Перейти до вмісту

Лукашенко Олександр Григорович

Матеріал з Вікіцитат
Лукашенко Олександр Григорович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Олександр Григорович Лукашенко (біл. Аляксандр Рыгоравіч Лукашэнка, нар. 1954) — президент Білорусі з 1994 року.

Цитати

[ред.]
  •  

Розпад СРСР був найбільшою геополітичною катастрофою XX століття.

 

Распад СССР был крупнейшей геополитической катастрофой ХХ века.

  — на конференції у Москві 3 березня 1998[1]
  •  

Німецький порядок формувався сторіччями. За Гітлера його формування досягло найвищої точки. Це те, що відповідає нашому розумінню президентської республіки та ролі в ній президента.

  — інтерв'ю газеті «Handelsblatt» 25 листопада 1995[2]
  •  

Білоруський народ буде жити погано, але недовго.

 

Белорусский народ будет жить плохо, но недолго.

  — на зустрічі з трудящими в місті Гродно 24 вересня 1996[3]
  •  

І взагалі, мене Обама вражає. Ще зовсім недавно чорношкірі люди в Америці рабами були, а сьогодні вже про винятковість якусь заявляють.

 

И вообще, меня Обама поражает. Еще совсем недавно чернокожие люди в Америке рабами были, а сегодня уже об исключительности какой-то заявляют[4].

  •  

Бажано, щоб в обмінники ви не ходили, а ходили в магазини і купували для себе все, що необхідно.

 

Желательно, чтобы в обменники вы не ходили, а ходили в магазины и покупали для себя все, что необходимо[5].

  •  

Навіщо ти на ніч жереш картоплю з м'ясом? Як ти будеш спати? Не їж з м'ясом, з'їж з оселедцем! — У щорічному посланні до народу і парламенту країни.

 

Зачем ты на ночь жрешь картошку с мясом? Как ты будешь спать? Не ешь с мясом, съешь с селедкой[6]!

  •  

Білоруси — це ті ж росіяни, тільки зі знаком якості.

 

Белорусы — это те же русские, только со знаком качества.

  [7]
  •  

Білоруси зібрали в собі все краще від росіян, поляків, українців, євреїв. Тому білоруси й розумні. Я навіть не про себе, я про білорусів. Я українець більше, мабуть.

 

Белорусы собрали в себе все лучшее от русских, поляков, украинцев, евреев. Поэтому белорусы и умные. Я даже не про себя, я про белорусов. Я украинец больше, наверное[8].

  •  

Фінанси люблять тишу. Тихіше, якщо ви хочете, щоб було краще. — Попросивши пресу менше писати про курс національної валюти і девальвацію.

 

Финансы любят тишину. Потише, если вы хотите, чтобы было лучше[9].

  •  

Їли яєчню, сир, молочні продукти, випили кілька відер кави. Позмінно, я так розумію, спали, особливо експерти. Позмінно спали, бо голова повинна бути світла при таких формулюваннях договорів. — Про 17-годинні переговори Володимира Путіна, Ангели Меркель, Франсуа Олланда та Петра Порошенка в Мінську.

 

Ели яичницу, сыр, молочные продукты, выпили несколько ведер кофе. Посменно, я так понимаю, спали, особенно эксперты. Посменно спали, потому что голова должна быть светлая при таких формулировках договоров[10].

  •  

Час ми переживаємо непростий, але який переживем.

 

Времена мы переживаем непростые, но переживаемые[11].

  •  

Україна повинна бути нашою. Це наша колиска. … [Україна], якщо бажаєте, має бути цитаделлю слов'янською.

 

Украина должна быть нашей. Это наша колыбель. … [Украина], если хотите, должна быть цитаделью славянской.[12].

  • Тут немає ніяких вірусів. Чи ви бачите, як вони тут літають? (про розповсюдження Covid-19 в Білорусі)[13]
  • А я зараз вам покажу, звідки на Білорусь готувався напад. І якщо б за 6 годин до операції, не був нанесений превентивний удар по позиціях, 4 позиції, зараз покажу, карту приніс, вони б атакували нас.

Про Лукашенко

[ред.]
  •  

Президент Лукашенко насаджує тоталітарні антидемократичні методи. Він веде справу до придушення однієї частини білоруського народу іншою частиною білоруського народу.

 

Президент Лукашенко насаждает тоталитарные антидемократические методы. Он ведет дело к подавлению одной части белорусского народа другой частью белорусского народа[14].

  Григорій Явлінський, 1997 рок

Про відносини Білорусі та України

[ред.]
  • Нутром я з Україною, і ми обов'язково знайдемо формулу, щоб працювати разом. Ми хочемо, аби Україна була не тільки поруч, але в середині інтеграційних процесів, які відбуваються в ЄЕП. Україна прийняла суверенне рішення, і ми обов'язково знайдемо формулу, щоб бути разом і продовжити співпрацю. Перед нами великий шлях. Ми, члени Митного Союзу, повинні найближчим часом пройти цей шлях пошуків формули співпраці у нових умовах.[15]
  • Ви ніколи взагалі не мали проблем з території Білорусі і з Білоруссю, ви ніколи не матимете їх. Ми завжди будемо найбільш добрими і надійними вашими прихильниками, партнерами, і якщо нова влада України захоче мати з нами братські тісні відносини, за нами справа не стане.[16]
  • Усі народи великі, навіть якщо це тисяча людей. Нас красиво розділяють, перетягують на один, на інший бік. І ми губимося серед цих гігантів. Нам би якось об'єднати свої голоси, сказати великим, що вони не такі великі.[17]
  • Ми нічого не збираємося вирішувати за когось. Дай Боже, за себе вирішити. Ми просто вам пропонуємо: давайте збиратися в цьому тихому, спокійному поки що місці і будемо обговорювати наші проблеми, якісь питання.

Див. також

[ред.]

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]
  • Душенко К. В. Словарь современных цитат [Електронний ресурс] : 5 250 цитат и выражений XX и XXI века, их источники, авторы, датировка. — Москва: Эксмо, 2006. — 1250 с.