Перейти до вмісту

Оґюстен-Луї Коші

Матеріал з Вікіцитат
Оґюстен-Луї Коші
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Оґюсте́н-Луї́ Коші́ (фр. Augustin Louis Cauchy; 21 серпня 1789, Париж — 23 травня 1857) — французький математик, член Паризької академії наук (1816), Петербурзької академії наук (1831).

Цитати

[ред.]
  •  

Я ніколи не приписую формулам необмежену сферу правильності. В дійсності більшість формул справедлива тільки при дотриманні деяких умов. Визначення цих умов і, звичайно, уточнення значення вживаних термінів усувають у мене будь-яку невизначеність.[1]

Цитати про автора

[ред.]
  •  

Як музикант упізнає з перших акордів Моцарта, Бетховена, Шуберта, так само математик розрізняє вже з кількох сторінок своїх Коші, Гаусса, Якобі, Гельмгольца.

  Л. Больцман[2]
  •  

Той, хто вивчав праці таких учених, як Ейлер, Лагранж, Коші, Ріман, Софус Лі і Вейєрштрасс, чи може він сумніватися, що великий математик — це й великий художник? Обдарування таких людей, характером і мірою надто відмінні в кожного, аналогічні до тих здібностей, які потрібні в творчому мистецтв. Не кожен математик має належно розвинутий критичний хист, який знаходить вияв у досконалості форми, в узгодженні з ідеалом логічної завершеності; але кожен великий математик має рідкісний хист творчої уяви.

  Е. В. Гобсон[3]
  •  

Навколо поняття про актуальне нескінченно велике утворилася своєрідна атмосфера страху (Horor infiniti), підтримувана авторитетом Коші, Гаусса, Бертрана, Рімана, Ерміта, Вейєрштрасса, Кронекера, Чебишова та інших, незважаючи на різницю в поглядах цих математиків.

  В. Ф. Каган[4]

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.