Твари́ни (лат.Animalia або лат.Metazoa) — царство переважно багатоклітинних еукаріотичних (ядерних) організмів, однією з найголовніших ознак якого є гетеротрофність (тобто споживання готових органічних речовин) та здатність активно рухатись. Однак тварини не завжди ведуть активний спосіб життя і є гетеротрофами. У клітинах тварин (як і інших еукаріотів) міститься сформоване ядро. До тварин належать ссавці, птахи, риби, комахи, павукоподібні, молюски, морські зірки, черви тощо. До царства тварин не належать рослини та гриби — теж великі (але не єдині) царства еукаріотів.
Співчуття до тварин так тісно пов'язане з добротою характеру, що можна з упевненістю стверджувати, що не може бути добрим той, хто жорстокий з тваринами[6].
Якщо сказати, що птахи, коні, собаки, мавпи зовсім чужі нам, то чому ж не сказати, що і дикі, чорні й жовті люди чужі нам? А якщо визнати таких людей чужими, то з таким же правом можуть чорні й жовті люди визнати чужими білих. Хто ж ближній? На це є тільки одна відповідь: не питай, хто ближній, а роби всьому живому те, що хочеш, щоб тобі робили[6].