Перейти до вмісту

Кайса Оллонґрен

Матеріал з Вікіцитат
Кайса Оллонґрен
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Карін Гільдур «Кайса» Оллонґрен (нар. 28 травня 1967) — нідерландсько-шведська політикиня, яка обіймає посаду Міністерки оборони Нідерландів з 10 січня 2022 року. Член партії Демократи 66 (D66). У минулому була міністеркою внутрішніх справ і відносини Королівства та другою віцепрем'єр-міністеркою в третьому кабінеті Марка Рютте (2017-2022 роки), а також недовго була пані мером Амстердама (жовтень 2017).

Цитати[ред.]

  •  

Важливим кроком є створення Ради Україна-НАТО. А для руху в ЄС у вас є умови, які потрібно виконати. До речі, ми бачимо, що навіть під війни ваш парламент все одно працює над новим законодавством, щоб підготуватися до членства в ЄС[1].

  •  

Загалом, я думаю, що ця війна стала тривожним дзвінком для багатьох європейських країн. Повномасштабна війна в самому серці Європи змусила людей усвідомити, що Україна належить до європейської сім'ї, що ви поділяєте наші європейські цінності, прагнете демократії та верховенства права.
Чому ж тоді, у 2016 році, на референдум винесли ці питання? Бо насправді цей референдум і не був пов’язаний з Україною. Тоді Україна була державою, яку ми не дуже добре знали[1].

  •  

Ми у Нідерландах справді віримо в міжнародні правила та вагу територіальної цілісності. Агресор ніколи не має бути задоволений. Тому Гаага є столицею міжнародного права. Це – одна з причин.
Інша причина – це тісний зв'язок подій у вашій країні з тим, що пережили Нідерланди за часів Другої світової війни, коли ми були окуповані нацистами. Пам’ять про це є в нашій історії і в нашій крові.
І третя причина – це, на жаль, MH17. Трагедія, що об'єднала наші країни. Коли літак збили і ми повертали тіла людей – Україна нам дуже, дуже допомогла, і це сформувало зв'язок між нами[1]. — Про причини підтримки України у Російсько-українській війні Нідерландами

  •  

Ми підтримуємо ваше право на самооборону. Ми підтримуємо вашу територіальну цілісність, визнану багатьма країнами світу.
І ми знаємо, де проходили ваші кордони у 1991 році. [...]
Річ в іншому – у тому, що саме ви ведете війну. Отже, саме Україна має вирішити, як саме і як довго вона воюватиме. Це ваше рішення[1]

  •  

У нас позиція однозначна: ми ніколи не визнавали анексію Криму. Україна є точно такою, якою вона була у 1991 році, коли ви знову стали незалежними. Це не змінилося ані після 2014 року, ані у 2022 році[1].

  •  

Я продовжую і буду продовжувати підтримувати Україну незалежно від виборів.
Звичайно, як демократична країна, ми повинні дочекатися голосування і результатів, але я абсолютно впевнена, що це не змінить нашого ставлення до України[1].

Примітки[ред.]