Бойкот російського кіно

Матеріал з Вікіцитат
Логотип кампанії «Бойкот російського кіно».
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Бойко́т росі́йського кіно́ — українська громадянська кампанія бойкоту російського кіно. Є складовою ширшої кампанії з бойкоту — «Не купуй російське!»

Цитати[ред.]

  •  

Цей контент переважно дуже низької якості та дуже часто містить ворожу російську пропаганду. Ми переконані, що засилля російських фільмів, серіалів і телепередач в Україні є цілеспрямованою російською інформаційною експансією, яку Росія розпочала давно, щоб утримати Україну в російському інформаційно-культурному полі та нав’язати українцям відповідні «цінності»[1][2]. — Із заяви ГР «Відсіч».

  •  

Українець, який розмовляє українською мовою, теж від Путіна не убезпечений. Чому ніхто не гине у Львові? Тому, що Путін глибоко переконаний і не сильно захитаний у цих своїх переконаннях, що Україна — це Галіція. Бути українцем і бути україномовним можна галичанам, їм дозволялося. Але навіть там в усіх маршрутках, в кабаках грає російська попса! Це теж частина інформаційної війни. Тому ситуація зараз шизофренічна: з одного боку ллється кров, гинуть люди, російськомовні, україномовні, суржикомовні, немає різниці, ті, які ідентифікують себе як українців. І в цей самий час лише за перший тиждень вересня 10 українських каналів показали 71 російський серіал, в тому числі «Ліквідацію», де чекісти знищують бандерівців. Добре хоч порахували. Якби не війна, ніхто б і не моніторив[3][4][5].

  Оксана Забужко
  •  

Держкіно продовжує аналізувати фільми виробництва Російської Федерації. І зважаючи на ситуацію з агресією Росії на Півдні та Сході України та на громадську думку, до якої ми не можемо не дослухатися, а також на вимогу самих військових, які беруть участь в АТО, і загалом суспільства, ми вирішили, що некоректно зараз буде демонструвати на українських телеканалах ті російські фільми, в яких має місце відверта пропаганда, на кшталт звеличення силових структур Росії та самої Росії. Щодо цього ми і надалі будемо моніторити ринок[6].

  Пилип Іллєнко
  •  

Маємо закупівлю великої кількості низькопробної продукції, насамперед російської, хоча і американської також. Російська продукція — небезпечніша. Вона показує майже таких людей, як ми, тому і впливає на глядача більше, ніж, скажімо, американська з таким же сюжетом. Українська аудиторія швидше асоціюватиме себе з росіянами, аніж з американцями чи навіть поляками[7].

  Андрій Куликов
  •  

Я не прихильник заборон. Одна справа, коли йде прояв прямої інформаційної війни, яка ведеться через новинні блоки. Там ведеться агресивна пропаганда, і я розумію, як тимчасовий захід, заборону тих телеканалів, які ведуть цю інформаційну війну. Що стосується серіалів, то так ми можемо далеко дуже зайти. Наступний етап може бути — все російське заборонити. А у нас, як не крути, частина населення або етнічні росіяни, або люди, які родинними зв'язками, етнічно, культурно пов'язані з російською традицією. Все це обрізати чи що? Це було б не зовсім правильно[8].

  Володимир Фесенко
  •  

Якщо держава щось забороняє, вона має розуміти, що руйнує значну частину ринку, руйнує цілу індустрію. Потрібно дати щось взамін. Дати гроші в кіноіндустрію, щоб ми не залишали країну та могли знімати й далі. До 2012 року ми жили за те, що знімали в Україні російські серіали і фільми. З 2013 року, коли з'явився фонд Держкіно, ми почали знімати своє. Цей баланс зараз порушився[9].

  Ігор Савиченко, кінопродюсер, «Директорія кіно»

Примітки[ред.]

  1. Активісти започаткували ініціативу «Бойкот російського кіно». Mediasapiens. 22.09.2014
  2. В Україні оголошено «Бойкот російського кіно». Zaxid.net. 22.09.2014
  3. Оксана Забужко: «Ця вiйна почалася не вчора». Друг читата. 05.10.2014
  4. Оксана Забужко: «Ця війна почалася не вчора». Анастасія Герасимова. Сultprostir. 01.10.2014
  5. Культуркины посиделки. Вып. 5: Культура и информационная война (відео). betv. 17.09.2014
  6. В УКРАЇНІ ЗАБОРОНИЛИ ПОКАЗУВАТИ ЩЕ СІМ РОСІЙСЬКИХ "МЄНТОВСЬКИХ" ФІЛЬМІВ. ТСН. 22.10.2014
  7. Війна проти власної країни. «Інтер» не означає інтернаціональний. Радіо Свобода. 03.01.2015
  8. Фесенко: Запрещать надо то, что приносит прямой вред, где есть прямая пропаганда. А сериалы оставить в покое (рос. ). Гордон. 21.10.2014
  9. Українські телеканали витрачають на російський контент $ 65 млн на рік, за ці кошти краще знімати українські фільми – Савиченко. Телекритика. 19.12.2014