Перейти до вмісту

Аборт

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Або́рт (лат. abortus — «викидень») — переривання життя зачатої, але ще не народженої дитини, внаслідок якого настає переривання вагітності, і видалення її з матки до того, як дитина зможе жити самостійно. Народження дитини після 28 тижня вагітності називається передчасними пологами. Аборт може бути мимовільним (викидень) і медичним (пряме втручання — хірургічне чи медикаментозне).

Цитати[ред.]

  •  

Я помітив, що всі прихильники абортів — це люди, які вже встигли народитися[1].

  Рональд Рейган
  •  

Це болісно, небезпечно, аморально і протизаконно, однак щороку ____ мільйонів жінок в Америці роблять аборти[1]. — «Пасхальний парад»

  — Річард Єйтс
  •  

У Росії щорічно роблять півтора мільйона абортів. І нічого. «Зникають півтора мільйона дитячих посмішок», — сказав би хтось. «Півтора мільйона майбутніх цирозів печінки, пристрастей до їжі, суїцидальних нахилів», — поправив би цинічний Монтана. З його точки зору, народити дитину в цей світ було б сумнівною послугою і першому, і другому. «Найкраще, що ти зможеш зробити для своїх майбутніх дітей, — сказав він якось, — не робити їх зовсім». — «Синдром самотності»

 

В России ежегодно делают полтора миллиона абортов. И ничего. «Пропадают полтора миллиона детских улыбок», — сказал бы кто-то. «Полтора миллиона будущих циррозов печени, пристрастий к еде, суицидальных наклонностей», — поправил бы циничный Монтана. С его точки зрения, родить ребенка в этот мир было бы сомнительной услугой и первому, и второму. «Лучшее, что ты сможешь сделать для своих будущих детей, — сказал он как-то, — не делать их совсем»[1].

  — Олег Маловичко
  •  

Ми помремо, і це робить нас щасливчиками. Більшість людей ніколи не помруть, тому що вони ніколи не народяться. Число потенційних людей, які могли б бути тут, на моєму місці, але насправді ніколи не побачать денного світла, набагато більше, ніж піщинок в Сахарі. Зрозуміло, що в рядах ненароджених примар перебувають поети більш великі, ніж Кітc, вчені більш великі, ніж Ньютон. Ми знаємо це, тому що множина людей, допустима нашими ДНК, незрівнянно більша, ніж множина справжніх людей. І з пащі цих мізерних шансів народження вирвалися пересічні ви і я. Ми привілейована купка людей, які всупереч усім шансам виграли в лотерею народження. Як ми сміємо скаржитися на наше неминуче повернення в той стан, з якого переважна більшість ніколи не народжувалося[1].

  Річард Докінз
  •  

Смерть до народження, у чому такої смерті сенс? — «Не убивай!»

 

Смерть до рождения, в чём такой смерти смысл[1]?

  — Noize MC
  •  

Вона, звичайно, не була лютою захисницею абортів, але вона дуже не любила чоловіків, які приходять додому виключно після закриття бару і приймають своїх дружин і дітей за футбольні м'ячі[1]. — «Безсоння»

  Стівен Кінг
  •  

Багато хто з найбільш палких противників умертвіння зародків виявляють підвищений інтерес до скоєння цієї дії відносно дорослих[1]. — «Бог як ілюзія»

  — Річард Докінз
  •  

Я вас люблю, хоч задихаюся, навіть не зробивши і вдиху... — «Нерожденный» («Ненароджений»)

 

Я вас люблю, хоть задыхаюсь, даже не сделав и вдоха[1]...

  — Johnyboy
  •  

Згідно з справедливим зауваженням Медавар, логічний висновок аргументу про «людський потенціал» полягає в тому, що кожен раз, пропускаючи можливість статевих зносин, ми позбавляємо людську душу шансу з'явитися на світ. За ідіотської логіки «захисників життя», будь-яка відмова здатного до дітородіння індивіда від злягання прирівнюється до вбивства потенційного немовляти[1]! — «Бог як ілюзія»

  — Річард Докінз
  •  

Якби чоловіки могли вагітніти, аборт був би церковним таїнством.[2]

 

If men could get pregnant, abortion would be a sacrament.

  Флорінс Кеннеді

Примітки[ред.]