Мединський Володимир Ростиславович

Матеріал з Вікіцитат
Володимир Мединський
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Володимир Ростиславович Мединський (рос. Владимир Ростиславович Мединский, нар. 1970) — російський громадський і політичний діяч, історик, міністр культури Росії (з 2012).

Цитати[ред.]

  •  

Я вважаю, що після всіх катастроф, які впали на Росію у двадцятому столітті, починаючи з Першої світової й закінчуючи «перебудовою», той факт, що Росія ще збереглася і розвивається, каже про те, що наш народ має зайву «хромосому».[1]

 

Я считаю, что после всех катастроф, которые обрушились на Россию в двадцатом веке, начиная с первой мировой и заканчивая перестройкой, тот факт, что Россия еще сохранилась и развивается, говорит, что у нашего народа имеется одна лишняя «хромосома».

  — інтерв'ю газеті «Русская Жизнь»[2], жовтень 2012
  •  

Націю титанів — засновників і творців Великої тисячолітньої Русі — українцям пропонують замінити на історичну дрібноту, політичних карликів і просто всіляку лісову погань.

 

Нацию титанов — основателей и созидателей Великой тысячелетней Руси — украинцам предлагают заменить на историческую мелюзгу, политических карликов и просто всяческую лесную мразь[3].

  •  

Наш турист ніколи не витратить зайвий відсоток на страховку власної путівки. Він буде сидіти в аеропорту в Тунісі і чекати, коли держава, що не несе формально ніякої відповідальності за бізнес-відносини між туристом і туркомпанією, буде за свій рахунок його витягати.

 

Наш турист никогда не потратит лишний процент на страховку собственной путевки. Он будет сидеть в аэропорту в Тунисе и ждать, когда государство, не несущее формально никакой ответственности за бизнес-отношения между туристом и туркомпанией, будет за свой счет его вытаскивать[4].

  •  

Єдине, в чому я не бачу сенсу, — це знімати фільми на гроші Міністерства культури, які обпльовують обрану владу, навіть не критикують. Це про тих, хто знімає кіно за принципом «Рашка-гімняшка».

 

Единственное, в чем я не вижу смысла, — это снимать фильмы на деньги Министерства культуры, которые оплевывают выбранную власть, даже не критикуют. Это про тех, кто снимает кино по принципу «Рашка-говняшка»[5].

  •  

Мені стає прикро, коли я бачу такі фільми, як «Лють» з Бредом Піттом. Це відмінне кіно про війну. У ньому все прекрасно — і задумка, і актори.

 

Мне становится обидно, когда я вижу такие фильмы, как «Ярость» с Брэдом Питтом. Это отличное кино про войну. В нем все прекрасно — и задумка, и актеры[6].

  •  

Розмінюватися нема змісту, там [у ЄС] нема артистів рівня Кобзона.[7]

 

Размениваться нет смысла, там нет артистов уровня Кобзона.

  — про санкції Євросоюзу проти російських артистів, 17 лютого 2015
  •  

Якщо ми будемо нехтувати почуттями віруючих, то всім мало не покажеться.

 

Если мы будем пренебрегать чувствами верующих, то всем мало не покажется[8].

  •  

Не країна, а Мордор, з фізично і морально неповноцінними недолюдьми, криваве місиво у кадрі з якихось орків і упирів. — Заява міністра культури до відкликання прокатної заявки фільму «№44».

 

Не страна, а Мордор, с физически и морально неполноценными недочеловеками, кровавое месиво в кадре из каких-то орков и упырей[9].

  •  

Внесок Висоцького в різні сфери культури у другій половині ХХ століття, 70-і роки, звичайно, заслуговує і вулиці, і інших усіляких заходів.

 

Вклад Высоцкого в разные сферы культуры во второй половине ХХ века, 70-е годы, конечно, заслуживает и улицы, и других всяческих мер[10].

  •  

На місці молодих людей, ніж ставати піарниками, я порадив би їм отримувати практичну професію реставратора.

 

На месте молодых людей, чем становиться пиарщиками, я посоветовал бы им получать практическую профессию реставратора[11].

  •  

Навантаження мало. Я сам як батько, у якого син пішов у п'ятий клас, можу сказати, що ідеальна історія — це коли дитина вранці приходить до школи о пів на дев'яту і зайнята до сьомої вечора.
У цьому випадку дитина не починає десь блукати, коли батьки на роботі нервують, переживають і не знають, чи робить вона уроки.

 

Нагрузки мало. Я сам как родитель, у которого сын пошел в пятый класс, могу сказать, что идеальная история — это когда ребенок утром приходит в школу в половине девятого и занят до семи вечера[12].
В этом случае ребенок не начинает где-то болтаться, когда родители на работе нервничают, переживают и не знают, делает ли он уроки[13].

  •  

Сергій Довлатов — це, безумовно, видатне літературне явище другої половини XIX століття.

 

Сергей Довлатов — это, безусловно, выдающееся литературное явление второй половины XIX века[14].

Примітки[ред.]