Перейти до вмісту

Стів Джобс

Матеріал з Вікіцитат
Стів Джобс
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Стівен Пол Джобс (англ. Steven Paul Jobs, Steve Jobs; 24 лютого 1955 — 5 жовтня 2011) — американський інженер і підприємець, співзасновник і генеральний директор американської корпорації Apple Inc.

Цитати[ред.]

 • У мене не було своєї кімнати, я спав на підлозі у друзів, здавав пляшки з-під коли за 5 центів, щоб купити їжу, і щонеділі йшов 7 миль пішки, щоб раз на тиждень добре повечеряти в храмі кришнаїтів. Це було чудово!
(З виступу перед випускниками Стенфорда, 2005 рік)
 • Головною причиною, чому люди будуть купувати собі додому комп'ютер, стане можливість бути пов'язаними з національною комунікаційною мережею. Ми зараз на самому початку цього етапу, але це буде справжній прорив. Приблизно такий, як поява телефону.
(Playboy, 1985 рік)
 • Краще бути піратом, ніж служити у флоті.
(Цитата в книзі Odyssey: Pepsi to Apple, 1982 рік)
 • Якщо з якоїсь причини ми оступимося, зробимо кілька непоправних помилок і програємо конкуренцію IBM і Microsoft … Тоді для всієї комп'ютерної індустрії настануть темні часи.
(З книги Steve Jobs: The Journey is the Reward, 1984 рік)
 • Він (комп'ютер) виконує дуже прості інструкції — візьми число, додай його до іншого числа, порівняй результат з третім, але він виконує їх зі швидкістю 1 000 000 в секунду. А на швидкості 1 000 000 в секунду результат вже здається чарами.
(Playboy, 1985)
 • Ви хочете все життя продавати підсолоджену воду чи хочете піти зі мною і спробувати змінити світ?
(Президенту PepsiCo Джону Скаллі, переманюючи його на пост генерального директора Apple, 1983 рік. Через два роки Скаллі доб'ється звільнення Джобса з Apple)
 • Джон Скаллі зруйнував Apple, наповнивши свідомість співробітників компанії хибними цінностями. Він замінив людей з правильними принципами на людей з неправильними. І разом вони заробляли десятки мільйонів доларів, піклуючись про власну славу і благополуччя більше, ніж про Apple і, найголовніше, користувачів її продукції.
(Виступ у Смітсонівському інституті, 1995 рік)
 • Мене неначе вдарили в живіт і вибили з мене душу. Мені всього тридцять, і я хочу продовжувати створювати речі. Я знаю, що я можу створити як мінімум ще один великий комп'ютер. Але Apple не дасть мені такого шансу.
(Playboy, 1987 рік)
 • У мене є план, як врятувати Apple. Ідеальні продукти і ідеальна стратегія, яка підійде компанії. Але ніхто там не буде мене слухати.
(Fortune, 1995 рік)
 • Озираючись назад, можу сказати, що моє звільнення з Apple стало найкращою подією в моєму житті. Я позбувся багажу успішної людини і знову знайшов легкість і сумніви новачка. Це звільнило мене і ознаменувало початок мого найбільш творчого періоду.
(З виступу перед випускниками Стенфорда, 2005 рік)
 • Проблема Microsoft в тому, що у них немає смаку. Взагалі ніякого. Вони не думають творчо. У їхніх продуктів немає культури.
(1996 рік, Triumph of The Nerds)
 • Я бажаю йому всього найкращого, правда. Я просто думаю, що він і Microsoft — це все дуже вузьколобо. Йому пішло б на користь, якби в молодості він спробував ЛСД або пожив з хіпі.
(Про Біла Гейтса. The New York Times, 1997 рік)
 • Креативність — це просто створення зв'язків між речами. Коли творчих людей питають, як вони щось зробили, вони відчувають себе трохи винуватими, тому що вони не зробили нічого насправді, а просто помітили. Це стає їм зрозуміло з часом. Вони змогли зв'язати різні шматочки свого досвіду і синтезувати щось нове. Це відбувається тому, що вони пережили й побачили більше, ніж інші, або тому, що вони більше про це думають.
(Wired, 1996 рік)
 • Коли ти молодий і дивишся телевізор, то думаєш, що телекомпанії змовилися і хочуть зробити людей тупими. Але потім ти дорослішаєш і приходить розуміння: люди самі цього хочуть. І ця думка лякає набагато більше. Змова — це не страшно. Ти можеш пристрелити виродків, почати революцію! Але немає ніякої змови, телекомпанії просто задовольняють попит. На жаль, це правда.
(Wired, 1996 рік)
 •  

Дуже важко створити продукт, користуючись фокус-групами. Часто люди не знають, чого хочуть, поки їм цього не покажеш.

 

...it's really hard to design products by focus groups. A lot of times, people don't know what they want until you show it to them[1].

 
Ця цитата була обрана цитатою дня 24 лютого 2016 року.
 • Ми зробили значки на екрані такими красивими, що вам захочеться їх лизнути.
(Про Mac OS X. Fortune, 2000 рік)
 • Деякі кросівки коштують дорожче, ніж iPod.
(Пояснюючи ціну iPod $ 300. Newsweek, 2003 рік)
 • «Не будь злим» — це повна нісенітниця.
(Про корпоративне гасло Google «Don't be evil», 2010 рік)
 • Це просто працює.
(На презентації iCloud, 2011 рік)
 • Останні 33 роки я щоранку дивився в дзеркало і питав себе: «Якщо сьогодні буде останнім днем ​​в моєму житті, чи буду я робити те, що запланував на сьогодні?»
(Виступ перед випускниками Стенфорда, 2005 рік)
 • Я не хочу бути найбагатшою людиною на цвинтарі.
(The Wall Street Journal, 1993)
 • Проблема в тому, що я став старшим і зрозумів, що технологічні новинки не здатні дійсно змінити світ. Вибачте, але це правда. Це розуміння приходить з появою дітей. Ти народжуєшся, старієш, а потім вмираєш. І так відбувається вже дуже багато років. І ніщо це не змінить.
(Wired, 1996 рік)
 • Я впевнений, що найсвітліші дні й інноваційні винаходи Apple ще попереду.
(Послання співробітникам Apple від 24 серпня 2011 року)
 •  

Найкращим способом створити щось значиме в двадцять першому столітті може виступити лише об’єднання творчості з технологією.[2]

Виступ перед студентами в Стенфорді, 2005 рік[ред.]

Stanford University commencement address (12 червня 2005)

Промова Стіва Джобса перед випускниками Стенфордського університету (+ відео), український переклад

 •  

Пам'ять про те, що я скоро помру, — найважливіший інструмент, який мені коли-небудь траплявся, що допомагає мені приймати важливі життєві рішення. Тому що майже усе — усі зовнішні очікування, увесь гонор, увесь острах сорому чи невдачі — ці речі просто зникають перед лицем смерті, залишаючи лише справді важливе. Пам'яти, що ти помреш, — найкращий відомий мені спосіб позбутися ілюзії, що тобі є що втрачати. Ти уже голий. Немає причини не слідувати за позовом свого серця. Смерть — це найкращий винахід життя.

 

Remembering that I'll be dead soon is the most important tool I've ever encountered to help me make the big choices in life. Because almost everything — all external expectations, all pride, all fear of embarrassment or failure — these things just fall away in the face of death, leaving only what is truly important. Remembering that you are going to die is the best way I know to avoid the trap of thinking you have something to lose. You are already naked. There is no reason not to follow your heart.

 
Ця цитата була обрана цитатою дня 5 жовтня 2016 року.
 • Залишайтеся голодними. Залишайтеся безрозсудними.
 •  

Ніхто не хоче вмирати. Навіть люди, що хочуть потрапити на небеса не хочуть помирати.

Про Стіва Джобса[ред.]

 •  

Джобс міркував про себе як про мистця, і заохочував розробників думати про себе так само. Метою ніколи не було перевершити конкурентів чи заробити багато грошей. Метою було створити найкращу річ серед можливих чи навіть трохи кращу. — про розробку комп'ютера Macintosh

  Енді Герцфельд
 •  

Ми дуже мало знаємо про Марка Цукерберга, де він живе і як він живе. Ми дуже мало знали про Стіва Джобса. Проте ми знали, що керівники і творці цих великих компаній і технологій, зазвичай, мали надзвичайно суворі правила в своїх власних родинах і не дозволяли своїм дітям залежати від тих технологій, над якими вони працювали[3].

  Світлана МатвієнкоПримітки[ред.]

Джерело[ред.]

Посилання[ред.]