Перейти до вмісту

Експеримент

Матеріал з Вікіцитат
Експеримент
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Експериме́нт (англ. experiment) — сукупність дослідів, об'єднаних однією системою їх постановки, взаємозв'язком результатів і способом їх обробки. Унаслідок експерименту отримують сукупність результатів, які допускають їхню сумісну обробку і зіставлення.

Цитати[ред.]

  •  

Математичні методи посідають у сучасній теоретичній фізиці провідне становище, в той час як експеримент зберігає вирішальне значення для доведення правильності теорії.

  П. Дірак[1]
  •  

В експериментальних науках знання має лише приблизний характер. Те, що сьогодні є загальноприйнятою теорією, завтра, — коли здобуто нові експериментальні дані, — може бути відкинене як хибне або недостатнє.

  Р. Сікорський[2]
  •  

Усяке співвідношення між математичними символами відповідає співвідношенню між реальними речами, — математичне міркування рівнозначне з експериментом бездоганної точності, перевіреним безліч разів, і повинне приводити до логічно й матеріально безпомилкових висновків.

  П. Л. Чебишов[3]
  •  

Від математика не вимагають уміння провести фізіологічний експеримент, але він повинен розуміти такий експеримент, уміти піддати його критиці й уміти запропонувати новий експеримент.

  Н. Вінер[4]
  •  

Питання про те, як виникає гіпотеза, належить до тієї сфери, в якій немає ніяких загальних правил, тут набирає права голосу експеримент, аналогія, конструктивна індукція.

  Р. Курант[5]

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

Математика в афоризмах, цитатах і висловлюваннях / Н. О. Вірченко. — Київ: Вища школа, 1974. — 272 с.