Перейти до вмісту

Білоруська мова

Матеріал з Вікіцитат
Поширеність білоруської мови
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Білор́уська м́ова (біл. беларуская мова) — одна з трьох східнослов'янських мов. Поширена, головним чином, у Білорусі. Державна мова Білорусі (разом із російською). Загальна кількість носіїв мови близько 4–5 млн, нею розмовляють білоруси й деякі інші представники автохтонного населення Східної Європи.

Цитати

[ред.]
  •  

Білоруською мовою, яку називають русинською або литовсько-русинською <...> розмовляє близько десяти мільйонів чоловік; це найбагатша і найчистіша мова, вона виникла давно і відмінно розроблена[1]. — З лекцій в паризькому Коллеж де Франс

  Адам Міцкевич
  •  

Люди, які говорять білоруською мовою, не можуть нічого робити, крім як розмовляти нею, бо по-білоруськи не можна висловити нічого великого. Білоруська мова — бідна мова. У світі існує тільки дві великі мови — російська та англійська[2].

 

Люди, которые говорят на белорусском языке, не могут ничего делать, кроме как разговаривать на нем, потому что по-белорусски нельзя выразить ничего великого. Белорусский язык — бедный язык. В мире существует только два великих языка — русский и английский.

  Олександр Лукашенко

Примітки

[ред.]
  1. Міцкевіч А. [Пра Беларусь i беларускую мову] // Філаматы i філарэты: зб. / уклад. К. Цвіркі. Мінск, 1998.
  2. ЯЗЫК ОБЩЕНИЯ: БЕЛОРУССКИЙ