Амстердам

Матеріал з Вікіцитат
Канали Амстердама
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Амстерда́м (нід. Amsterdam) — столиця Нідерландів. Розміщений у провінції Північна Голландія в гирлі річки Амстел. Амстердам сполучений з Північним морем каналом.

Цитати[ред.]

  •  

Приїжджі вважають Амстердам містом гріхів, але насправді це місто свободи. А в свободі більшість бачить гріх[1].

  Джон Ґрін
  •  

Про голландські міста говорять — Роттердам працює, Гаага править, а Амстердам гуляє[1].

  Ієн Мак'юен
  •  

Амстердам став для мене справжнім сюрпризом. Я завжди вважав Венецію містом каналів; мені і в голову не приходило, що я можу побачити щось подібне в голландському місті[1].

  Джеймс Велдон Джонсон
  •  

Амстердам, мабуть, можна назвати найвільнішим містом Європи. Тому що тільки тут і абсолютно легально продаються легкі наркотики в звичайних кафе. Тому що тільки тут реєструють одностатеві шлюби. Тому що тільки тут проводять фестивалі геїв і лесбійок[1].

  Ієн Мак'юен
  •  

Яке терпиме, доросле, без забобонів місто: склади з прекрасної цегли і різьбленого дерева перетворені в витончене житло, скромні ван-гогівські мости, непомітні вуличні меблі, розумні нечванливі голландці на своїх велосипедах, їх розважливі діти, які сидять позаду. Навіть господарі крамниць виглядають як професори, а підмітальники — як джазові музиканти. Немає на світі іншого міста, організованого так раціонально[1].

  Ієн Мак'юен
  •  

Моє враження від Амстердама — це велосипедисти, які їздять чорт зрозумій як, і в нападі люті ціляться прямо в пішоходів, при цьому оглушливо гудучи клаксонами[1].

  Террі Пратчетт
  •  

Амстердам зовсім не такий, яким я його собі уявляв. Безліч різнокольорових будинків, дахи з вигадливими ковзанами, сучасні палаци і пам'ятники, цікаві за забарвленням і архітектурою. Всюди канали. Все місто стоїть на палях, що створює вражаючу панораму[1]!

  Моріс Жозеф Равель
  •  

Неофіцальним девізом міста вважають цей: «Заборона на всі інші заборони»[1].

  Ієн Мак'юен

Примітки[ред.]