Перейти до вмісту

Креативність

Матеріал з Вікіцитат
Вінсент ван Гог, «Нічна тераса кафе»
Вікіпедія
Вікіпедія

Креат́ивність — (лат. creatio — створення) — творча, новаторська діяльність; новітній термін, яким окреслюються «творчі здібності індивіда, що характеризуються здатністю до продукування принципово нових ідей і що входять в структуру обдарованості в якості незалежного фактора».

Креатив (англ. creative) — визначення, що характеризує продукт діяльності людини, створений способом, що відрізняється від аналогічних, новизною підходу, творчим рішенням. Як правило створюється для привертання уваги, в основному за рахунок шокування, пародіювання, легкості сприйняття, яскравості і високою запам'ятованістю образу. Деякі розуміють під креативом творчість, поставлену на потік. Фактично креатив — це синонім слова «творчість».

Цитати[ред.]

  •  

Креативність — це просто створення зв'язків між речами. Коли творчих людей питають, як вони щось зробили, вони відчувають себе трохи винуватими, тому що вони не зробили нічого насправді, а просто помітили. Це стає їм зрозуміло з часом. Вони змогли зв'язати різні шматочки свого досвіду і синтезувати щось нове. Це відбувається тому, що вони пережили й побачили більше, ніж інші, або тому, що вони більше про це думають.[1]. — «Wired», 1996 р.

  Стів Джобс
  •  

Креативність – це, насамперед, здатність людини користуватися віддаленими асоціаціями. Тобто, креативні люди володіють здатністю мислити оригінально, зберігаючи гнучкість та образність. Це також вміння побачити той чи інший предмет так, щоб сказати про нього більше, аніж відомо усім. А для цього слід добре знати предмет, щоб подивитися на нього по-іншому. Це і є так звана гнучкість у мисленні.
До того ж у креативних людей загострене сприйняття недоліків, вони є дуже чутливими до нових проблем. Ці люди активні у мисленні, сміливі, незалежні в діях і думках, а також вміють відстоювати власну точку зору, небайдуже ставитися до навколишньої дійсності та отримувати задоволення від результатів самої праці[2].

  Олександра Сербенська
  •  

Творчість породжена безмежністю.[3]

  Сергій Губерначук
  •  

Творчість – Така́, як Ти![3]

  Сергій Губерначук
  •  

Творчість – це суцільна таємниця.[4]

  Сергій Губерначук
  •  

Не творчість є інструментом любові, а любов – інструмент творчості.

  Сергій Губерначук
  •  

Я багато про це пишу у книзі «Креативність та інші фундаменталізми». Креативність — це не завжди щось позитивне. Часто вона має свої бюрократичні нюанси, її використовують у політичних цілях і вона не гарантує стабільності. Я дійсно вважаю, що саме через сучасне відчуття нестабільності виникають психологічні захворювання[5].

  Паскаль Ґілен

Примітки[ред.]