліфорнії (1967–1975).

Цитати[ред.]

 •  

За легалізацію абортів виступають винятково народжені. — На президентських дебатах 21 вересня 1980 року

 

Everybody that is for abortion has already been born.

 •  

Політика — непогана професія. Якщо ви процвітаєте, є багато нагород, а якщо ви знеславитеся, завжди можна написати книгу.

 

Politics is not a bad profession. If you succeed there are many rewards, if you disgrace yourself you can always write a book.

 •  

Уряд — як дитина: харчовий канал з великим апетитом на одному кінці і відсутність відповідальності на іншому. — The Reagan Wit (1981) by Bill Adler, p. 30

 

Government is like a baby. An alimentary canal with a big appetite at one end and no sense of responsibility at the other.

 •  

Кажуть, що політика — друга найдавніша професія. Але я прийшов до висновку, що у неї набагато більше спільного з першою. — Ділова конференція в Лос-Анджелесі, 2 березня 1977 року

 

Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.

 •  

Я наказав у разі виникнення критичної ситуації для країни будити мене в будь-який час доби, навіть якщо я знаходжуся на засіданні уряду. — Неодноразово повторював під час свого президентства, 1981–1989

 

I have left orders to be awakened at any time in case of national emergency, even if I'm in a cabinet meeting.

 •  

Від тяжкої роботи ще ніхто не помирав, це правильно, але навіщо ризикувати? — Ronald Reagan: The Presidential Portfolio : a History Illustrated from the Collection of the Ronald Reagan Library and Museum (2001) by Lou Cannon

 

It's true hard work never killed anyone, but I figure, why take the chance?

 •  

Дорогі співвітчизники! Радий повідомити вам, що я щойно підписав документ, який назавжди ставить Росію поза законом. Бомбардування почнеться через п'ять хвилин. — Жарт під час проби мікрофона, 11 серпня 1984 року

 

My fellow Americans, I'm pleased to tell you today that I've signed legislation that will outlaw Russia forever. We begin bombing in five minutes.

 •  

Хто такий комуніст? Це той, хто читає Маркса і Леніна. А хто такий антикомуніст? Це той, хто розуміє Маркса і Леніна. — Нотатки в Арлінгтоні, штат Вірджинія, 25 вересня 1987 року

 

How do you tell a Communist? Well, it's someone who reads Marx and Lenin. And how do you tell an anti-Communist? It's someone who understands Marx and Lenin.

 •  

Мир — це не відсутність конфліктів, це здатність залагоджувати конфлікти мирним шляхом[1].

 

Peace is not the absence of conflict, but the ability to cope with conflict by peaceful means.

 •  

Наша система економічної свободи надала більше можливостей, більше мобільності, більше достатку і розповсюдила все це серед наших людей більш широко, ніж будь-коли або де-небудь ще на Землі.

Прощальна промова Рейгана наприкінці другої каденції[ред.]

Бути вашим президентом честь мого життя. Так багато з вас писали останні кілька тижнів, щоб подякувати, але я міг би сказати стільки вам. Ми з Ненсі вдячні за надану нам можливість служити Америці.
.....
Справа в тому, що від Гренади до самітів у Вашингтоні та Москві, від рецесії 81-го до 82-го року до економічної експансії, яка розпочалася наприкінці 82-го і триває донині, ми змінили ситуацію.
Як я бачу, було два великі тріумфи, дві речі, якими я пишаюся. Однією з них є відновлення економіки, в ході якої жителі Америки створили і заповнили 19 мільйонів нових робочих місць. Інша - відновлення нашого морального духу. Америку знову поважають у світі і сподіваються на лідерство.
В 1983 році відбувася економічний саміт. На великій відкривальній зустрічі ми всі зібрались, і раптом, лише на мить, я побачив, що всі просто сиділи там і дивились на мене. І тоді один з світових лідерів порушив тишу. 'Розкажіть нам про американське диво' Ще в 1980 році, коли я балотувався в президенти, все було інакше. Деякі експерти заявляли, що наші програми призведуть до катастрофи. Наші погляди на зовнішні справи спричинять війну.
Наші плани щодо економіки призведуть до зростання інфляції та економічного колапсу. Я навіть пам’ятаю, як один високоповажний економіст ще в 1982 році сказав, що „двигуни економічного зростання тут вимкнулися, і вони, ймовірно, залишаться такими на довгі роки”.
Та він й інші лідери думок помилялися. Справа в тому, що те, що вони називають "радикальним", насправді було "правильним". Те, що вони назвали "небезпечним", було просто "надзвичайно необхідним".
Здоровий глузд говорив нам, що коли ви на щось обкладаєте великий податок, люди вироблятимуть менше.
Отже, ми знизили податкові ставки для людей, і люди виробляли більше, ніж будь-коли раніше.
Економіка цвіла як рослина, яку звільнили від сухих паростків, і тепер вона могла рости швидше і сильніше. Наша економічна програма привела до найдовшого розширення мирного часу в нашій історії: зростання реального доходу сім'ї, зниження рівня бідності, піднесення підприємництва та вибух досліджень та нових технологій. Ми експортуємо більше, ніж будь-коли, тому що американська промисловість, оскільки більш конкурентоспроможна, і в той же час, ми викликали національну волю збити протекціоністські стіни за кордон, замість того, щоб зводити їх вдома.
Я ніколи не хотів займатися політикою. Це був не мій намір, коли я був молодим. Але мене виховували, що ти мусиш заплатити за благословення, даровані тобі. Я був задоволений своєю кар’єрою у світі розваг, але врешті-решт пішов у політику, бо хотів захистити щось дорогоцінне.
«Ми, люди» є рушієм, а уряд - це машина. І ми вирішуємо, куди вона повинна йти, і яким шляхом, і як швидко. Майже всі конституції світу - це документи, в яких уряди повідомляють людям, які їхні привілеї.
Наша Конституція - це документ, в якому "Ми, народ" розповідаємо уряду, що йому дозволено робити. "Ми, люди" вільні. Ця віра була основою всього, що я намагався зробити за останні 8 років.
В 1960-х, коли я починав, мені здавалося, що вкраїні почали змінювати порядок речей - що завдяки дедалі більшим регуляціям та конфіскаційним податкам уряд забирає більше наших грошей та більше нашої свободи.
Я пішов у політику частково, щоб підняти руку і сказати: "Зупиніться". Я був громадянським політиком, і це здавалося правильним для громадянина. Я думаю, що ми зупинили багато з того, що потрібно було зупинити. І я сподіваюся, ми ще раз нагадали людям, що людина не вільна, якщо уряд не обмежений. Тут є чітка причина та наслідки, які є такими ж акуратними та передбачуваними, як і закон фізики: У міру розширення уряду - свобода зменшується.
Ніщо не є менш вільним, ніж чистий комунізм.
....
Інформований патріотизм - це те, чого ми хочемо. І чи робимо ми достатньо хорошу роботу, навчаючи своїх дітей, що таке Америка і що вона представляє у довгій історії світу?
Ті з нас, кому понад 35 років, виросли в іншій Америці. Нас дуже прямо навчили, що означає бути американцем.
І ми майже в повітрі поглинули любов до країни та вдячність за її інституції. Якщо ви не отримали цих речей від своєї родини, ви отримали їх від околиць, від батька по вулиці, який воював у Кореї, або від сім'ї, яка когось загубила в Анціо.
Або ви можете отримати почуття патріотизму в школі. І якщо все інше не вдалося, ви можете отримати почуття патріотизму від популярної культури. Фільми прославляли демократичні цінності і неявно підкріплювали думку про те, що Америка є особливою. Телебачення теж було таким до середини 60-х.
Але зараз ми наближаємось до дев’яностих, і деякі речі змінилися. Молодші батьки не впевнені, що однозначне розуміння Америки - це правильна річ для навчання сучасних дітей.
Наш дух повернувся, але ми не реінституціонували його. Ми мусимо зробити кращу роботу, перекинувши, що Америка - це свобода, свобода слова, свобода віросповідання, свобода підприємництва. А свобода особлива і рідкісна. Вона тендітна, їй потрібен захист.
...
Ми зробили свою частину. І коли я йду на міські вулиці, останнє слово чоловікам і жінкам революції Рейгана, чоловікам і жінкам по всій Америці, які протягом восьми років виконували роботу, яка повернула Америку назад:
"Мої друзі: Ми це зробили. Ми не просто відзначали час. Ми змінили ситуацію. Ми зробили місто міцнішим, ми зробили місто вільнішим, і ми залишили її в хороших руках. Загалом, непогано, зовсім не погано.
І ось, до побачення, Бог вас благословить, і Бог благословить Сполучені Штати Америки".[2]

Про Рональда Рейгана[ред.]

З книги «Рейган. Роки в Голлівуді» (2009)[ред.]

 •  

Рональд Рейган закінчив коледж Юрики у червні 1932-го і обрав Чикаго місцем своєї зустрічі з театральною долею. «Якби я сказав кому-небудь, що маю намір стати кінозіркою, мене силоміць завезли б до психлікарні», – пізніше казав Рейган, коли пояснював, чому поїхав до Чикаго, а не в Голлівуд або Нью-Йорк[3].

 •  

Якщо не обличчя, то принаймні імена чиказьких спортивних коментаторів, наприклад Грехема МакНеймі, Теда Г’юзінга і Пета Фленаґана, знала вся країна, нерідко значно краще, ніж імена гравців, чиї подвиги вони так барвисто описували, а також набагато краще, ніж імена інших радіоведучих, з якими вони ділили найжвавіший ефірний час тієї самої станції. Рейган вибрав Чикаго, бо міркував, що йому може вдатися поєднати любов до спорту й театру і стати спортивним ведучим на радіо[3].

 •  

Під час півгодинної запланованої передачі органної музики Рейган не подбав про те, щоб вставити рекламу місцевого бюро ритуальних послуг, спонсора програми. І хоча МакАртур боровся за нього, похоронне бюро наполягло на звільненні Рейгана, а якщо ні, воно відмовлялося надалі розміщувати в них рекламу. МакАртур любив Рейгана, та гроші похоронного бюро він любив іще більше, тож дуже неохоче, але мусив звільнити Рейгана з посади[3].

 •  

Коментування матчів навчило Рейгана розповідати байки краще, ніж усе, що він писав у школі. Голосом він радше розігрував емоційну виставу, а не розповідав, переконуючи себе, що бачить усе на власні очі, і, відповідно, переконуючи слухачів у їхніх домівках, що вони там теж були. А в перервах на перепочинок він навчився заповнювати час простецькими оповідками, невибагливими анекдотами, всім, що спадало на думку. Завдяки упевненості, з якою він навчився доносити інформацію, його репортажі викликали відчуття ще більшої довіри[3].

Примітки[ред.]

 1. "Address at Commencement Exercises at Eureka College in Illinois", 9 травня 1982.
 2. Reagan's Farewell Speech, 1989
 3. а б в г https://chytomo.com/vid-radioveduchoho-do-prezydenta-iak-rejhan-pochynav-kar-ieru-z-komentuvannia-futbolnykh-matchiv Від радіоведучого до президента: як Рейган починав кар’єру з коментування футбольних матчів

Джерела[ред.]