Фізик

Матеріал з Вікіцитат
Фізик
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Фі́зиклюдина, котра досліджує фізику. Це слово можна вживати стосовно науковця або педагога, студента(-ки) тощо. Науковців-фізиків поділяють на теоретиків та експериментаторів.

Цитати[ред.]

  •  

У наші дні всі математики й фізики згодні, що поле застосування математики не має меж, відмінних від меж самого знання.

  С. Н. Бернштейн[1]
  •  

За ремісником стоїть хімік, за хіміком — фізик, за фізиком — математик.

  — В. Уайт[2]
  •  

Різні фізики працюють різноманітними методами, і завдяки цьому наука розвивається успішніше, але математичні методи посідають у сучасній теоретичній фізиці провідне становище, в той час як експеримент зберігає вирішальне значення для доведення правильності теорії.

  П. Дірак[3]
  •  

Хоч би як відмінні були за своїми відтінками різні філософські концепції математичних об'єктів у різних математиків та філософів, принаймні в одному пункті вони сходяться, а саме, що ці об'єкти нам дано і що ми не маємо змоги присвоювати їм довільні властивості, як не має змоги фізик змінити який-небудь закон природи.

  Н. Бурбакі[4]
  •  

Математика для фізика — це не тільки знаряддя, що допомагає розрахувати те чи інше явище; це також головне джерело ідей та принципів, на основі яких народжуються нові теорії.

  Ф. Дайсон[5]
  •  

Математика дає сучасним фізикам потужне, евристичне знаряддя, без якого вся новітня фізика з усіма її грандіозними досягненнями була б просто немислима.

  Т. Павлов[6]
  •  

Математичне формулювання одержаних фізиком часто не дуже точних експериментальних даних приводить у величезній кількості випадків до на диво точного опису широкого класу понять. Це свідчить, що математична мова не тільки засіб спілкування, але й єдина мова, якою ми [фізики] можемо розмовляти.

  Ю. Вігнер[6]
  •  

Загальним законам природи, коли вони виражені в математичній формі, притаманна математична краса дуже великою мірою. Це дає фізикові-теоретику могутній метод, що керує його діями. Якщо він бачить, що в його теорії є потворні частини, то вважає, що якраз ці частини неправильні і на них йому треба зосередити увагу. Цей прийом знаходження математичної витонченості, з мого погляду, найістотніший для теоретиків.

  П. Дірак[7]
  •  

Здібність працювати з будь-яким ученим, з яким ви маєте спільні інтереси і можливість зустрічатись, — майже виключно привілей математиків та фізиків-теоретиків.

  Н. Вінер[8]
  •  

Математичний консерватизм — це швидше правило, аніж виняток серед великих умів фізики. Людина, що прокладає шлях у добу нових поглядів, сама здебільшого ще бранець старого.

  Ф. Дайсон[9]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.