Перейти до вмісту

Карл Густав Якоб Якобі

Матеріал з Вікіцитат
Карл Густав Якоб Якобі
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Карл Густав Якоб Якобі (нім. Carl Gustav Jacob Jacobi; 10 грудня 1804 — 18 лютого 1851) — німецький математик, який зробив значний внесок до комплексного аналізу, лінійної алгебри, динаміки і інших розділів математики і механіки.

Цитати[ред.]

  •  

Математика належить до числа тих наук, що ясні самі собою.[1]

  •  

Засади геометричного і аналітичного методів одні й ті самі.[2]

Цитати про автора[ред.]

  •  

Як музикант упізнає з перших акордів Моцарта, Бетховена, Шуберта, так само математик розрізняє вже з кількох сторінок своїх Коші, Гаусса, Якобі, Гельмгольца.

  Л. Больцман[3]
  •  

В оригінальних працях Евкліда чи Гаусса є така сама підбадьорлива сила, як і в оригіналах Шекспіра, і в творах Архімеда, Ферма чи Якобі є місця так само прекрасні, як і в творах Горація чи Емерсона.

  Д. Стройк[4]
  •  

На питання ж… чи можна насправді дістати щось безпосередньо застосовне з тих абстрактних теорій, які переважно студіюють теперішні математики, я відповім: грецькі математики вивчили властивості конічних перерізів у чисто умоглядний спосіб ще задовго до того, як будь-хто міг здогадатися, що саме по таких кривих рухаються планети; і я вірю, що буде знайдено ще чимало функцій з такими властивостями, як, скажімо, знамениті тета-фукції Якобі, які дозволяють спрямити еліпсову дугу і за допомогою яких можна, з одного боку, дізнатися, на скільки квадратів розкладається будь-яке задане число, і, з другого боку, як я тут додам, знайти істинний закон коливань маятника.

  К. Вейєрштрасс[5]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.