Вікіцитати:Кнайпа/Архів/2015
Висловіть свої пропозиції до гранту ГО «Вікімедіа Україна» на перше півріччя 2015 року
[ред.]Доброго вечора,
Наприкінці січня ГО «Вікімедіа Україна» планує подати до Фонду Вікімедіа грантову заявку на період з 1 лютого по 30 червня 2015 року.
Якщо ви маєте пропозиції щодо проектів і заходів (зокрема, але не лише щодо розвитку українських Вікіцитат), які, на вашу думку, мають бути профінансовані протягом першого півріччя 2015 року, вносьте їх на сторінці: wmua:Гранти/2015-1
Для кожної пропозиції слід коротко описати зміст проекту чи заходу, очікуваний результат та необхідні кошти на проведення заходу чи реалізацію проекту. Ви також можете прокоментувати пропозиції, внесені іншими.
Від ГО «Вікімедіа Україна», скарбник організації — NickK (обговорення) 22:59, 17 січня 2015 (UTC)
Шаблон:Перекладена стаття
[ред.]Чи є щось подібне у Вікіцитатах, якщо запозичуєш з іншомовного розділу?--Сергій Липко (обговорення) 15:26, 3 лютого 2015 (UTC)
VisualEditor News #1—2015
[ред.]З моменту останнього розсилання новин команда розробників виправила чимало помилок та попрацювала над виглядом Візуального редактора, над майбутнім інструментом цитування Citoid, а також над підтримкою для мов із складними вимогами до методів вводу тексту. Звіти щодо статусу роботи публікуються на mediawiki.org. Деталі щодо запланованої роботи публікуються на сторінці VisualEditor roadmap.
Фонд Вікімедіа окреслив пріоритетні завдання на цей квартал (від січня до березня). Першим таким завданням є автоматичне увімкнення Візуального редактора для усіх нових користувачів а також для тих, хто вийшов із системи (анонімів) на решті великих Вікіпедій. Ви можете допомогти визначити вимоги до виконання такого кроку. Відбуватимуться щотижневі зустрічі для встановлення пріоритетів, які будуть відкриті для волонтерів починаючи з середи, 11 лютого 2015 р., з 12:00 (опівдні) PST (20:00 UTC). Повідомте віце-президента по інжинірингу Деймона Сікора, менеджера по продукції Джеймса Форрестера, а також інших членів команди, які саме проблеми та функції є найважливішими з Вашої точки зору. Рішення, прийняті на цих зібраннях визначать, яку саме роботу необхідно буде виконати для досягнення цьогоквартальної цілі підготовки Візуального редактора до увімкнення для усіх нових користувачів. Особливо вітається присутність волонтерів, які редагують у форматі вікірозмітки. Інформація щодо того, як можна долучитись до зібрання, буде розміщена на сторінці mw:Talk:VisualEditor/Portal за короткий час до початку зібрання.
Через істотні зміни у MobileFrontend та в самому Візуальному редакторі, Візуальний редактор на початку січня декілька днів був несправний у мобільній версії Вікіпедії. Команда приносить свої вибачення за неполадку.
Останні покращення
[ред.]Новий дизайн Візуального редактора узгоджується із візуальними стандартами, визначеними командою дизайнерів. Було також випущено декілька нових версій бібліотеки OOjs UI, і вони теж впливають на вигляд Візуального редактора, а також інших програмних розширень MediaWiki. Більшість змін були незначними, на кшталт зміни розміру тексту та величини порожнього простору у деяких вікнах. Кнопки — послідовно кольоризовані, залежно від дії, яку вони виконують:
- початок нового завдання, наприклад, відкриття діалогового вікна ⧼visualeditor-toolbar-savedialog⧽: синій ,
- виконання конструктивної дії, такої як вставка примітки: зелений ,
- можливість скасування або втрати виконаної роботи, наприклад, вилучення посилання: червоний , або
- нейтральна дія, на кшталт відкриття посилання у новому вікні браузера: сірий .
Редактор TemplateData був цілковито переписаний так, аби використовувати зовсім інший дизайн на основі тієї ж системи OOjs UI, яку використовує й Візуальний редактор. (T67815, T73746.) Ця зміна вирішила декілька наявних проблем та покращила користування. (T73077, T73078.)
Пошук та заміна у великих документах відтепер стають швидшими. Тепер цей інструмент не виділяє кожен результат, якщо таких є понад 100 на екрані водночас. (T78234.)
Редактори гебрейської та російської Вікіпедій подали запит на увімкнення Візуального редактора в «інкубаторі статей» або просторі назв draft. (T86688, T87027.) Якщо Ваша спільнота бажає увімкнути Візуальний редактор у певному просторі назв на Вашій вікі, Ви можете подати запит на таку дію у Фабрикатор. Будь ласка, вкажіть при цьому посилання на обговорення у Вашій спільноті щодо вказаної зміни.
Забігаючи наперед
[ред.]Команда редакторів невдовзі додасть функції автозаповнення для приміток. Інструмент Citoid братиме URL чи DOI надійного джерела та повертатиме автоматично заповнену та відформатовану бібліографічну примітку. Після створення, її у Візуальному редакторі можна буде змінити чи додати ще якусь інформацію в той же спосіб, в який це робиться й з іншими примітками, які вже є на сторінці. Планується підтримка ISBN, PMID та інших ідентифікаторів. Пізніше користувачі отримають можливість змінювати налаштування інструменту Citoid для кожного окремого веб-сайту, аби покращити коректність автозаповнення та зменшити потребу ручних виправлень.
Нам будуть потрібні редактори, які допомогли б протестувати новий дизайн інструменту вставки спеціальних символів, особливо якщо Ви говорите валлійською, бретонською чи іншою мовою, у якій широко використовуються діакритичні чи спеціальні символи. Нова версія буде доступна для тестування вже наступного тижня. Будь ласка, сконтактуйтеся з User:Whatamidoing (WMF), якщо бажаєте, аби Вас повідомили, коли стане доступною нова версія. Після того, як буде завершена розробка інструменту вставки спеціальних символів, Візуальний редактор буде увімкнений для усіх користувачів на Вікіпедіях фази 5. Це стосується приблизно 50-ти середніх та менших Вікіпедій, до яких належать, зокрема, африкаанс, азербайджанська, бретонська, киргизька, македонська, монгольська, татарська та валлійська. Час, коли саме має відбутися таке увімкнення, ще не був визначений.
Працюймо разом
[ред.]- Діліться своїми ідеями та ставте запитання на сторінці mw:VisualEditor/Feedback.
- Будь ласка, допоможіть завершити переклади посібника користувача для користувачів, які розмовляють Вашою мовою.
- Долучіться до щотижневих зібрань стосовно сортування проблем за пріоритетом, які розпочнуться в середу, 11 лютого 2015 р., о 12:00 (опівдні) PST (20:00 UTC); інформація щодо того, як можна долучитись до такого зібрання буде опублікована на сторінці mw:Talk:VisualEditor/Portal невдовзі перед початком зустрічі. Ви також можете зв'язатись із Джеймсом Ф., аби дізнатись більше про цю ініціативу.
- Поспілкуйтеся з командою розробників протягом робочих годин через IRC. Наступний чат відбудеться 19 лютого 2015 року, в четвер, о 19:00 UTC.
- Підписуйтесь або відписуйтесь на Меті. Якщо Ви хотіли б допомогти із перекладом цієї розсилки новин, будь ласка, підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, щоб ми мали змогу сповістити Вас про наступний такий випуск. Дякуємо!
18:30, 5 лютого 2015 (UTC) - translated by User:Piramidion
Логотип
[ред.]Підсумок
[ред.]Відповідно до аргументів та голосів, залишити теперішній логотип. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:51, 27 квітня 2015 (UTC)
{{Поділитися}}
[ред.]Хлопці, старайтеся ставити цей шаблон і використовувати, поширюючи статті Вікіцитат, а також позначати людей, яких це стосується, напр., ось я зачепив у Фб Філатова.--Сергій Липко (обговорення) 23:43, 7 лютого 2015 (UTC)
- Вікіцитати:Кнайпа/Архів/2013#Поділитися цитатами. Щось у статтях Вікіпедії я такого шаблона не бачив. --Friend (обговорення) 12:13, 8 лютого 2015 (UTC)
- Я писав у Фб під якимсь вікідописом, «запінгувавши» вікіпедистів, шаблон підтримують для розвитку Вікіцитат, у Вікіпедії вважають зайвим.--Сергій Липко (обговорення) 18:40, 8 лютого 2015 (UTC)
Перспективи розвитку Вікіцитат.
[ред.]A1, Amakuha, Base, Dimant, Dzyadyk, Friend, Green Zero, Lexusuns, Nadiia N, Serge-kazak, Yakiv Gluck, Бучач-Львів, Тарас Самборський, Pavlo Shevelo, пропоную обговорити варіанти активізації проекту Вікіцитат. Піднімалися такі пропозиції:
- w:Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Тиждень Вікіцитат;
- Думаю, що цей пункт автоматично приверне увагу до проєкту, бо оголошення про тематичний тиждень висітиме в загальному оголошенні, де його побачать десятки потенційно зацікавлених користувачів. --Friend (обговорення) 13:53, 16 лютого 2015 (UTC)
- Friend, гаразд, я візьму участь, можете розробити шаблон запрошення на «Тиждень Вікіцитат», щоб там обов'язково було прохання долучитися до написання статей у Вікіцитати, особливо цитати людей, статті про яких створені Вами (звернення до відповідного дописувача) у Вікіпедії.--Сергій Липко (обговорення) 14:12, 16 лютого 2015 (UTC)
- Думаю, що цей пункт автоматично приверне увагу до проєкту, бо оголошення про тематичний тиждень висітиме в загальному оголошенні, де його побачать десятки потенційно зацікавлених користувачів. --Friend (обговорення) 13:53, 16 лютого 2015 (UTC)
- Вікіцитати:Тиждень Вікіцитат;
- Використати сайтнотіс з агітацією писати у Вікіцитати;
- Також подумав і пропоную писати-агітувати у Вікіпедії на СО дописувачів, які створюють багато статей про осіб, щоб писали і Вікіцитати цих осіб.
Пишіть під кожним пунктом, який підтримуєте.--Сергій Липко (обговорення) 03:57, 16 лютого 2015 (UTC)
- Підтримую все вищезазначене, хоча вважаю, що найкращою підтримкою розвитку Вікіцитат залишається сам розвиток Вікіцитат. Коли е-козаку Безкрайнього Міжмережжя під час пошуку в тому ж Гуглі серед перших же посилань видає посилання на Вікіцитати - це і є найкраща агітація. Serge-kazak
Новини Вікімедіа, грудень 2014
[ред.]- Як зробити редагування Вікіпедії вдвічі швидшим
- 10 найбільш редагованих сторінок англійської Вікі в 2014 році
- Оголошено переможців конкурсу «Вікі любить Землю» 2014
- Перше відео про рік у Вікіпедії
- Культура доброти
- Глобальний вплив: Бібліотека Вікіпедії та перська Вікі
- Ознайомлення зі знаннями корінних спільнот
Help is welcome for translating the January 2015 Wikimedia Highlights, too.
[Global proposal] m.Вікіцитати.org: (всі) Редагування сторінок
[ред.]Hi, this message is to let you know that, on domains like uk.m.wikipedia.org, unregistered users cannot edit. At the Wikimedia Forum, where global configuration changes are normally discussed, a few dozens users propose to restore normal editing permissions on all mobile sites. Please read and comment!
Thanks and sorry for writing in English, Nemo 22:32, 1 березня 2015 (UTC)
Inspire Campaign: Improving diversity, improving content
[ред.]This March, we’re organizing an Inspire Campaign to encourage and support new ideas for improving gender diversity on Wikimedia projects. Less than 20% of Wikimedia contributors are women, and many important topics are still missing in our content. We invite all Wikimedians to participate. If you have an idea that could help address this problem, please get involved today! The campaign runs until March 31.
All proposals are welcome - research projects, technical solutions, community organizing and outreach initiatives, or something completely new! Funding is available from the Wikimedia Foundation for projects that need financial support. Constructive, positive feedback on ideas is appreciated, and collaboration is encouraged - your skills and experience may help bring someone else’s project to life. Join us at the Inspire Campaign and help this project better represent the world’s knowledge!
(Sorry for the English - please translate this message!) MediaWiki message delivery (обговорення) 20:01, 4 березня 2015 (UTC)
SUL finalization update
[ред.]Hi all,apologies for writing in English, please read this page for important information and an update involving SUL finalization, scheduled to take place in one month. Thanks. Keegan (WMF) (talk) 19:45, 13 березня 2015 (UTC)
Новини Вікімедіа, січень 2015
[ред.]- Вікіпедії виповнилося 14 років, вона отримала престижну Премію Еразма за 2015 рік
- Ввічливість, Вікіпедія і дискусії на Gamergate
- Як старшокласник Джек Андрака використав вікіпедію для дослідження нового тесту на рак
- "Wellcome Library" передала до Вікісховища 100 000 медичних зображень
- Люди старшого віку в Чехії вчаться редагувати Вікіпедію
- Спробуйте "Контекстний перекладач" (Content Translation): Швидкий спосіб створювати нові статті з інших мов
- Щотижневі редагувальні марафони допомагають створити нові статті про жінок та літературу в Швеції
Help is welcome for translating the February 2015 Wikimedia Highlights, too.
Stewards confirmation rules
[ред.]Hello, I made a proposal on Meta to change the rules for the steward confirmations. Currently consensus to remove is required for a steward to lose his status, however I think it's fairer to the community if every steward needed the consensus to keep. As this is an issue that affects all WMF wikis, I'm sending this notification to let people know & be able to participate. Best regards, --MF-W 16:12, 10 квітня 2015 (UTC)
VisualEditor News #2—2015
[ред.]
Чи знали Ви?
З моменту останнього розсилання новин команда розробників виправила чимало помилок та попрацювала над якістю роботи Візуального редактора, над сервісом додавання приміток Citoid, а також над підтримкою для мов із складними вимогами до методів вводу тексту. Звіти про перебіг виконаних робіт публікуються на on Mediawiki.org. Список завдань, запланованих до виконання у квітні — червні можна переглянути на Фабрикаторі.
Щотижневі зустрічі з визначення пріоритетних завдань є так само відкритими для волонтерів, як і раніше, і відбуваються щосереди о 11:00 (опівдні) PDT (18:00 UTC). Вам не потрібно відвідати зустріч для того, аби номінувати баґ як «Q4 blocker». Натомість, зайдіть на Фабрикатор та «приєднайте» відповідний баґ до проекту «Q4 blocker» команди розробників. Дізнайтеся, як взяти участь у зустрічі, а також як номінувати баґи на сторінці mw:Talk:VisualEditor/Portal.
Останні покращення
[ред.]Візуальний редактор тепер став значно швидшим. В багатьох випадках відкриття сторінки у Візуальному редакторі стало навіть швидшим, аніж відкриття її у редакторі вікірозмітки. Нова система підвищила швидкість коду редактора на 37%, та швидкість інтернет-мережі майже на 40%.
Команда розробників поволі додає функції автозаповнення для приміток. Наразі така функція доступна лише у французькій, італійській та англійській Вікіпедіях. Сервіс Citoid бере посилання на надійне джерело у форматі URL або DOI, і повертає автозаповнену, автоматично відформатовану бібліографічну примітку. Після створення її, Ви матимете можливість змінити примітку чи додати до неї додаткову інформацію — в той же спосіб, як це робиться із будь-якою іншою вже існуючою приміткою у Візуальному редакторі. Планується також підтримка ISBN, PMID та інших ідентифікаторів. Пізніше редактори зможуть покращити точність автозаповнення та мінімізувати потребу в ручних виправленнях, змінивши відповідні налаштування сервісу Citoid для кожного веб-сайту.
Щоб Citoid працював, шаблони цитувань (на кшталт «cite web») повинні мати максимально заповнений блок TemplateData. Якщо Ви хотіли б увімкнути цю функцію у своїй вікі, будь ласка, подайте запит на неї у проект Citoid на Фабрикаторі. Додайте посилання на TemplateData найважливіших шаблонів цитувань, що використовуються у Вашій вікі.
Вставка спеціальних символів була покращена на основі відгуків від активних користувачів. Після цього, 30 березня, Візуальний редактор став доступним для усіх користувачів у Вікіпедіях зі списку Фази 5. Це торкнулося 53-х середніх та малих Вікіпедій, зокрема африкаанс, азербайджанської, бретонської, киргизької, македонської, монгольської, татарської та валлійської.
Продовжується робота, спрямована на підтримку мов зі складними вимогами до методів вводу, таких як корейська та японська. Ці мови використовують редактори методів вводу («input method editor», «IME»). Останні покращення поведінки курсора, клавіатурних кнопок «backspace» та «delete» допоможуть спростити набирання тексту у Візуальному редакторі для користувачів, що використовують такі мови.
Дизайн процесу вибору зображення тепер використовує модель «masonry fit». Знімки в результатах пошуку відображаються з однаковою висотою, але з різною шириною, так само як цеглини різних розмірів у цегляній кладці, або режим «packed» у галереях зображень. Цей стиль допомагає користувачам віднаходити потрібне зображення, полегшуючи перегляд деталей на пропонованих варіантах зображень.
Тепер категорії можна перетягувати мишкою, аби змінювати порядок їх відображення на сторінці.
Випадне вікно, що з'являється при клацанні на примітку, зображення, посилання чи інший елемент, тепер зветься «контекстне меню». Тепер воно відображає додаткову корисну інформацію, таку як назва сторінки, на яку веде посилання, або назва файлу зображення. Розробники також додали недвозначну кнопку «Редагувати» у контекстне меню, яка має допомогти новим редакторам відкрити відповідний інструмент для зміни елементів.
Невидимі шаблони позначені іконкою «шматочок пазла», аби з ними теж можна було працювати. Користувачі також зможуть переглядати та редагувати якірці у заголовках розділів.
Користувачі, що використовують інтерфейс GUI редактора TemplateData тепер можуть заповнювати інструкцію для «застарілого» параметра на додачу до дійсного його значення, яка має повідомляти користувачам, яким саме чином тепер поле параметра треба заповнювати. (T90734)
Забігаючи наперед
[ред.]Інструмент вставки спеціальних символів у Візуальному редакторі невдовзі використовуватиме той же набір спеціальних символів, що й редактор вікірозмітки. Адміністратори кожної вікі також матимуть можливість створення додаткової секції із символами, що використовуються найчастіше, яка буде розміщена вгорі списку. Інструкції щодо того, як додати таку секцію, будуть опубліковані на mediawiki.org.
Розробники обговорюють тестування Візуального редактора з новими користувачами англійської Вікіпедії, аби пересвідчитись, чи досягли вони своїх цілей, які полягали в тому, щоб зробити Візуальний редактор максимально зручним для таких користувачів. Час завершення цих обговорень невідомий, але консультація може завершитися порівняно скоро. (T90666)
Працюймо разом
[ред.]- Діліться своїми думками та ставте запитання на сторінці mw:VisualEditor/Feedback.
- Чи можете Ви перекладати з англійської на будь-яку іншу мову? Будь ласка, перегляньте цей список, аби дізнатись, чи не потрібне здійснення якихось додаткових перекладів інтерфейсу вашою мовою. Зв'яжіться з нами, аби отримати обліковий запис, якщо Ви хотіли б допомогти!
- Дизайнерська дослідницька команда хоче поспостерігати за роботою справжніх редакторів. Будь ласка, зареєструйтесь у їхній дослідницькій програмі.
- Подавайте у Фабрикаторі запити на мовні відповідники іконок «Жирний» та «Курсив» для меню форматування тексту.
Підписуйтесь, відписуйтесь або змінюйте на Меті сторінку, на яку надходить ця розсилка новин. Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, тоді будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами безпосередньо, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий наступний випуск. Дякуємо!
19:48, 10 квітня 2015 (UTC)
Wikimania 2015 additional scholarships
[ред.]- Dear Wikimedians, Wikimedia Polska Association has made a decision to fund two more scholarships for this year’s Wikimania, to be hosted in Mexico City 15-19 July 2015, due to some candidates withdrawing from our programme. The procedure is identical to the one described here, so if you have not applied, but meet the criteria and would like to attend Wikimedia’s biggest international event, please submit your application until April 23, midnight. Kind regards, Tufor (обговорення) 11:15, 19 квітня 2015 (UTC)
This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.
Greetings,
I am pleased to announce that nominations are now being accepted for the 2015 Wikimedia Foundation Elections. This year the Board and the FDC Staff are looking for a diverse set of candidates from regions and projects that are traditionally under-represented on the board and in the movement as well as candidates with experience in technology, product or finance. To this end they have published letters describing what they think is needed and, recognizing that those who know the community the best are the community themselves, the election committee is accepting nominations for community members you think should run and will reach out to those nominated to provide them with information about the job and the election process.
This year, elections are being held for the following roles:
Board of Trustees
The Board of Trustees is the decision-making body that is ultimately responsible for the long term sustainability of the Foundation, so we value wide input into its selection. There are three positions being filled. More information about this role can be found at the board elections page.
Funds Dissemination Committee (FDC)
The Funds Dissemination Committee (FDC) makes recommendations about how to allocate Wikimedia movement funds to eligible entities. There are five positions being filled. More information about this role can be found at the FDC elections page.
Funds Dissemination Committee (FDC) Ombud
The FDC Ombud receives complaints and feedback about the FDC process, investigates complaints at the request of the Board of Trustees, and summarizes the investigations and feedback for the Board of Trustees on an annual basis. One position is being filled. More information about this role can be found at the FDC Ombudsperson elections page.
The candidacy submission phase lasts from 00:00 UTC April 20 to 23:59 UTC May 5 for the Board and from 00:00 UTCApril 20 to 23:59 UTC April 30 for the FDC and FDC Ombudsperson. This year, we are accepting both self-nominations and nominations of others. More information on this election and the nomination process can be found on the 2015 Wikimedia elections page on Meta-Wiki.
Please feel free to post a note about the election on your project's village pump. Any questions related to the election can be posted on the talk page on Meta, or sent to the election committee's mailing list, board-elections -at- wikimedia.org
On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee
Posted by the MediaWiki message delivery on behalf of the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee, 05:03, 21 April 2015 (UTC) • Translate • Get help
Новини Вікімедіа, лютий 2015
[ред.]- Любов у вікі
- Історія Вікі-кохання
- Хто посилається на Вікіпедію?
- Що таке Wikipedia Zero? (ВІДЕО)
- Візьміть участь в обговоренні щодо стратегії Вікімедіа
- Редакторські марафони в рамках Місяця історії чорношкірих допомагають усунути мультикультурні прогалини у Вікіпедії
- Фотоконкурс «Вікі любить Африку» представляє знімки, що перемогли
Help is welcome for translating the March 2015 Wikimedia Highlights, too.
This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.
Voting has begun for eligible voters in the 2015 elections for the Funds Dissemination Committee (FDC) and FDC Ombudsperson. Questions and discussion with the candidates for the Funds Dissemination Committee (FDC) and FDC Ombudsperson will continue during the voting. Nominations for the Board of Trustees will be accepted until 23:59 UTC May 5.
The Funds Dissemination Committee (FDC) makes recommendations about how to allocate Wikimedia movement funds to eligible entities. There are five positions on the committee being filled.
The FDC Ombudsperson receives complaints and feedback about the FDC process, investigates complaints at the request of the Board of Trustees, and summarizes the investigations and feedback for the Board of Trustees on an annual basis. One position is being filled.
The voting phase lasts from 00:00 UTC May 3 to 23:59 UTC May 10. Click here to vote. Questions and discussion with the candidates will continue during that time. Click here to ask the FDC candidates a question. Click here to ask the FDC Ombudsperson candidates a question. More information on the candidates and the elections can be found on the 2015 FDC election page, the 2015 FDC Ombudsperson election page, and the 2015 Board election page on Meta-Wiki.
On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Volunteer Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee
Posted by the MediaWiki message delivery 03:45, 4 May 2015 (UTC) • Translate • Get help
Новини Вікімедіа, квітень 2015
[ред.]- Нові риси додатку Вікіпедії на iOS допомагають читачам отримувати, досліджувати та ділитися знаннями
- Wiki Learning провела великий марафон редагування в Інституті технологій та вищої освіти у Монтерреї, Мехіко
- Перші в Камеруні ТБ-реклама Вікіпедії та кампанія з підвищення обізнаності (ВІДЕО)
- Відомий фотограф Алан Воррен ділиться знімками з Вікіпедією
- Представляємо новий магазин Вікіпедії
- Вікімедієць просить членів Європарламенту про реформу авторських прав
- Приєднуйтесь до "Вікі любить землю-2015" та сфотографуйте наші природні багатства!
This is a message from the 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee. Translations are available.
Voting has begun for eligible voters in the 2015 elections for the Wikimedia Foundation Board of Trustees. Questions and discussion with the candidates for the Board will continue during the voting.
The Wikimedia Foundation Board of Trustees is the ultimate governing authority of the Wikimedia Foundation, a 501(c)(3) non-profit organization registered in the United States. The Wikimedia Foundation manages many diverse projects such as Wikipedia and Commons.
The voting phase lasts from 00:00 UTC May 17 to 23:59 UTC May 31. Click here to vote. More information on the candidates and the elections can be found on the 2015 Board election page on Meta-Wiki.
On behalf of the Elections Committee,
-Gregory Varnum (User:Varnent)
Volunteer Coordinator, 2015 Wikimedia Foundation Elections Committee
Posted by the MediaWiki message delivery 17:20, 17 May 2015 (UTC) • Translate • Get help
Користувач-адміністратор Friend не допускає у статтю про Леніна цитати з наказами, закликами до терору та насильства
[ред.]Користувач-адміністратор Friend не допускає у статтю про Леніна ( https://uk.wikiquote.org/wiki/Ленін_Володимир_Ілліч ) цитати з наказами, закликами до терору та насильства, заявляючи, що такі цитати Леніна з наказами та закликами до терору і насильства є тривіальними (див. обговорення): https://uk.wikiquote.org/wiki/Обговорення:Ленін_Володимир_Ілліч .
Ось версія статті з цитатами Леніна з наказами та закликами до терору і насильства, які Friend видалив: https://uk.wikiquote.org/w/index.php?title=Ленін_Володимир_Ілліч&oldid=32047
Friend не є єдиним господарем Вікіцитат, тому я хочу знати вашу думку та отримати від вас підтримку, щоб включити ці цитати у статтю. Я вважаю, що цитати Леніна з наказами та закликами до терору і насильства треба обов'язково включити у статтю Вікіцитат про Леніна.--Slav70 (обговорення) 00:02, 4 червня 2015 (UTC)
Pywikibot compat will no longer be supported - Please migrate to pywikibot core
[ред.]Sorry for English, I hope someone translates this.
Pywikibot (then "Pywikipediabot") was started back in 2002. In 2007 a new branch (formerly known as "rewrite", now called "core") was started from scratch using the MediaWiki API. The developers of Pywikibot have decided to stop supporting the compat version of Pywikibot due to bad performance and architectural errors that make it hard to update, compared to core. If you are using pywikibot compat it is likely your code will break due to upcoming MediaWiki API changes (e.g. T101524). It is highly recommended you migrate to the core framework. There is a migration guide, and please contact us if you have any problem.
There is an upcoming MediaWiki API breaking change that compat will not be updated for. If your bot's name is in this list, your bot will most likely break.
Thank you,
The Pywikibot development team, 19:30, 5 June 2015 (UTC)
Pywikibot compat will no longer be supported - Please migrate to pywikibot core
[ред.]Sorry for English, I hope someone translates this.
Pywikibot (then "Pywikipediabot") was started back in 2002. In 2007 a new branch (formerly known as "rewrite", now called "core") was started from scratch using the MediaWiki API. The developers of Pywikibot have decided to stop supporting the compat version of Pywikibot due to bad performance and architectural errors that make it hard to update, compared to core. If you are using pywikibot compat it is likely your code will break due to upcoming MediaWiki API changes (e.g. T101524). It is highly recommended you migrate to the core framework. There is a migration guide, and please contact us if you have any problem.
There is an upcoming MediaWiki API breaking change that compat will not be updated for. If your bot's name is in this list, your bot will most likely break.
Thank you,
The Pywikibot development team, 19:30, 5 June 2015 (UTC)
Wikidata: Access to data from arbitrary items is coming
[ред.](Sorry for writing in English)
When using data from Wikidata on Wikipedia and other sister projects, there is currently a limitation in place that hinders some use cases: data can only be accessed from the corresponding item. So, for example, the Wikipedia article about Berlin can only get data from the Wikidata item about Berlin but not from the item about Germany. This had technical reasons. We are now removing this limitation. It is already done for a number of projects. Your project is one of the next ones:
- 11 June 2015: all Wikiquote, all remaining Wikivoyage
- 15 June 2015: Wikipedias: ar, ca, es, hu, ko, ro, uk, vi
We invite you to play around with this new feature if you are one of the people who have been waiting for this for a long time. If you have technical issues/questions with this you can come to d:Wikidata:Contact the development team.
How to use it, once it is enabled:
- Parser function: {{#property:P36|from=Q183}} to get the capital from the item about Germany
- Lua: see mw:Extension:Wikibase Client/Lua
I hope it will be helpful for you and allow you to do useful things with the help of Wikidata.
VisualEditor News #3—2015
[ред.]Чи знали Ви?
З часу виходу останньої розсилки новин, Команда розробників створила нові інтерфейси для інструментів додавання посилань та приміток, а також виправила чимало баґів та змінила деякі елементи дизайну. Окремі з цих баґів проявлялися у користувачів Візуального редактора на мобільних пристроях. Доповіді про перебіг роботи публікуються на mediawiki.org. Список завдань на квітень—червень доступний на Фабрикаторі.
Тестування впливу Візуального редактора на нових користувачів в англійській Вікіпедії саме завершилося на першій стадії. Протягом цього тестування половина заново зареєстрованих користувачів отримали автоматично увімкнений Візуальний редактор як основний, а в іншої половини він був вимкнений (його можна було ввімкнути самостійно). Основною метою цього дослідження було дізнатись, яка група проявить більшу ймовірність збереження редагувань, а також в якої групи буде більше продуктивних редагувань, які не потребують скасування. Початкові результати будуть опубліковані на Меті дещо пізніше цього ж місяця.
Останні покращення
[ред.]Функції автозаповнення для приміток відтепер доступні у декількох Вікіпедіях, з використанням сервісу citoid . Citoid бере посилання на надійне джерело у формі URL або DOI, і повертає автоматично заповнену та відформатовану бібліографічну примітку. Якщо Citoid вже був увімкнений у Вашій вікі, то дизайн процесу додавання приміток з його допомогою змінився протягом травня. Усі примітки створюються всередині єдиного інструмента. В межах цього інструмента Ви можете вибрати бажану вкладку (⧼citoid-citeFromIDDialog-mode-auto⧽, ⧼citoid-citeFromIDDialog-mode-manual⧽, або ⧼citoid-citeFromIDDialog-mode-reuse⧽). Кнопка додавання приміток тепер позначена словом «⧼visualeditor-toolbar-cite-label⧽» замість іконки у формі книги, а діалогове вікно автоматичного заповнення примітки має зрозуміліше позначення кнопки підтвердження дії — «⧼Citoid-citeFromIDDialog-lookup-button⧽».
Інструмент додавання посилань було перероблено на основі відгуків від редакторів Вікіпедії та тестування, що виконувалося користувачами. Тепер цей інструмент має дві окремі частини: одна для посилань на статті, та одна для посилань на зовнішні джерела. При виборі посилання, спливне контекстне меню покаже назву сторінки, на яку веде посилання, мініатюру зображення із цієї сторінки, опис із Вікіданих, та відповідні іконки для сторінок-багатозначностей, сторінок-перенаправлень та порожніх сторінок (у разі, якщо це необхідно в кожному конкретному випадку). Результати пошуку було скорочено до перших п'яти сторінок. Було виправлено декілька баґів, в тому числі темне виділення, яке з'являлося при першому збігові у вікні пошуку посилань. (T98085)
Інструмент вставки спеціальних символів у Візуальному редакторі тепер використовує той же набір спеціальних символів, що й редактор вікірозмітки. Адміни кожної вікі також мають змогу створювати додатковий розділ для найчастіше використовуваних символів, який буде розташований вгорі списку. Будь ласка, прочитайте інструкції щодо того, як модифікувати список спеціальних символів на mediawiki.org. Крім того, зараз також працює підказка, яка описує кожен символ в інтерфейсі інструменту вставки спеціальних символів. (T70425)
Були введені деякі покращення для праці з шаблонами. При пошуку шаблона, який треба вставити у статтю, перелік результатів міститиме також описи шаблонів. Список параметрів у діалоговому вікні додавання шаблону тепер залишиться розгорнутим після додавання параметра зі списку, тож користувачі не муситимуть клацати кнопку «⧼visualeditor-dialog-transclusion-add-param⧽» щоразу, коли бажатимуть додати ще один параметр. (T95696) Команда розробників додала нову властивість для TemplateData — «Приклад», для параметрів шаблону. Ця необов'язкова властивість, доступна для перекладу, відображатиметься тоді, коли є текст, який пояснює, яким чином заповнювати певний параметр. (T53049)
Дещо змінився дизайн основної панелі інструментів та декількох інших елементів — це було зроблено для того, аби вони гармоніювали з поточним оформленням MediaWiki. У Векторному оформленні окремі елементи в меню візуально відокремлені один від одного блідо-сірими рисками. Деякі кнопки та меню на панелі інструментів тепер містять як іконки, так і текстові позначення, а не щось одне, як раніше. Ця нова особливість дизайну використовується для кнопки цитування у вікі, в яких увімкнений сервіс Citoid.
Команда випустила довгоочікуване вдосконалення для праці з неіснуючими зображеннями. Якщо в статті є посилання на неіснуюче зображення, це посилання тепер буде видимим у Візуальному редакторі, де його можна виділити, редагувати, замінити, чи вилучити.
Працюймо разом
[ред.]- Діліться своїми ідеями та ставте запитання на сторінці mw:VisualEditor/Feedback.
- Щотижневі зустрічі з розстановки пріоритетних завдань проходять і досі, відкриті для волонтерів, переважно в середу о 12:00 (опівдні) PDT (19:00 UTC). Дізнайтеся, як долучитися до зустрічі та номінувати баґи на сторінці mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. Проте, для того, аби номінувати баґ на розгляд як «Q4 blocker», не потрібно відвідувати такі зустрічі. Натомість, зайдіть на Фабрикатор та «приєднайте» відповідний баґ до проекту «Q4 blocker» Візуального редактора.
- Якщо Ваша спільнота у Вікімандрах, Вікіджерелах, Віківерситеті чи деінде захоче увімкнути Візуальний редактор за замовчуванням для усіх дописувачів, будь ласка, зв'яжіться з Джеймсом Форрестером.
- Якщо Ваша спільнота хотіла б увімкнути функцію автоматичного заповнення приміток Citoid у Вашій вікі, будь ласка, подайте запит на Фабрикаторі у проекті Citoid. Додайте посилання на TemplateData найважливіших шаблонів цитування у Вашій вікі.
- Команда планує організувати в липні другий «марафон перекладів» на тему Візуального редактора. Будь ласка, слідкуйте за [завданням на Фабрикаторі], аби вчасно дізнаватися деталі та отримувати оновлення. Оголошення будуть опубліковані у відповідний момент.
Підписуйтесь, відписуйтесь, чи змінюйте сторінку, на яку надходить ця розсилка новин, на Меті. Якщо Ви читаєте це повідомлення не своєю рідною мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на розсилку новин для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли Вас поінформувати, коли буде готовий наступний випуск. Дякуємо!
10:44, 13 червня 2015 (UTC)
Новини Вікімедіа, травень 2015
[ред.]- Познайомтесь з отримувачами гранту "Inspire", що працюють над збільшенням гендерної різноманітності у Вікімедіа
- Темна сторона комедії: Джон Олівер просить ТБ-глядачів вчиняти вандалізм над статтями Вікіпедії про політиків США
- Збір коштів в форматі "зроблено в Німеччині": досвід, отриманий Вікімедіа Німеччина
- Редагування узбецької Вікіпедії: Камарнісо Врандечік
- Перша конференція ВікіАрабія збирає вікіпедистів в Тунісі для налагодження зв'язків та обміну досвідом
- Вікіманія та відмінності між онлайн та оффлайн культурами
HTTPS
[ред.]Привіт усім.
Протягом останніх кількох років Фонд Вікімедіа працював над тим, щоб увімкнути HTTPS за замовчуванням для усіх користувачів, в тому числі й для незареєстрованих, оскільки це має забезпечити краще збереження приватності та безпеку — як для читачів, так і для редакторів. Це забрало чимало часу, оскільки було багато аспектів, які потрібно було взяти до уваги. Наші сервери не були готові до роботи в новому режимі. Тож Фонд Вікімедіа був змушений збалансувати цілі, що іноді конфліктували між собою.
Форсований HTTPS саме був впроваджений в усіх проектах Вікімедіа. Дехто з вас вже, можливо, в курсі справи, оскільки декілька мовних версій Вікіпедії були переведені на HTTPS ще минулого тижня, про що одразу ж було сповіщено спільноти, яких торкнулося це нововведення.
На більшість редакторів Вікімедіа ця зміна не вплине ніяким чином. Якщо Ви редагуєте як зареєстрований користувач, Вам, ймовірно, вже довелося увійти в систему через HTTPS. Ми спостерігатимемо за всім цим, аби переконатись, що все працює так, як і повинно. Обов'язково зв'яжіться з нами, якщо у Вас виникнуть якісь проблеми після цього нововведення, або напишіть до мене, якщо у Вас виникнуть будь-які інші запитання.
22:01, 19 червня 2015 (UTC)
усім привіт! у Кнайпі розділу Вікіпедії українською мовою відбувається голосування щодо офіційного звернення про вимкнення російської мови як fallback language (замісної мови) для україномовних вікіпроектів. будь ласка, висловлюйтеся «за», «проти» чи «утримуюсь» щодо такого звернення у розділі «Голосування за звернення до Фонду Вікімедіа». дякую! --アンタナナ 17:21, 23 червня 2015 (UTC)
Мені тільки одному так здається, чи в цій статті справді стабільно анонімуси зазвичай додають лише позитивного характеру цитати для створення позитиного образу даної персоналії? Таке враження, що цим займаються спічрайтери чи а-ля прес-аташе пана Матіоса, але ніяк не дописувачі-волонтери. --Dimant (обговорення) 19:56, 26 червня 2015 (UTC)
- Думка справедлива і має право на існування, але по ІР мені показує село Черкаської обл. і Запоріжжя, далеко до місця роботи прокурора — Києва. Крім того, несерйозне і неграмотне наповнення: «Я бачив трупів більше, ніж Ви считали живих...» (попередня версія).--Сергій Липко (обговорення) 12:00, 28 червня 2015 (UTC)
- Так, з Матіосом треба щось робити. [1] Можливо, заборонити правки анонімам, бо їм нема де пояснити зауваження.--Сергій Липко (обговорення) 09:32, 28 серпня 2015 (UTC)
- Усе-таки поставлю захист від редагування анонімами. Дуже вже це схоже на лобіювання особи Матіоса і до того ж вже довгий час спостерігаю, що статтю редагують лише з тих двох айпішників. Словом у нас навіть Українські прислів'я та приказки аноніми стільки не редагують, при тому що вони є досить популярними серед читачів.--Dimant (обговорення) 17:14, 28 серпня 2015 (UTC)
- Схоже це таки справді лобіювання модераторами чи спічрайтерами з сайту matios.info. Внизу сторінки там навіть є посилання на статтю у вікіцитатах в блоці Відвідай мої сторінки. Хтось думає, що може використовувати цей проект в корисних цілях. --Dimant (обговорення) 17:21, 28 серпня 2015 (UTC)
- Посилання на сторінки у Вікіпедії і Вікіцитатах це добре для їх популяризації. Згідно з вікіправилами варто обмежити додавання інформації з власних джерел (свого сайту), а в першу чергу використовувати вторинні АД. Та й там уже банальності пішли.--Сергій Липко (обговорення) 17:46, 28 серпня 2015 (UTC)
- Схоже це таки справді лобіювання модераторами чи спічрайтерами з сайту matios.info. Внизу сторінки там навіть є посилання на статтю у вікіцитатах в блоці Відвідай мої сторінки. Хтось думає, що може використовувати цей проект в корисних цілях. --Dimant (обговорення) 17:21, 28 серпня 2015 (UTC)
- Усе-таки поставлю захист від редагування анонімами. Дуже вже це схоже на лобіювання особи Матіоса і до того ж вже довгий час спостерігаю, що статтю редагують лише з тих двох айпішників. Словом у нас навіть Українські прислів'я та приказки аноніми стільки не редагують, при тому що вони є досить популярними серед читачів.--Dimant (обговорення) 17:14, 28 серпня 2015 (UTC)
Статистика статей.
[ред.]Чому незареєстрованим показує (на даний момент) 2651, а зареєстрованим — 2656 статей?) Десь раз на добу обновляється чи що?)--Сергій Липко (обговорення) 12:35, 8 липня 2015 (UTC)
- де? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 07:44, 9 серпня 2015 (UTC)
- на головній сторінці, тобто те ж, що й Спеціальна:Статистика--Сергій Липко (обговорення) 10:18, 9 серпня 2015 (UTC)
- власне питання от і було чи там чи там. Там те саме, але з різницею у кешуванні головної мало б бути. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:58, 9 серпня 2015 (UTC)
- на головній сторінці, тобто те ж, що й Спеціальна:Статистика--Сергій Липко (обговорення) 10:18, 9 серпня 2015 (UTC)
Новини Вікімедіа, червень 2015
[ред.]- These Texans are on a quest to improve Wikipedia’s coverage of their state’s revolution
- Безпечний доступ до сайтів Вікімедія через протокол HTTPS
- 7,473 volumes at 700 pages each: meet Print Wikipedia
- Творець вибраних статтей рекомендує п'ять статтей Вікіпедії
- Як англійська Вікіпедія описала зміну статі Кейтлін Дженнер
- Збереження посилань Вікіпедії на майбутнє: Джефрі Білдер
Proposal to create PNG thumbnails of static GIF images
[ред.]There is a proposal at the Commons Village Pump requesting feedback about the thumbnails of static GIF images: It states that static GIF files should have their thumbnails created in PNG. The advantages of PNG over GIF would be visible especially with GIF images using an alpha channel. (compare the thumbnails on the side)
This change would affect all wikis, so if you support/oppose or want to give general feedback/concerns, please post them to the proposal page. Thank you. --McZusatz (talk) & MediaWiki message delivery (обговорення) 05:07, 24 липня 2015 (UTC)
What does a Healthy Community look like to you?
[ред.]Hi,
The Community Engagement department at the Wikimedia Foundation has launched a new learning campaign. The WMF wants to record community impressions about what makes a healthy online community.
Share your views and/or create a drawing and take a chance to win a Wikimania 2016 scholarship!
Join the WMF as we begin a conversation about Community Health. Contribute a drawing or answer the questions on the campaign's page.
Why get involved?
[ред.]The world is changing. The way we relate to knowledge is transforming. As the next billion people come online, the Wikimedia movement is working to bring more users on the wiki projects. The way we interact and collaborate online are key to building sustainable projects. How accessible are Wikimedia projects to newcomers today? Are we helping each other learn?
Share your views on this matter that affects us all!
We invite everyone to take part in this learning campaign. Wikimedia Foundation will distribute one Wikimania Scholarship 2016 among those participants who are eligible.
More information
[ред.]- All participants must have a registered user of at least one month antiquity on any Wikimedia project before the starting date of the campaign.
- All eligible contributions must be done until August 23, 2015 at 23:59 UTC
- Wiki link: Community Health learning campaign
- URL https://meta.wikimedia.org/wiki/Grants:Evaluation/Community_Health_learning_campaign
- Contact: María Cruz / Twitter: WikiEval #CommunityHealth / email: evalwikimediaШаблон:Dotorg
Happy editing!
MediaWiki message delivery (обговорення) 23:42, 31 липня 2015 (UTC)
Адміністратор Base
[ред.]Так би мовити посваріть мене поганого, похваліть мене хорошого. Я є неактивним адміністратором цього проекту, який практично нічого тут не робить. Прошу висловитись щодо того чи бачите ви якийсь сенс у тому що я є тут адміністратором. Можливо є якісь завдання, які ви хотіли б мені доручити чи щось таке. Якщо нічого такого немає, то буде нарешті нагода сходити на m:srp. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 04:42, 10 серпня 2015 (UTC)
- Якщо й надалі наглядатимеш за технічною стороною проекту, цього буде досить (заглядай сюди хоч раз на кілька днів, на тиждень). Інші адміни теж не постійно активні.-Сергій Липко (обговорення) 06:15, 10 серпня 2015 (UTC)
- Адмін, який не знає елементарних речей про {{q}} і досі не зробив загальне оголошення хоч трохи цікавішим для юзерів. Фе. --Ата (обг.) 12:54, 26 жовтня 2015 (UTC)
- Ата, зате значно спростив недавно нам роботу з шаблоном особи до {{особа}} + прив'язати у Вікіданих і все витягнеться автоматично — зображення, посилання на Вікіпедію, Вікісховище, Вікіджерела, коли існують там матеріали. І він не єдиний адмін. Шевело взагалі не заглядає, якщо не запросити. --Сергій Липко (обговорення) 13:20, 26 жовтня 2015 (UTC)
- Не сказала б, що «ти ліпший за Шевела» — гарний адмінський комплімент :) -- Ата (обг.) 16:52, 26 жовтня 2015 (UTC)
- Ата, зате значно спростив недавно нам роботу з шаблоном особи до {{особа}} + прив'язати у Вікіданих і все витягнеться автоматично — зображення, посилання на Вікіпедію, Вікісховище, Вікіджерела, коли існують там матеріали. І він не єдиний адмін. Шевело взагалі не заглядає, якщо не запросити. --Сергій Липко (обговорення) 13:20, 26 жовтня 2015 (UTC)
Пропоную наслідувати Вікіновини і повилучати всі ці непотрібні шаблони володіння мовою на користь розширення Babel. Є аргументовані заперечення? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 04:48, 10 серпня 2015 (UTC)
- Вони ж візуально відмінні — NickK (обговорення) 23:50, 10 серпня 2015 (UTC)
- Загалом так, шаблони розмальовані у кольори які іноді якось асоціюються з відповідною мовою (праприклад є кольорами прапору країни в якій мова є офіційною). Якщо це принципова річ то за великого бажання можна за допомогою CSS розмалювати комірки і для бабелу для певних мов. Але я особисто радше б це не робив (і не лише тому що лінь). Власне зараз більшість створених тут шаблонів взагалі не використовуються, тому це буде марна робота. Звісно колись хтось їх, можливо, використає, але наскільки тим людям потрібне буде розфарбування шаблонів це досить таки підлягає питанню. Також зараз наразі тут розширення Babel схоже не категоризує сторінки користувачів на відміну від шаблона. Якщо вирішуємо перейти на цю систему остаточно, то є сенс провести коротке обговорення типу цього: n:Вікіновини:Майдан/Архів#Категоризація користувачів за мовами. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 00:04, 11 серпня 2015 (UTC)
VisualEditor News #4—2015
[ред.]Читати цю розсилку іншою мовою • Список підписки на цю багатомовну розсилку новин
Чи знали Ви?
З моменту останнього випуску розсилки новин, Команда розробників працювала над підтримкою для мобільних пристроїв. Вони виправили чимало баґів та вдосконалили підтримку мов. Вони публікують щотижневі доповіді про статус виконаної роботи на mediawiki.org. Їхній робочий план можна переглянути на Фабрикаторі. Їхніми поточними пріоритетними завданнями є вдосконалення підтримки мов та функціональності на мобільних пристроях.
Вікіманія
[ред.]Команда побувала на Вікіманії 2015 у Мехіко. Там вони взяли участь у марафоні для програмістів («Hackathon»), та спілкувалися з окремими користувачами та групами користувачів. Вони також зробили декілька презентацій про Візуальний редактор та майбутнє редагування.
Після Вікіманії ми оголосили переможців Перекладацького марафону («Translathon») Візуального редактора 2015. Висловлюємо подяку та вітання користувачам Halan-tul, Renessaince, जनक राज भट्ट (Janak Bhatta), Vahe Gharakhanyan, Warrakkk, та Eduardogobi.
Для повідомлень інтерфейсу (перекладаються на translatewiki.net), цю ініціативу підтримали 42-ма мовами. Середній стан перекладів для усіх мов становив 56.5% перед перекладацьким марафоном, і досяг 78.2% після нього (+21.7%). Зокрема, кількість перекладених повідомлень якутською мовою збільшилася з 12.2% до 94.2%; бразильською португальською — від 50.6% до 100%; білоруською (тарашкевиця) – від 44.9% до 85.3%; мовою дотелі — від 1.3% до 41.2%. Також, тоді як близько 1.7% від усіх повідомлень із усіх мов мали статус «застарілих» перед марафоном, цей відсоток скоротився до 0.8% після нього (-0.9%).
Переклад повідомлень документації (на mediawiki.org) Здійснювався 24-ма мовами. Середній прогрес перекладів для всіх мов становив 26.6% перед початком перекладацького марафону, і 46.9% після нього (+20.3%). Три мови мали особливо визначні досягнення. Кількість готових перекладів вірменською мовою збільшилася від 1% до 99%, шведською — від 21% до 99%, та бразильською португальською — від 34% до 83%. Кількість застарілих перекладів серед усіх мов зменшилася від 8.4% до початку марафону, до 4.8% після нього (-3.6%).
На сторінці перекладацького марафону ми опублікували деякі графіки, що демонструють вплив цієї події. Ми висловлюємо подяку перекладачам за участь, та представникам translatewiki.net за сприяння цій ініціативі.
Останні покращення
[ред.]Функції автозаповнення для приміток можна увімкнути у кожній Вікіпедії. Цей інструмент використовує сервіс «citoid» для перетворення URL або DOI в попередньо заповнене, відформатоване бібліографічне цитування. Можна переглянути анімацію GIF цього швидкого, простого процесу на mediawiki.org. Поки що, лише близько дюжини Вікіпедій увімкнули цю функцію автозаповнення. Аби увімкнути її у Вашій вікі, слідуйте інструкціям на mediawiki.org.
Ваша вікі може налаштувати перший розділ інструменту вставки спеціальних символів у Візуальному редакторі. Будь ласка, слідуйте інструкціям на mediawiki.org, аби помістити вгорі ті символи, які Ви бажаєте. Серед інших змін, якщо Вам треба ввести CAPTCHA, але Ви не розумієте його, то Ви можете клацнути, аби отримати новий його варіант для завершення. Візуальний редактор тепер може відображати та редагувати графіки на основі Vega. Якщо Ви використовуєте оформлення «Моно-книга», вигляд Візуального редактора тепер став більш відповідним вигляду решти інтерфейсу.
Майбутні зміни
[ред.]Команда працюватиме над зміною вигляду вибраних посилань у Візуальному редакторі. Це нововведення спрямоване на те, аби користувач міг побачити, чи курсор перебуває в межах посилання, чи поза ним. При виділенні назви посилання (тобто слів, які цьому посиланню відповідають та відображаються на сторінці), ця назва буде обрамлена нечітким прямокутником. Якщо Ви помістите курсор всередину прямокутника, Ваші зміни до назви посилання стануть частиною посилання. Якщо Ви помістите курсор за межами прямокутника, Ваші зміни на текст посилання не вплинуть. Це полегшить розуміння того, коли саме нові символи будуть додані до посилання, а коли — ні.
В англійській Вікіпедії 10% новоствореним обліковим записам тепер пропонується використання як Візуального редактора, так і редактора вікірозмітки. Нещодавнє контрольоване випробовування не показало якоїсь значної відмінності у збереженні продуктивності серед нових користувачів у короткій перспективі. Нові користувачі із доступом до Візуального редактора лише трішечки рідше робили редагування, які потребували скасування. Ви можете дізнатися більше про це, переглянувши відео із Вітрини досліджень Вікімедіа за лютий 2015 р.. Пропорція нових облікових записів із доступом до обидвох середовищ редагування поступово збільшуватиметься з плином часу. Зрештою, усі нові користувачі матимуть можливість вибору між двома методами редагування.
Працюймо разом
[ред.]- Діліться своїми ідеями та ставте запитання на сторінці mw:VisualEditor/Feedback. Ця сторінка відгуків використовує розширення Flow замість LiquidThreads.
- Чи можете Ви читати та набирати текст корейською чи японською? Мовний інженер Девід Чен потребує людей, які знають, які саме інструменти люди використовують у деяких мовах. Якщо Ви володієте японською чи корейською, Ви можете допомогти йому із тестуванням підтримки для цих мов. Будь ласка, перегляньте інструкції на mediawiki.org, якщо Ви можете допомогти.
- Якщо Ваша вікі хотіла б увімкнути Візуальний редактор у якомусь іншому просторі назв, Ви можете подати запит на Фабрикаторі. Будь ласка, додайте посилання на обговорення спільноти щодо зміни, на яку подається запит.
- Будь ласка, подавайте на Фабрикаторі запити на мовні відповідники іконок «Жирний» та «Курсив» для меню стилів.
- Команда дослідників дизайну хоче поспостерігати за працею справжніх редакторів. Будь ласка, підпишіться на їхню дослідницьку програму.
- Щотижневі зустрічі з визначення пріоритетних завдань є так само відкритими для волонтерів, як і раніше, і відбуваються зазвичай по вівторках о 12:00 (опівдні) PDT (19:00 UTC). Дізнайтесь, як долучитися до цих зустрічей, і як номінувати баґи на сторінці mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. Вам не потрібно відвідати зустріч для того, аби номінувати баґ як «Q4 blocker». Натомість, зайдіть на Фабрикатор та «приєднайте» відповідний баґ до основного проекту «VisualEditor project».
Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий новий випуск. Дякуємо!
—Elitre (WMF), 22:28, 14 серпня 2015 (UTC)
Новини Вікімедіа, липень 2015
[ред.]- Вікіпедія мовою конкані виходить на люди.
- Лі Тельмадаттер: «Як долучитися до запровадження змін, яких ви хочете досягти».
- Вікідані: скоро у меню у закладах поруч з вами.
- Вікімедійці спонукають ЄС захистити свободу панорами
- Американська спілка захисту громадянських свобод (ACLU) подала позов від імені Фонду Вікімедіа
- Отримуйте останні новини Вікіпедії без проблем через IFTTT
How can we improve Wikimedia grants to support you better?
[ред.]My apologies for posting this message in English. Please help translate it if you can.
Hello,
The Wikimedia Foundation would like your feedback about how we can reimagine Wikimedia Foundation grants, to better support people and ideas in your Wikimedia project. Ways to participate:
- Respond to questions on the discussion page of the idea.
- Join a small group conversation.
- Learn more about this consultation.
Feedback is welcome in any language.
With thanks,
I JethroBT (WMF), Community Resources, Wikimedia Foundation.
(Opt-out Instructions) This message was sent by I JethroBT (WMF) through MediaWiki message delivery. 00:19, 19 серпня 2015 (UTC)
Кнопки
[ред.]. Сподіваюсь, комусь стануть в пригоді. — Green Zero обг 02:06, 27 серпня 2015 (UTC)
- Так, тепер особисті сторінки користувачів стануть барвистішими :-) --Friend (обговорення) 11:22, 27 серпня 2015 (UTC)
Іванов Порфирій Корнійович
[ред.]Friend, а що там було з Іванов Порфирій Корнійович ? Там були джерела, чи, як і у Вікіпедії - ні? — Green Zero обг 16:10, 29 серпня 2015 (UTC)
- User:Green Zero, мабуть, без джерел, бо саме такі переважно вилучав Friend.--Сергій Липко (обговорення) 16:20, 29 серпня 2015 (UTC)
- Стаття з однією цитатою без джерел. --Dimant (обговорення) 11:10, 30 серпня 2015 (UTC)
- Можете попереносити з Вікіпедії його цитати? Там, здається, і джерела сьогодні додали.. — Green Zero обг 20:12, 30 серпня 2015 (UTC)
Introducing the Wikimedia public policy site
[ред.]Hi all,
We are excited to introduce a new Wikimedia Public Policy site. The site includes resources and position statements on access, copyright, censorship, intermediary liability, and privacy. The site explains how good public policy supports the Wikimedia projects, editors, and mission.
Visit the public policy portal: https://policy.wikimedia.org/
Please help translate the statements on Meta Wiki. You can read more on the Wikimedia blog.
Thanks,
Yana and Stephen (Talk) 18:13, 2 вересня 2015 (UTC)
(Sent with the Global message delivery system)
Запрошення до участі в програмі Грантів для індивідуальних проектів
[ред.]Вітаємо! Програма "Гранти для індивідуальних проектів" приймає запити з 31го серпня до 29го вересня на фінансування нових інструментів, процесу становлення спільноти та інших експериментальних ідей які покращують роботу дописувачів Вікімедіа. Якщо ви потребуєте якісь кошти (до 30 000 долларів США), програма "Гранти для індивідуальних проектів" може допомогти вам та вашій команді.
- Надішліть запит на грант
- Отримайте допомогу з вашою пропозицією на IdeaLab або на найближчій сесії Hangout
- Візьміть за приклад минулі гранти
I JethroBT (WMF), 09:38, 5 вересня 2015 (UTC)
Користувач:Orluvets перейменував у Вікіпедії і тут в тексті (перейменувати не зміг через існування перенаправлення).--Сергій Липко (обговорення) 00:21, 27 вересня 2015 (UTC)
- Переклад українською мовою здійснено за правописом 1928 року. --Friend (обговорення) 10:44, 27 вересня 2015 (UTC)
- Якудза у Вікіпедії говорить про два протилежні переклади. [2] --Сергій Липко (обговорення) 20:37, 28 вересня 2015 (UTC)
Reimagining WMF grants report
[ред.](My apologies for using English here, please help translate if you are able.)
Last month, we asked for community feedback on a proposal to change the structure of WMF grant programs. Thanks to the 200+ people who participated! A report on what we learned and changed based on this consultation is now available.
Come read about the findings and next steps as WMF’s Community Resources team begins to implement changes based on your feedback. Your questions and comments are welcome on the outcomes discussion page.
With thanks, I JethroBT (WMF) 16:57, 28 вересня 2015 (UTC)
Статті про кожен день
[ред.]Що ви на це думаєте, чи мають вони право на існування?) (en:Category:Days)--Сергій Липко (обговорення) 14:31, 1 жовтня 2015 (UTC)
- Вони право може й мають, але я його не підтримую. Єдине, про що раніше висловлював думку, це зробити категорії Народились хххх, Померли хххх тут. Так можна буде підбирати цитати людей однієї епохи, бо статті з цитатми одного дня, але з різних років - якось хаотично. --Friend (обговорення) 17:24, 1 жовтня 2015 (UTC)
- Додав категорії до {{Особа}}. Думаю кому вони не треба може на них не дивитись) Заодно відвандалив статтю Вільям Фолкнер. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:13, 2 жовтня 2015 (UTC)
- (самі категорії потім ботом треба буде понастворювати. сподіваюсь нікому в голову не стукне набивати собі ~400 редагувань їх ручним створенням :) ) --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:18, 2 жовтня 2015 (UTC)
- Base, шаблон некоректно відображається, коли оформлюєш на початку створення статті або старим способом, все йде ґут наче тоді, коли приєднюєш статтю на Вікіданих, так?..--Сергій Липко (обговорення) 23:07, 2 жовтня 2015 (UTC)
- Сергій Липко, га? Не зрозумів про некоректно відображається. Шаблон має тепер витягувати все крім опису зображення з ВД. Але старі параметри мають працювати. Якщо десь перестали, дай, будь ласка, посилання. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 23:11, 2 жовтня 2015 (UTC)
- Та я сам ще не збагнув чому, але коли вбивав код по старому способу нову статтю (Владимиров Володимир Володимирович) мені перед текстом статті вибило 2 абзаци червоним типу «скрипт поламаний» і в самому шаблоні {{Особа}}, де мали бути посилання на Вікіпедію і Вікісховище показувало нерозбірливо червоним, коли у ті пусті рядки вставляв будь-що, відображалось нормально в шаблоні, але ті 2 абзаци червоним перед текстом нової статті залишалися, навіть коли спробував лишити замість усього старого шаблону лише сам текст {{Особа}}. Тому я створив із тим червоним, а потім приєднав на Вікіданих і все стало Ок. Зараз ще якусь спробую створити. подивимось, чи буде показувати помилку (спочатку цю статтю дороблю).--Сергій Липко (обговорення) 23:18, 2 жовтня 2015 (UTC)
- Ну, от що показує перед текстом статті червоним:
- [[Категорія:Народилися Помилка Lua у Модуль:Wikidata у рядку 235: attempt to index local 'entity' (a nil value).]]
[[Категорія:Померли Помилка Lua у Модуль:Wikidata у рядку 235: attempt to index local 'entity' (a nil value).]].
- А в шаблоні {{Особа}}:
- [[w:Помилка Lua у Модуль:Wikidata у рядку 686: attempt to index local 'entity' (a nil value).|Стаття у Вікіпедії]]
[[s:Помилка Lua у Модуль:Wikidata у рядку 686: attempt to index local 'entity' (a nil value).|Тексти у Вікіджерелах]].--Сергій Липко (обговорення) 23:34, 2 жовтня 2015 (UTC)
- Для логу: виправлено, наче. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 23:57, 2 жовтня 2015 (UTC)
- Чи можна якось виправити подібну ситуацію як в статті Ай Вейвей. На Вікіданих там дві різні дати його народження, через що тут потім додається категорія Народилися 1957, 1957 ?--Dimant (обговорення) 07:23, 3 жовтня 2015 (UTC)
- Вибач за затримку з відповіддю. Так, якось можна, постараюсь в найближчі дні добратись до цього. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:32, 10 жовтня 2015 (UTC)
- Додав певних костилів до коду. Тепер якщо років кілька, то буде дві категорії, а не одна з комою. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 22:57, 10 жовтня 2015 (UTC)
- Ну, от що показує перед текстом статті червоним:
- Та я сам ще не збагнув чому, але коли вбивав код по старому способу нову статтю (Владимиров Володимир Володимирович) мені перед текстом статті вибило 2 абзаци червоним типу «скрипт поламаний» і в самому шаблоні {{Особа}}, де мали бути посилання на Вікіпедію і Вікісховище показувало нерозбірливо червоним, коли у ті пусті рядки вставляв будь-що, відображалось нормально в шаблоні, але ті 2 абзаци червоним перед текстом нової статті залишалися, навіть коли спробував лишити замість усього старого шаблону лише сам текст {{Особа}}. Тому я створив із тим червоним, а потім приєднав на Вікіданих і все стало Ок. Зараз ще якусь спробую створити. подивимось, чи буде показувати помилку (спочатку цю статтю дороблю).--Сергій Липко (обговорення) 23:18, 2 жовтня 2015 (UTC)
- Сергій Липко, га? Не зрозумів про некоректно відображається. Шаблон має тепер витягувати все крім опису зображення з ВД. Але старі параметри мають працювати. Якщо десь перестали, дай, будь ласка, посилання. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 23:11, 2 жовтня 2015 (UTC)
- Base, шаблон некоректно відображається, коли оформлюєш на початку створення статті або старим способом, все йде ґут наче тоді, коли приєднюєш статтю на Вікіданих, так?..--Сергій Липко (обговорення) 23:07, 2 жовтня 2015 (UTC)
Сергій Липко, Friend, Dimant є думки з яким вмістом варто створювати ці категорії? Маю на увазі оформлення сторінок цих категорій + в які категорії їх самі включати. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 23:51, 10 жовтня 2015 (UTC)
- Не хочеться нагромаджувати зайві категорії, тому, якщо створювати, то Категорія:Народились 1967→Категорія:Народились у 20 столітті→Категорія:Народились у II тисячолітті→Категорія:2 тисячоліття→Категорія:Тисячоліття→Категорія:Хронологія→Категорія:Історія, Категорія:Час. Персоналій буде багато, їх уже 2224, мені подобається їх створювати.--Сергій Липко (обговорення) 00:23, 11 жовтня 2015 (UTC)
Треба розібратися, як краще (правильно): радянські чи додавати СРСР, уже існуючі дублікати: Категорія:Журналісти СРСР і Категорія:Радянські журналісти; але звернути увагу на існування у Вікіпедії w:Категорія:Тележурналісти СРСР і w:Категорія:Радянські журналісти.--Сергій Липко (обговорення) 13:14, 30 вересня 2015 (UTC)
Категорія:Передане значення назви статті у Вікіпедії не збігається з приєднаною через Вікідані
[ред.]FYI. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 01:18, 11 жовтня 2015 (UTC)
Новини Вікімедіа, серпень 2015
[ред.]- Сотні додаткових облікових записів «чорних капелюхів» користувачів англійській Вікіпедії заблоковані за результатами розслідування.
- Полювання на "Тірпіца".
- Моє життя аутиста-вікіпедиста
- Зміни в перекладі контенту з Вікіманії 2015
- Використання Вікіпедії для збереження корінних мов Колумбії
- Коли культурна спадщина переходить у віртуальне життя
Connection of a page
[ред.]Hi, sorry for writing in English. This page -> Правда is connected to this item on Wikidata, which deals about disambiguation pages. Which page on Wikipedia (or others) should be connected to? It looks like something related to Q7949, but it's already occupied by Істина. Thanks in advance :) bye. --Superchilum (обговорення) 10:29, 19 жовтня 2015 (UTC)
- Може об'єднаємо їх? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 00:17, 21 жовтня 2015 (UTC)
Новини Фонду Вікімедіа, вересень 2015
[ред.]- Фотографії Версалю, зроблені дроном
- Віха проекту Вікімедіа: Шведська Вікіпедія сягнула двох мільйонів.
- Чого я навчився: Освітня програма Вікіпедії в Аргентині
- У вересні ми любимо пам'ятки.
- Переосмислення грантів Фонду Вікімедіа
- Число найактивніших редакторів стабілізувалось — вникніть у статистику разом з нами
- Може я мав би заплатити за статтю у Вікіпедії?
VisualEditor News #5—2015
[ред.]Читати цю розсилку іншою мовою • Список підписки на цю багатомовну розсилку новин
Чи знали Ви?
З останнього випуску розсилки новин, команда Візуального редактора виправила чимало баґів, додала нові функції та здійснила деякі невеличкі зміни дизайну. Вони публікують щотижневі доповіді про стан роботи на mediawiki.org. Їхній робочий план можна переглянути на Фабрикаторі. Поточними пріоритетними завданнями команди є вдосконалення підтримки таких мов, як японська та арабська, полегшення редагування на мобільних пристроях, введення інтерактивних інструментів для редагування формул, графіків, галерей, а також завантаження файлів.
Останні покращення
[ред.]Освітні функції: Якщо Ви раніше не користувалися Візуальним редактором, то при першому його запуску він приверне Вашу увагу до інструментів Посилання та/або ⧼visualeditor-toolbar-cite-label⧽. При клацанні на одну з цих кнопок на панелі, з'явиться пояснення, чому ці інструменти варто використовувати. (T108620) Окрім цього, повідомлення привітання для нових користувачів спростили таким чином, аби ще більше заохочувати до редагування. (T112354) Планується додавання ще більшої кількості вбудованих освітніх функцій.
Посилання: Тепер стало легше розрізняти, коли Ви додаєте певний текст до посилання, а коли набираєте простий текст поряд з ним. (T74108, T91285) Редактор відтепер повністю підтримує номери ISBN, PMID або RFC. (T109498, T110347, T63558) Ці «магічні посилання» використовують спеціально налаштований інструмент редагування.
Завантаження: Зареєстровані редактори тепер можуть завантажувати зображення та інші медіафайли на Вікісховище прямо під час редагування. Клацніть нову вкладку в інструменті «Вставити Зображення та мультимедіа». Програма інструктуватиме Вас протягом усього процесу без потреби кидати поточне редагування. Після завершення, зображення буде додане до статті. Цей інструмент обмежений таким чином, що вантажити можна лише один файл, що належить користувачеві, та публікується під стандартною ліцензією Вікісховища. У складніших випадках інструмент надає посилання на більш досконалі інструменти завантаження файлів. Також можна просто перетягнути зображення у редактор. Ця функція стане доступною і для редактора вікірозмітки дещо пізніше.
Мобільні пристрої: Раніше Візуальний редактор був доступний на мобільному сайті Вікіпедії лише для планшетів. Відтепер його, за бажання, можна використовувати на усіх пристроях, незалежно від їхніх розмірів. (T85630) Конфлікти редагувань на мобільному сайті раніше неправильно опрацьовувались. Тепер же конфлікти редагувань можна вирішити як у редакторі вікірозмітки, так і у Візуальному редакторі. (T111894) Іноді шаблони та подібні елементи неможливо було вилучити на мобільному сайті. Вибір їх ставав причиною зникнення екранної клавіатури у деяких браузерах. Тепер існує нова кнопка «Вилучити», завдяки якій ці речі можна усунути зі сторінки навіть коли зникає екранна клавіатура. (T62110) У мобільній версії також можна редагувати комірки таблиць.
Інтерактивні інструменти редагування: Відтепер можна додавати та редагувати нотні записи у Візуальному редакторі. (T112925) Існують окремі вкладки для додаткових налаштувань, таких як вибір файлів MIDI та Ogg. (T114227, T113354) При редагуванні формул та інших блоків, помилки відображаються прямо під час редагування. Існує також можливість редагування окремих типів графіків; окрім усього, планується можливість додавання нових графіків, а також підтримка нових типів графіків.
В англійській Вікіпедії Візуальний редактор стає доступним для кожного, хто створює обліковий запис. Перемикання налаштувань редактора перемістилося до свого стандартного місця розташування — сторінки Special:Preferences.
Майбутні зміни
[ред.]Невдовзі стане можливим перемикання із редактора вікірозмітки на Візуальний редактор, вже після того, як Ви почали редагування. (T49779) Раніше було доступним лише одностороннє перемикання — з Візуального редактора на редактор вікірозмітки. Двостороннє перемикання уможливить існування єдиної вкладки редагування. (T102398) Передбачається, що цей проект поєднає вкладки «Редагувати» та «Редагувати код» у єдину вкладку «Редагувати», на кшталт тієї системи, що вже використовується у мобільній версії сайту. Вкладка «Редагувати» відкриє те середовище редагування, яким Ви користувались минулого разу.
Працюймо разом
[ред.]- Діліться своїми ідеями та ставте запитання на сторінці VisualEditor/Feedback. Ця сторінка відгуків використовує систему Flow для обговорень.
- Чи можете Ви читати та друкувати корейською або японською? Мовний інженер Девід Чан потребує людей, що знають, якими інструментами люди користуються при редагуванні текстів деякими мовами. Якщо Ви володієте японською чи корейською, Ви можете допомогти йому протестувати підтримку цих мов. Будь ласка, ознайомтеся з інструкціями щодо того, що саме треба тестувати, якщо Ви можете допомогти, а також повідомте про це на Фабрикаторі (корейська — японська) або у Вікіпедії (корейська — японська).
- Локальні адміни у Вашій вікі можуть налаштувати Citoid — функцію автоматичного створення зовнішніх посилань. Якщо Вам потрібна допомога, будь ласка, подайте запит у проекті Citoid на Фабрикаторі. Дайте посилання на блоки TemplateData для найважливіших шаблонів цитувань у Вашій вікі.
- Щотижневі зустрічі з визначення пріоритетних завдань є так само відкритими для волонтерів. Дізнайтесь, як долучитися до цих зустрічей, і як номінувати баґи на сторінці mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. Вам не потрібно відвідувати зустріч для того, аби номінувати баґ на розгляд. Натомість, зайдіть на Фабрикатор та «приєднайте» відповідний баґ до основного проекту «VisualEditor project».
Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий новий випуск. Дякуємо!
—Elitre (WMF), 18:18, 30 жовтня 2015 (UTC)
Community Wishlist Survey
[ред.]Опитування побажань спільноти
Привіт усім!
Технічна команда спільноти Фонду Вікімедіа зараз працює над створенням покращених інструментів нагляду і модерації для досвідчених редакторів Вікімедіа. Ми починаємо зараз Опитування побажань спільноти, щоб визначити найбільш корисні проекти, над якими ми можемо працювати.
Для першої фази опитування ми запрошуємо усіх активних редакторів надіслати короткі пропозиції, що пояснюють проект, над яким Ви б хотіли, що б ми працювали, і те, чому він важливий. Перша фаза триватиме два тижні. У другій фазі ми попросимо Вас проголосувати за пропозиції. Після цього ми проаналізуємо топ-10 пропозицій і створимо список побажань за пріоритетністю.
Оскільки більша частина цього процесу відбуватиметься англійською, ми запрошуємо подавати пропозиції людей з будь-якої вікі Вікімедіа. Ми також запросимо перекладачів-волонтерів допомогти з перекладом пропозицій на англійську.
Ваша пропозиція має включати: проблему, яку Ви хочете вирішити, хто отримає від цього вигоду і пропозицію її вирішення, якщо у Вас така є. Ви можете подати свою пропозицію на сторінці Опитування побажань спільноти, скориставшись полем вводу і великою блакитною кнопкою. Ми прийматимемо пропозиції впродовж 2 тижнів, до 23 листопада.
Ми чекаємо на Ваші ідеї!
Wikimania 2016 scholarships ambassadors needed
[ред.]Hello! Wikimania 2016 scholarships will soon be open; by the end of the week we'll form the committee and we need your help, see Scholarship committee for details.
If you want to carefully review nearly a thousand applications in January, you might be a perfect committee member. Otherwise, you can volunteer as "ambassador": you will observe all the committee activities, ensure that people from your language or project manage to apply for a scholarship, translate scholarship applications written in your language to English and so on. Ambassadors are allowed to ask for a scholarship, unlike committee members.
Wikimania 2016 scholarships subteam 10:48, 10 листопада 2015 (UTC)
Harassment consultation
[ред.]Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою
The Community Advocacy team the Wikimedia Foundation has opened a consultation on the topic of harassment on Meta. The consultation period is intended to run for one month from today, November 16, and end on December 17. Please share your thoughts there on harassment-related issues facing our communities and potential solutions. (Note: this consultation is not intended to evaluate specific cases of harassment, but rather to discuss the problem of harassment itself.)
This is a message regarding the proposed 2015 Free Bassel banner. Translations are available.
Hi everyone,
This is to inform all Wikimedia contributors that a straw poll seeking your involvement has just been started on Meta-Wiki.
As some of your might be aware, a small group of Wikimedia volunteers have proposed a banner campaign informing Wikipedia readers about the urgent situation of our fellow Wikipedian, open source software developer and Creative Commons activist, Bassel Khartabil. An exemplary banner and an explanatory page have now been prepared, and translated into about half a dozen languages by volunteer translators.
We are seeking your involvement to decide if the global Wikimedia community approves starting a banner campaign asking Wikipedia readers to call on the Syrian government to release Bassel from prison. We understand that a campaign like this would be unprecedented in Wikipedia's history, which is why we're seeking the widest possible consensus among the community.
Given Bassel's urgent situation and the resulting tight schedule, we ask everyone to get involved with the poll and the discussion to the widest possible extent, and to promote it among your communities as soon as possible.
(Apologies for writing in English; please kindly translate this message into your own language.)
Thank you for your participation!
Posted by the MediaWiki message delivery 21:47, 25 November 2015 (UTC) • Translate • Get help
Community Wishlist Survey
[ред.]Опитування побажань спільноти
Привіт усім!
Ми почитаємо другу частину Опитування побажань спільноти від Технічної команди спільноти, і ми запрошуємо усіх активних редакторів голосувати за подані пропозиції.
Завдяки Вам та іншим редакторам Вікімедіа, команді було подано 111 пропозицій. Ми розділили їх на категорії, і тепер час голосувати! Ви можете голосувати за будь-яку пропозицію, що є на сторінках, з допомогою шаблона {{Support}}. Не вагайтеся додавати коментарі за чи проти, але враховуватимуться лише голоси «за». Період голосування триватиме 2 тижні, до 14 грудня.
Пропозиції, які отримають найбільше голосів підтримки, стануть списком найвищої пріоритетності для дослідження і роботи команди. Дякуємо Вам за участь, з нетерпінням чекаємо Ваших відгуків!
Community Tech via
MediaWiki message delivery (обговорення) 14:39, 1 грудня 2015 (UTC)
Створення нової статті
[ред.]Доброї пори дня/ночі. Хочу спитати. Маю ідею створити статтю з масою цитат із статті (вибачте за тавтологію) Уласа Самчука "Нарід чи чернь", також в планах потім стаття Донцова "Єдине, що є на потребу" і ще декілька в тому дусі. От тільки не знаю достеменно в якому розділі їх краще розмістити... Думаю в "тематичні статті" якось не пасуватиме. В когось може є ідеї? Чи все таки до "тематичних статей"? Завчасно дякую. --Nadiia N (обговорення) 05:45, 16 грудня 2015 (UTC)
This is a message from the Wikimedia Foundation. Translations are available.
As many of you know, January 15 is Wikipedia’s 15th Birthday!
People around the world are getting involved in the celebration and have started adding their events on Meta Page. While we are celebrating Wikipedia's birthday, we hope that all projects and affiliates will be able to utilize this celebration to raise awareness of our community's efforts.
Haven’t started planning? Don’t worry, there’s lots of ways to get involved. Here are some ideas:
- Join/host an event. We already have more than 80, and hope to have many more.
- Talk to local press. In the past 15 years, Wikipedia has accomplished extraordinary things. We’ve made a handy summary of milestones and encourage you to add your own. More resources, including a press release template and resources on working with the media, are also available.
- Design a Wikipedia 15 logo. In place of a single icon for Wikipedia 15, we’re making dozens. Add your own with something fun and representative of your community. Just use the visual guide so they share a common sensibility.
- Share a message on social media. Tell the world what Wikipedia means to you, and add #wikipedia15 to the post. We might re-tweet or share your message!
Everything is linked on the Wikipedia 15 Meta page. You’ll find a set of ten data visualization works that you can show at your events, and a list of all the Wikipedia 15 logos that community members have already designed.
If you have any questions, please contact Zachary McCune or Joe Sutherland.
Thanks and Happy nearly Wikipedia 15!
-The Wikimedia Foundation Communications team
Posted by the MediaWiki message delivery, 20:58, 18 грудня 2015 (UTC) • Будь ласка, допоможіть перекласти Вашою мовою • Довідка
Password Strength RFC
[ред.]Привіт!
Ми розпочали запит на коментар (RFC) щодо підвищення вимог до паролів користувачів, які можуть редагувати інтерфейс (як-от MediaWiki:Common.js), мають доступ до інструментів чек'юзера або ревізора.
Ці облікові записи мають доступ до чутливих функцій нашого сайту та можуть нанести значну шкоду, якщо потраплять у руки зловмисників. Наразі єдина вимога до паролів — наявність не менше 1 літери. Ми хочемо підвищити мінімальну довжину до 8 літер (байтів) та заборонити найпоширеніші паролі.
Підвищуючи вимоги до паролів для облікових записів з розширеними правами, ми сподіваємося зробити проекти Вікімедіа безпечнішими для всіх. Будь ласка, прочитайте повний текст пропозиції тут та висловтеся в запиті на коментар.
Дякуємо!
Від імені команди безпеки Фонду Вікімедіа,
BWolff (WMF) (обговорення) 08:51, 21 грудня 2015 (UTC)
Доставлено через список розсилки
VisualEditor News #6—2015
[ред.]Чи знали Ви?
Читати це іншою мовою • Список підписки на цю багатомовну розсилку новин
З моменту останнього випуску цієї розсилки новин команда візуального редактора виправила чимало багів та вдосконалила інструмент редагування математичних формул. Їхню робочу панель можна переглянути на Фабрикаторі. Їхніми поточними пріоритетними завданнями є вдосконалення підтримки таких мов як японська та арабська, а також забезпечення роботи інтерактивних інструментів для редагування формул, таблиць, галерей та завантаження файлів.
Останні покращення
[ред.]Ви можете перемикатися з редактора вікірозмітки на візуальний редактор вже після того, як почнете редагувати. Редактор математичних формул LaTeX значно розширили. (T118616) Тепер можна бачити формулу під час зміни коду LaTeX. Можна просто натискати певні кнопки, аби вставляти коректний код LaTeX для багатьох символів.
Майбутні зміни
[ред.]Проект єдиної вкладки редагування об'єднає вкладки «Редагувати» та «Редагувати код» в єдину вкладку «Редагувати» — така ж система вже використовується в мобільній версії. (T102398, T58337) Спершу вкладка «Редагувати» відкриє той редактор, який Ви використовували минулого разу. Ваш останній вибір редактора зберігатиметься в форматі куків для незареєстрованих користувачів та як налаштування облікового запису для зареєстрованих редакторів. Зареєстровані редактори зможуть встановити стандартний редактор на сторінці Спеціальна:Налаштування у вкладці Редагування у випадному меню «Режим редагування:».
Візуальний редактор буде увімкнений на початку 2016 року для усіх користувачів у таких Вікіпедіях: амхарська, бугійська, східноміньська, мовою крі, менська, хаккаська, вірменська, грузинська, понтійська, сербохорватська, мовою тигринья, мегрельська, чжуанська, та південноміньська. (T116523) Будь ласка, публікуйте свої коментарі та вказуйте мову/мови, які Ви тестували, на гілці для відгуків на mediawiki.org. Розробники хотіли б дізнатися, наскільки добре редактор працює. Будь ласка, повідомте їм також інформацію про тип комп'ютера, браузер та клавіатуру, які Ви використовуєте.
2016 року сторінки для відгуків щодо візуального редактора в багатьох Вікіпедіях будуть перенаправлені на mediawiki.org. (T92661)
Нагоди для тестування
[ред.]- Будь ласка, випробуйте нову систему єдиної вкладки редагування на test2.wikipedia.org. Ви можете редагувати без необхідності входити в систему, аби побачити, як це нововведення працює для незареєстрованих користувачів, або ж можете створити окремий обліковий запис, аби мати змогу змінити налаштування свого в межах цього облікового запису. Будь ласка, поділіться своїми думками щодо єдиної вкладки редагування в темі для відгуків на mediawiki.org або підпишіться на офіційне користувацьке дослідження (впишіть «single edit tab» у відповідь на запитання про інші сфери Ваших вікізацікавлень). Нова система ще не остаточна, і Ваші відгуки можуть вплинути на результат. Зокрема, команда потребує Ваших думок про опції на сторінці Спеціальна:Налаштування. Поточними варіантами вибору на Спеціальна:Налаштування є:
- Пам'ятати мій останній редактор,
- Завжди запускати візуальний редактор, коли це можливо,
- Завжди відкривати редактор коду, та
- Показувати обидві вкладки редагування. (Це — поточний стан для людей, що вже користуються візуальним редактором. Жодна з цих опцій не буде видимою для Вас, якщо Ви вимкнете візуальний редактор у певній вікі.)
- Чи можете Ви читати та друкувати корейською або японською? Мовний інженер Девід Чан потребує людей, що знають, якими інструментами люди користуються при редагуванні текстів деякими мовами. Якщо Ви володієте японською чи корейською, Ви можете допомогти йому протестувати підтримку цих мов. Будь ласка, ознайомтеся з інструкціями щодо того, що саме треба тестувати, якщо Ви можете допомогти, а також повідомте про це на Фабрикаторі (корейська — японська) або у Вікіпедії (корейська — японська).
Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий новий випуск. Дякуємо!